Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Clash of the Titans se lanseaza in Iulie

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Clash of the Titans se lanseaza in Iulie

    Namco Bandai a anuntat ca adaptarea filmului Clash of the Titans va fi lansata in luna Iulie a acestui an. Daca v-a placut filmul puteti incerca si jocul incepand cu 27 Iulie 2010, cu conditia sa aveti un PlayStation 3 sau un Xbox 360. O decizie neobisnuita este lansarea la 3 luni de lansarea filmului, un lucru neobisnuit cand vine vorba de jocuri bazate pe filme. Atat filmul, cat si jocul sunt bazate pe filmul original aparut acum 29 de ani.
    Attached Images Attached Images clash-titans-new-screens.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Acea imagine nu ne indica foarte multe, insa trag concluzia ca va fi un joc gen Gow sau Date's Inferno ( nu ca ar fi ceva rau ).

  3. #3 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pfoai.... ce dimensiuni are monstrul ala. Chiar sint curios ce va iesi pina la urma.

  4. #4 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar


    Mda... gen GoW.

  5. #5 SP
    Member psycho-07's Avatar
    pare interesant jocu

  6. #6 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Mitologia Greaca e mult mai vasta decit ce ai vazut in GoW, poate doar din punct de vedere al combat-ului aduce cu GoW, ramine de vazut cum va fi, nu are sens sa ne pronuntam acum.

  7. #7 SP
    Junior Member danielraoul's Avatar
    Stiam ca apare pe 28 luna asta ...

  8. #8 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Mitologia Greaca e mult mai vasta decit ce ai vazut in GoW, poate doar din punct de vedere al combat-ului aduce cu GoW, ramine de vazut cum va fi, nu are sens sa ne pronuntam acum.
    Da dar ca gameplay e asemanator.

  9. #9 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Da dar ca gameplay e asemanator.
    Asta este un plus pentru cei care nu au un PS3 .
    Eu unul sunt foarte optimist , astept sa apara si vedem daca se ridica la un nivel cat de cat decent .

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Pfoai.... ce dimensiuni are monstrul ala.
    Apropo de asta, nu vi se pare ca se cam 'sare calu' cu discrepanta asta asa mare intre combatanti?!
    Diferentele asa de mari imi lasa un gust ciudat, pare ca nu mai are legatura cu nimic real. Nici cand mai stau sa visez cu ochii deschisi si parca nu-mi imaginez ca m-as lupta cu asa giganti.

  11. #11 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    intai a fost vorba de 30 aprilie. acum preorderul apare pe 28 mai... pe cine sa mai credem acum?

  12. #12 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    sper sa iasa bine, avand in vedere k e un joc facut dupa un film, app mi-a placut filmul

  13. #13 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Apropo de asta, nu vi se pare ca se cam 'sare calu' cu discrepanta asta asa mare intre combatanti?!
    Diferentele asa de mari imi lasa un gust ciudat, pare ca nu mai are legatura cu nimic real. Nici cand mai stau sa visez cu ochii deschisi si parca nu-mi imaginez ca m-as lupta cu asa giganti.
    Asta e stereotipul european, monstri cit mai mari ca sa dea senzatia de maretie si de implinire a eroului, am vazut pe undeva o comparatie facute intre jocurile facute de europeni si de japonezi, comparatia puncta pe RPG-uri si pe Action/Adventure-uri.

    Concluzia fiind ca europenii fac jocuri cu inamici imensi ca sa rezulte ce am spus mai sus, jocuri in care jucatorul transpune in pielea personajului propriul caracter, japonezii insa se axeaza foarte mult pe latura emotionala a personajelor si pe evolutia lor in aceasta directie, oferindune caractere foarte bine construite cu personalitati proprii, cu un trecut propriu bine conturat, atragind in acest fel atentia jucatorului asupra caracterului si a evolutiei lui ingame, jocurile japoneze se axeaza mai putin pe dimensiunea inamicilor (desi exista si aici inamici de dimensiuni considerabile) sau pe maretie personala ci pe aflarea istoriei personajului principal si pe relatiile pe care le are cu celelalte personaje din lumea jocului.

    Sper ca am sintetizat bine ceea ce am citit in acel articol, deasemeni va rog sa nu luati adliteram ce am scris pentru ca mai exista si exceptii de la regula.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clash Of The Titans By Mihail in forum Console Club
    Replies: 15 Last Post: 02-08-2010, 00:44
  2. Clash of the Titans Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 29-07-2010, 08:43
  3. Clash of the Titans anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-01-2010, 21:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts