Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Premiile BAFTA 2011

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Premiile BAFTA 2011

    Cunoscuta conventie britanica, BAFTA, a acordat ieri premii pentru cele mai bune jocuri de anul trecut. Pe langa acest lucru, Peter Molyneux a primit din partea BAFTA un "Fellowship" - acordat pentru contributiile sale de-a lungul intregii cariere. Nu este nicio surpriza in randul jocurilor castigatoare, exceptie facand cel mai bun joc in Multiplayer, premiu castigat de NFS: Hot Pursuit. Battlefield anyone?

    [spoiler=Winners]
    Best Game
    • Mass Effect 2, BioWare

    Best Action Game
    • Assassin's Creed: Brotherhood, Ubisoft Montreal
    Artistic Achievement
    • God of War 3, SCE Santa Monica Studio
    Best Family & Social Game
    • Kinect Sports, Rare
    Best Gameplay
    • Super Mario Galaxy 2, Nintendo
    Best Handheld Game
    • Cut the Rope, Zeptolab
    Best Multiplayer Game
    • Need for Speed: Hot Pursuit, Criterion Games
    Best Original Score
    • Heavy Rain, Quantic Dream & XDev Studio Europe
    Best Social Network Game
    • My Empire, Playfish
    Best Sports Game
    • F1 2010, Codemasters Birmingham
    Best Story
    • Heavy Rain, Quantic Dream & XDev Studio Europe
    Best Strategy Game
    • Civilization V, Firaxis
    Technical Innovation
    • Heavy Rain, Quantic Dream and XDev Studio Europe
    GAME Award of 2010 (Votat de public)
    • Call of Duty: Black Ops, Treyarch
    [/spoiler]
    Attached Images Attached Images mass-effect-2-20091215105322855.jpg

  2. #2 SP
    Member Merdiso's Avatar
    GAME Award of 2010 (Votat de public)
    • Call of Duty: Black Ops, Treyarch

    Si atunci te mai intrebi cum mai are vanzari cand in fiecare an schimba 2 texturi, pun o campanie noua pe care o termini intr-o seara si lumea voteaza COD cel mai bun joc al anului.
    N-ai ce face daca traim in era Happauge HD PVR + "Am facut 3 spinning sniper kill-uri in mai putin de 2 minute, tre' sa incarc footage-ul pe YouTube neaparat sa vada lumea ce bun sunt la COD".

    In rest premiile mi se par bine acordate.

  3. #3 SP
    Member SwingShot's Avatar
    +1 la postul de deasupra, din pacate asta prinde la "majoritate", ceea ce spune multe si despre cum si in ce hal a ajuns "majoritatea" in zilele noastre. Sincer eu sunt profund dezamagit de fiecare data cand vad asa ceva.

    Ma opresc aici desi as avea multe de zis la adresa acelui joc execrabil, dar probabil voi fi pasibil de ban si de ars pe rug / linsat de COD fanboyz.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    CoD a ajuns in randul jocurilor ca Justin Bieber in randul artistilor. Multi nu-l sufera, dar prinde la majoritatea ingusta la minte (bine.. nu toti care joaca CoD sunt ingusti, dar pe-aproape)

  5. #5 SP
    Banned Miata's Avatar
    Leave COD alone! leave him alone

  6. #6 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Red Dead Redemption ?

  7. #7 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Intr-adevar, foarte ciudat ca Red Dead Redemption nu se regaseste printre castigatori, dar ce este si mai ciudat este ca nu a fost nici macar nominalizat la vreo categorie (se exclude categoria unde voteaza publicul).

  8. #8 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Pacat ca nu a fost inclus si jocul celor de la Rockstar, merita macar o "strangere de mana". Nu stiu cum au ales Best Sports Game F12010, cand toata lumea joaca FIFA 11, dar poate stiu ei mai bine. Ma bucur insa ca a castigar Brotherhood premiul pentru cel mai bun Action Game, merita din plin, la fel si God of War III pentru Artistic Achievement, respectiv Heavy Rain pentru Technical Innovation.

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...iar premiile BATFĂ?

    Bine:


  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Pacat ca nu a fost inclus si jocul celor de la Rockstar, merita macar o "strangere de mana". Nu stiu cum au ales Best Sports Game F12010, cand toata lumea joaca FIFA 11, dar poate stiu ei mai bine. Ma bucur insa ca a castigar Brotherhood premiul pentru cel mai bun Action Game, merita din plin, la fel si God of War III pentru Artistic Achievement, respectiv Heavy Rain pentru Technical Innovation.
    S-ar putea sa aiba vreo legatura faptul ca studioul Codemasters este englezesc; la fel ca premiile.

  11. #11 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Merita si Red Dead Redemption un premiu , pacat si sunt surprins ca Nfs Hot Pursuit a luat best multiplayer game:-O

  12. #12 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    prinde la majoritatea ingusta la minte (bine.. nu toti care joaca CoD sunt ingusti, dar pe-aproape)
    Hm, ma simt oarecum ofensat si cam jignesti anumiti useri consacrati de pe site.
    Sa inteleg ca sunt un prost pentru ca am cumparat si m-am jucat Black Ops/MW2/WaW/Cod4 s.a ?
    Recunosc ca Black Ops e overrated si nu a meritat sa se vanda in atatea milioane de exemplare si ca am fost dezamagit de el, jucandu-ma 2-3 saptamani dupa care l-am lasat balta.
    Multumesc insa ca m-ai catalogat ca fiind "ingust la minte"

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ai citit macar ce scrie in paranteza pisi?

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ai citit macar ce scrie in paranteza pisi?
    totusi ai spus... pe-aproape .
    Destul de ok premiile mai putin bine-nteles: CoD. Oh well

  15. #15 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ai citit macar ce scrie in paranteza pisi?
    Am citit, Fantastikule

  16. #16 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Multumesc si eu eagle-eye pt caracterizarea facuta...n-am stiut ca unii dintre noi care jucam Cod suntem ingusti la minte.Felicitari tie ca nu te numeri printre noi.Pacat ca asa ne "respectam" unii pe altii aici...pacat.

  17. #17 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    E copil ma,nu puneti la suflet tot ce zice eagle eye.

  18. #18 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dear God, si cica eu sunt copilul.... va simtiti ingusti la minte? Am zis majoritatea nu toti ffs si eu joc MW2. Beugene, tu chiar ai ceva impotriva mea, te tot legi de mine peste tot unde ma duc si ba ma faci copil, ba te legi de alocatia mea... stiu ca sunt idolul tau, dar ia un kit-kat si lasa-ma. In fine, nu mai off-topic-ez aiurea ca ajung mai rau ca tine.

  19. #19 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Blandest, Safest and Artistically Dead-est (is that even a word?) Game of 2010 (Votat de mine)
    • Call of Duty: Black Ops, Treyarch

  20. #20 SP
    Member Game101's Avatar
    Mie sincer Black Ops mi se pare un joc bun,vorbind strict dpv al multiplayerului(atat normal cat si zombies).Campania mi s-a parut foarte liniara,nimic special.Il joc cu placere de fiecare data cand am ocazia in multiplayer.E adevarat a inceput sa devina un pic plictisitor cu aceleasi harti,dar din cauza asta a aparut acel Map Pack First Strike.Mai bine de atat nu puteau sa il lanseze,incepuse lumea sa se plictiseasca de harti,totusi daca faci niste meciuri private,uiti repede de plictiseala.

    Mai bine lua premiul pt multiplayer.E normal sa ia premiul la care a votat publicul din moment ce a facut sute de milioane de $ in cateva zile.E normal ca o mare majoritate din acesti oameni sa voteze jocul asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Premiile BAFTA 2015 pt. jocuri video By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 13-03-2015, 09:47
  2. Premiile BAFTA 2014 pentru jocuri video By Downshifting in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 14-03-2014, 15:18
  3. Jocurile nominalizate la premiile GDC 2011 By hibrid13 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 15-01-2011, 15:33
  4. Premiile BAFTA By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 23-03-2010, 16:56
  5. Toamna se numara premiile pe CG! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 22 Last Post: 12-10-2009, 15:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts