Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Mass Effect 3: Better with Kinect?

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Mass Effect 3: Better with Kinect?

    Ce mi-as dori eu de la Mass Effect 3? Pai sa vedem... Miranda? Check. Miranda's Ass? Check. Grunt? Check. Story de 100 de ore? Check. Kinect? .. uhm, not so much. Ochiul atotvazator al Internetului a descoperit o poza pe un site al EA, cu box art-ul jocului pe care apare "Better with Kinect Sensor". Desi poza a fost scoasa de pe site de atunci, aceasta inca este pe serverele lor. Better with Kinect? Not in my oppinion. In plus, arata asa de urat dunga aceea mov pe coperta.
    Attached Images Attached Images mass-effect-3-delay.jpg me3headerimgwithkinect530px.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    pana acuma ne plangeam ca nu sunt jocuri hardcore cu suport Kinect. acum ne plangem ca de ce au suport.

    Eu zic ca stirea asta "scapata" e un fel de preview pentru ce se va anunta la E3. Sa asteptam pana atunci sa vedem daca aruncam cu pietre sau nu.

  3. #3 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Pacat ca o sa scrie uratenia aia pe carcasa. "Better with Kinect". Bleah !
    Si sper sa nu fie "Better with Kinect" cum au mai fost niste titluri pana acum.. Precum Virtua Tennis 4, care e aproape imposibil de jucat fara sa nu lesini de nervi cat de prost e controlul. Cu un controller normal jocul e acceptabil.

    Astept sa vad vreun fan al seriei Mass Effect care spune ca abia asteapta sa joace ME3 folosind Kinect-ul.
    Microsoft ar trebui sa ne lase in pace cu suport Kinect pentru jocuri de genul asta.

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Astept sa vad vreun fan al seriei Mass Effect care spune ca abia asteapta sa joace ME3 folosind Kinect-ul.
    Abia astept sa joc Mass Effect 3, folosind Kinect.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    si de ar fi sa aibe Knect support, eu zic ca nu va avea "full body control". Mai degraba o sa aibe voice si facial gesture recognition...zic eu

  6. #6 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Abia astept sa joc Mass Effect 3, folosind Kinect.
    Sunt convins.

  7. #7 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Exista deja hands-on fara nici o urma de Kinect, deci probabil va fi folosit pt. crearea caracterului sau te miri ce, probabil ca la Forza 4 ceva de explorat separat.

  8. #8 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    si de ar fi sa aibe Knect support, eu zic ca nu va avea "full body control". Mai degraba o sa aibe voice si facial gesture recognition...zic eu
    Doubt it, cel mai probabil vei folosi gesturi(probabil combinate cu comenzi vocale) pentru comenzile membrilor din echipa; ex. Mirranda: "action" (unde "action" = comanda vocala gen "Fire","Cover me",etc) + gest sau doar "action"/gest.
    Think Rainbow Six/Ghost Recon with kinect. Actually, I'd totally play a Rainbow Six/Ghost Recon game with kinect, unde folossti kinectul pentru comenzile coechipierilor.

    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Exista deja hands-on fara nici o urma de Kinect, deci probabil va fi folosit pt. crearea caracterului sau te miri ce, probabil ca la Forza 4 ceva de explorat separat.
    De fapt si asta suna bine, in mod special pentru ca o dau in bara de fiecare data cand trebuie sa-mi fac individul din joc sa arate ca si mine. Yeah, cand vine vorba de "Hey you should make your guy look like you!", I never know how the heck I look like.

  9. #9 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Jaak View Post
    ... I never know how the heck I look like.
    Pai... uita-te si tu in oglinda.

  10. #10 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    S-a gandit cineva ca poza aia s-ar putea sa fie facatura? Vad ca lumea inca nu s-a saturat de toate zvonurile si leakurile. Nu stiu daca mai tineti minte, dar inainte de lansarea God of War 3 se zvonea din surse sigure ca jocul va permite co-op "A fost pe servere, au dat-o jos, a fost inlocuita cu altceva etc..." come oon.

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Poza aia era pe serverele EA Games. Daca dai click pe link-ul din stire, o sa vezi ca acum apare alta poza, desi la momentul postarii era cea din a doua poza atasata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 09-01-2013, 10:37
  2. Replies: 0 Last Post: 31-07-2012, 01:53
  3. Replies: 0 Last Post: 25-03-2012, 10:24
  4. Replies: 0 Last Post: 06-03-2012, 12:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts