Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Final Fantasy XIII-2 va primi doua collector's edition-uri

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Final Fantasy XIII-2 va primi doua collector's edition-uri

    Conform celor de la Square Enix, sequel-ul celui de-al treisprezecelea joc din renumita serie Final Fantasy nu va primi doar un collector's edition, ci doua... cel putin in Europa. Primul se va numi simplu FF XIII-2 Limited Edition, in timp ce celalalt se va numi Crystal Edition. Limited Edition-ul va contine urmatoarele lucruri: un CD cu soundtrack-ul jocului, un artbook intitulat "The Art of FINAL FANTASY XIII-2", 6 carti postale/ vederi (spuneti-le cum vreti) cu personajele principale din joc si un HD Lenticular Artprint cu personajul principal (cel putin) din Final Fantasy XIII: Lightning.

    Crystal Edition va contine toate aceste lucruri plus urmatoarele: Soundtrack-ul jocului pe 4 CD-uri si un tricou Final Fantasy XIII-2 din gama de produse "SQUARE ENIX PRODUCTS" (care din cate spun developerii va fi exclusiv acestui collectors). Desi nu avem nici un pret pentru aceste produse, ne asteptam ca ele sa fie destul de scumpe (mai ales Crystal Edition-ul).

    De asemenea, doresc sa mentionez ca daca veti da pre-order la oricare collectors , veti primi din start jocul intr-o carcasa metalica, Final Fantasy Episode-i (probabil un film sau DLC care va face legatura dintre cele doua jocuri) si trei art card-uri litografice care vor prezenta momente esentiale in poveste. Mai jos voi pune si poze care sa va faca o idee mai buna legata de aceste produse. Daca vor merita cumparate sau nu, asta ramane decizia voastra.
    Attached Images Attached Images final_fantasy_xiii_2-1280x720.jpg ce-ps3.jpg lce-360.jpg lce-360-2.jpg ce-ps3-2.jpg

  2. #2 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Uite si preturile aici.

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Uite si preturile aici.
    ouch! 89.90 euro pt Crystal edition si 69,90 euro pt Limited edition. Cred ca o sa scada foarte tare pretul la astea da m-ar tenta sa dau pre order la joc si din cauza bonus-urilor oferite....ce ma enerveaza ofertele astea super tentante . In loc sa astept sa se mai ieftineasca un pic (ca oricum momentan nu am pe ce sa joc) am dat pre order si la Dark Souls (pt limited edition...da parca ala inca nu il regret ) si la Skyrim pt harta aia premium (care parca o regret un pic).... damn you Square Enix ....and other studios that do the same thing

  4. #4 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Daca vrei Crystal editon trebuie sa te decizi repede pentru ca din cate am vazut pe multe site-uri e "Out of stock".

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Daca vrei Crystal editon trebuie sa te decizi repede pentru ca din cate am vazut pe multe site-uri e "Out of stock".
    pffff...even more preasure. Multumim Square ca ati decis tura asta sa nu faceti milioane de collector's edition-uri... la FF XIII inca se mai pot gasi pe cateva site-uri...tin minte ca am vazut recent . Anyway multumesc cristi-dinu pentru "heads up"

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar

  7. #7 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Pe amazon.fr la precomanda mea apare doar 74 Euro (taxe incluse + transport gratuit). Dubios e ca FF 13-2 Crystal Edition varianta X360 e tot 89.99 Euro.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts