Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: O noua ieftinire pentru PS3 !

  1. #1 SP
    Junior Member alin_e's Avatar

    O noua ieftinire pentru PS3 !

    Sony a anuntat astazi, in cadrul Gamescom 2011 ca PlayStation 3-ul se va ieftini ajungand la $249.99, 249.99 euro si respectiv 24,980 yeni si $299.99 in cazul modelului de 320 GB de acum inainte.Pretul de pana acum al PS3-ului a fost de $299.99, respectiv $349.99.In plus, Sony au anuntat pretul noului boundle ce va include un PS3 de 320GB, jocul inFAMOUS 2 si "30-day membership to PlayStation Plus": $299

    Sursa: PS3 price cut to $250, 320 GB model goes to $300 [update] | Joystiq
    Attached Images Attached Images playstation3.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    numa buna ieftinirea asta. Poate in Anglia o sa imi iau un PS3 cu hard de 320

  3. #3 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Probabil vor sa scape de stocuri, se pregatesc incet de lansarea urmatoarei console. Desi banuiesc ca PS3 se va vinde si dupa ce apare PS4, insa probabil ca la preturi mult mai mici.

  4. #4 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Previzibil, primăvara lui 2012 probabil ne va �nt�mpina cu noua consolă. �ncet dar sigur, se sapă groapa pentru PS3. Pentru un profit maxim, mișcări inteligente.

  5. #5 SP
    Junior Member AnDu_alex95's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Previzibil, primăvara lui 2012 probabil ne va �nt�mpina cu noua consolă. �ncet dar sigur, se sapă groapa pentru PS3. Pentru un profit maxim, mișcări inteligente.
    o noua cosola?! in primavara lui 2012 ei abia lanseaza ps vita,daca au stat atata timp sa proiecteze asta,nu au avut treaba cu ps4,plus ca sunt o gramada de jocuri programate pentru ps3,cel mai probabil vom vedea o consola de la microsoft,care nu se ocupa cu portabilele(si de la o vreme parca au uitat si de xbox live),dar in nici un caz o consola noua in 2012

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Previzibil, primăvara lui 2012 probabil ne va �nt�mpina cu noua consolă. �ncet dar sigur, se sapă groapa pentru PS3. Pentru un profit maxim, mișcări inteligente.
    Eh, nu chiar asa devreme, cel mai probabil va aparea in toamna anului 2012, insa in cantitati limitate si pret destul de mare, probabil ca doar japonezii o vor putea cumpara din magazine, in restul lumii va fi disponibila consola din primavara anului 2013.

    Oricum o ieftinire nu strica niciodata, sa vedem acum si cand intra "in vigoare" anuntul si sa vedem si preturile din magazine.

    Quote Originally Posted by AnDu_alex95 View Post
    o noua cosola?! in primavara lui 2012 ei abia lanseaza ps vita,daca au stat atata timp sa proiecteze asta,nu au avut treaba cu ps4,plus ca sunt o gramada de jocuri programate pentru ps3,cel mai probabil vom vedea o consola de la microsoft,care nu se ocupa cu portabilele(si de la o vreme parca au uitat si de xbox live),dar in nici un caz o consola noua in 2012
    Tu crezi ca Sony are doar 2-3 oameni care lucreaza la o consola portabila ? Probabil ca se lucreaza in paralel la multe console (si televizoare si alte chestii), iar devoltarea la PS4 a inceput imediat ce a aparut PS3 (sau poate chiar mai inainte). Cat despre jocurile programate pt PS3 : ce legatura au alea cu PS4 ? Jocurile pt PS3 vor aparea mult timp dupa ce PS4 va fi pe piata, exact cum acum vezi jocuri noi (din 2011) pt PS2.

  7. #7 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Mie �mi place să cred, nu �mi perturbați speranțele!

    ReaverX a precizat tot ceea ce trebuia precizat, Sony este un colos, jocurile pentru platforma PS3 vor continua să apară p�nă �n momentul lansării PS5, poate chiar și după, depinde ce strategie vor aborda, dar probabil am mers mult prea departe, să eliminăm prezumțiile și să lăsăm timpul să vorbească, este cel mai indicat.

  8. #8 SP
    Banned isis's Avatar
    Dupa politica SONY, jocuri pentru PS3 vor iesi cam pana in 2016 respectand un time line pentru o durata de viata a consolei de 10 ani. E foarte bine ca se ieftineste, asa cei care nu o au si-o vor putea cumpara acum la preturi decente. Cine are bani si isi permite, va lua PS4 in 2012. Eu ma intreb cum va fi cu pretul jocurilor. Un joc de PS4 va costa cat un joc de PS3 acum? Sau dupa lansarea PS4, jocurile de PS3 [retail / originale nu pe piata de SH] vor fi mai mici?

  9. #9 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Eu ma intreb cum va fi cu pretul jocurilor.
    Buna intrebarea.
    Daca te uiti comparativ la preturi vei observa ca unele jocuri de PS2 sunt mai ioeftine, dar altele sunt la fel cu cele de PS3.
    Ben 10 Ultimate Alien are pretul identic pe ambele console. Joc aparut de curand, 11.02.2011.
    Preturile le-am comparat de pe un sait din Anglia.

    Nu stiu cum va fi dar mai mult de cat este acu un joc de PS3 nu cred ca poti cere.
    Sau poti dar nu-ti mai cumpara nimeni.

  10. #10 SP
    Banned isis's Avatar
    Las ca-i bun.

  11. #11 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Eu ma intreb cum va fi cu pretul jocurilor. Un joc de PS4 va costa cat un joc de PS3 acum? Sau dupa lansarea PS4, jocurile de PS3 [retail / originale nu pe piata de SH] vor fi mai mici?
    E un pic mai complexa treaba, jocurile sunt jocuri, nu-s banane. Si la alea exista diferente de pret (in functie de sezon, de tara de origine, etc). Unele jocuri vor fi mai scumpe, altele mai ieftine, depinde cat de bun e un joc si de multi alti factori. Insa in general eu cred ca jocurile de PS3 vor scadea usor la pret pret dupa ce apare PS4, dar nu foarte mult, deja sunt foarte ieftine unele jocuri de PS3. Cele de PS4 vor fi la inceput destul de scumpe (datorita factorului de "noutate" si probabil si datorita costurilor de fabricatie - un nou tip de disc optic).

  12. #12 SP
    Banned isis's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    E un pic mai complexa treaba, jocurile sunt jocuri, nu-s banane. Si la alea exista diferente de pret (in functie de sezon, de tara de origine, etc). Unele jocuri vor fi mai scumpe, altele mai ieftine, depinde cat de bun e un joc si de multi alti factori. Insa in general eu cred ca jocurile de PS3 vor scadea usor la pret pret dupa ce apare PS4, dar nu foarte mult, deja sunt foarte ieftine unele jocuri de PS3. Cele de PS4 vor fi la inceput destul de scumpe (datorita factorului de "noutate" si probabil si datorita costurilor de fabricatie - un nou tip de disc optic).
    Mnoa atunci sa fie si al naibii de bune...

  13. #13 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    Cred ca e penultima ieftinire inainte de PS4... o sa il mai ieftineasca iar probabil cand apare PS4,sau la scurt timp dupa ce apare.

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ma gandesc acuma ca a scazut pretul la PS3 ar trebui sa ne asteptam si la o ieftinire la Xbox. nu? Parca asa au facut si cei del a Microsfot dupa ce a fost anuntat ps3 slim-ul si a fost ieftinit cu 100$. Hai sa mai asteptam maxim o luna doua (maxim) si cei de la MS o sa faca si ei o miscare asemanatoare (desi tin minte ca ei au mai redus odata pretul odata cu lansarea Xbox slim-ului, nu? )

  15. #15 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Au ieftinit phat-urile daca imi aduc bine aminte.Slim-urile au intrat pe piata la aceleasi preturi pe care le aveau phat-urile inainte de lansarea noilor console.

  16. #16 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    nu mai sperati la console nextgen pana in 2013 sau 2014 fratilor

  17. #17 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    nu mai sperati la console nextgen pana in 2013 sau 2014 fratilor
    Unii nu spera,cert e ca una deja a aparut pe piata iar alte doua urmeaza sa faca acelasi pas la anul.

  18. #18 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Quote Originally Posted by alin_e View Post
    Unii nu spera,cert e ca una deja a aparut pe piata iar alte doua urmeaza sa faca acelasi pas la anul.
    Cine tia zis tie ma ca la anul se lanseaza PS4 si Xbox 3 lucrezi cumva la Sony respectiv Microsoft si stii data de lansare?
    Din cate stiu eu nu s-a anuntat nimic asa ca nu va mai faceti iluzii,cred ca dupa ce apare PS4 va ganditi oare cand apare PS5 nu?
    Numai fiti vizatori ca nu e bine ma tine sa bat la pariu cu oricine ca PS 4 se va lansa in (2015-2016) si Xbox 3 in (2015) faceti prea mult tam-tam din chestia asta.Acuma trebuie sa apara RaverX sa ma contrazica cu logica lui de lansare a consolelor la fiecare 6 ani.

    ---------- Post added 24-08-2011 at 06:24 PM ----------

  19. #19 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    Cine tia zis tie ma ca la anul se lanseaza PS4 si Xbox 3 lucrezi cumva la Sony respectiv Microsoft si stii data de lansare?
    Din cate stiu eu nu s-a anuntat nimic asa ca nu va mai faceti iluzii,cred ca dupa ce apare PS4 va ganditi oare cand apare PS5 nu?
    Numai fiti vizatori ca nu e bine ma tine sa bat la pariu cu oricine ca PS 4 se va lansa in (2015-2016) si Xbox 3 in (2015) faceti prea mult tam-tam din chestia asta.Acuma trebuie sa apara RaverX sa ma contrazica cu logica lui de lansare a consolelor la fiecare 6 ani.

    ---------- Post added 24-08-2011 at 06:24 PM ----------

    Vezi cum te arunci cu capul inainte?Scrie cumva in postul meu ceva despre PS4 sau Xbox?Eu unul nu vad...se pare ca tu vezi mai multe decat mine.M-am referit la PS Vita si Wii U.Astea nu-s console next-gen?

  20. #20 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    PS Vita consola portabila si Wii U nici sora mea nu se joaca pe prostia asta de consola eu nu le consider Console NEXT-GEN,scuze am crezut ca te referi la PS si Xbox trebuia sa detaliezi mai bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Under Siege: o noua exclusivitate pentru PS3 By istrategie in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 20-12-2008, 12:37
  2. Replies: 8 Last Post: 12-09-2008, 11:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts