Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: PlayStation 4 nu restrictioneaza jocurile second hand si nu este always-on

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    PlayStation 4 nu restrictioneaza jocurile second hand si nu este always-on

    Daca in urma cu vreo trei zile primeam o veste proasta de la Microsoft cu privire la jocurile second hand si conexiunea always-on, dupa conferinta Sony din aceasta dimineata am ajuns sa ma bucur ca un copil. Pe de o parte mi se pare un pic ciudat sa ma bucur de normalitate, dar uite ca dupa ce unii au incercat sa schimbe aceasta stare de normalitate nu mi-a mai ramas sa fac decat un singur lucru, pasul strengarului la ora 6 dimineata.

    Presedintele SCEA, Jack Tretton ne-a explicat prin intermediul unui diapozitiv ca urmatoarea consola PlayStation nu va restrictiona in niciun mod jocurile second hand, vor putea fi imprumutate si pastrate pe viata. De asemenea a mai adaugat ca PlayStation 4 nu are nevoie de conexiune permanenta la internet pentru jocurile single player. Dar dupa cum spune si MonkY "vorba lunga, saracia omului'', haideti mai bine sa va las in compania unui tutorial foarte dragut, bineinteles astept si pareri de la voi, pro sau contra (sa fim seriosi):

    Attached Images Attached Images 255949-sony.jpg

  2. #2 SP
    Member Zadawn's Avatar
    Ce sut in boase au primit cei de la Microsoft cu faza asta.

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #4 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pe de o parte mi se pare un pic ciudat sa ma bucur de normalitate...
    DA! Am acelasi sentiment neplacut. Am ajuns sa ne bucuram de normalitate... Nasol...

  5. #5 SP
    Junior Member MicuD's Avatar
    OOOHHH Microsoft e asa de F*(#ED si pretul consolei e super aberant....abia astept sa pun mana pe un bundle de PS4 cu GTA5.

  6. #6 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Dap, imi confirma ca ceea ce aveam de gand sa fac era corect all along: sa-mi iau PS4 (fiind foarte multumit de 3-ul pe care il am acum). Serios, fara sa vreau sa incep vreun flame sau prostii de genul asta - cam cati oameni isi vor lua X1? In afara SUA.

    Ziceau Sony pe Twitter ca PS4 va fi lansat la USD 399 - ma intreb la cat va ajunge pe aici (poate EUR 399, dar s-ar putea sa fie si mai scump - ramane de vazut). A vazut cineva daca lansarea va fi worldwide sau doar in anumite zone (chiar mi-a scapat chestia asta)?

  7. #7 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    Japonezul is za best

  8. #8 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Take that Microsoft

  9. #9 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    Si eu eram sceptic legat de generatia asta, dar dupa ce am vazut conferinta de la Microsoft care nu m-a impresionat deloc, nici macar un joc aratat, am decis ca o sa merg pe ps4. Doar ryse ma mai interesa un pic dar cand am vazut ce a iesit din el am zis pas. Plus ca nu inteleg de ce din nou se merge in jocuri pe grafica aia cartoonish, acum au hardware sa faca mai multe lucruri cu grafica nu sa stea in loc tot pe aceleasi modele. Pacat, speram ca si generatia asta sa merg tot pe microsoft.

  10. #10 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    GOod Guy PS4! I'll always be my number 1. Sony! x

  11. #11 SP
    Member Harilip's Avatar
    cat de comic a fost videoul
    numai stiri bune

  12. #12 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    Deci pretul consolei este 399euro pentru Europa, dar parca am auzit azinoapte c-a zis ca va fi 399euro bundle-ul cu GTA5?
    Sa inteleg ca nu se vand console fara bundle? Sau ca va fi mai scump de 399euro bundle-ul cu GTA 5?

  13. #13 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    GTA V era bundle cu PS3.

  14. #14 SP
    Member monstrul's Avatar
    Presupun ca orice joc nou pe ps4 va trebui activat online.Alta chestie ciudata referitoare la used games - sony lasa totul la discretia companiilor ce vor publica jocul - asta nu exclude faptul ca odata ce pui un joc uzat in consola sa iti apara un mesaj ca tre sa achizitionezi nu stiu ce cod inainte de al putea juca - sau sa joci jocul cateva ore (gen trial) apoi sa ti ceara banii pt full game - si in acest caz cat va costa licenta.Prea incepe a pute campania celor de la sony si nu vad cum publisherii pot sa adopte politici opuse la 2 companii rivale.

  15. #15 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    este posibil si asta..dar atat timp cat pe site-ul oficial MS apare scris negru pe alb toate acele conditii ptr a utiliza used games iar sony a spus ieri ca nu va bloca used games deloc este normal sa existe entuziasmul asta....eu ma bucur acum desi s-ar putea sa ne-o traga si sony..dar oricum..ce-am avut si ce-am pierdut ?intotdeauna exista PC-ul ca back-up

    e3 was all about games..iar cele mai multe dintre ele vor veni si pe PC(witcher 3,thief etc)

    as spune si ca prostul invata din greselile proprii(MS a trebuit sa faca praf conferinta din 21 mai ca sa-si dea seama de gafa) iar desteptul din greselile altuia(sony a entuziasmat oamenii doar prin "noi nu vom face ca ceilalti,nu vom impune x si y restrictii)...ramane de vazut cat de destepti sunt si cat de departe vor merge..

    Quote Originally Posted by monstrul View Post
    odata ce vor aparea detaliile referitoare la politica de used games si ce o mai tine ascuns sony cred ca se va putea face o comparatie clara intre cele 2 sisteme
    sincer nu cred ca vor aparea alte detalii pana la lansare..va fi surpriza la cutie..

    cred ca sunt constienti si ei ce val de ura vor declansa daca se intampla asta..

  16. #16 SP
    Member monstrul's Avatar
    sony a zis ca nu va bloca in sensul ca nu va impune precum conditie lasand asta la atitudinea publisherilor.Nu stiu cine va iesi mai curat din povestea asta daca va fi asa - ms care au fost sinceri la sange sau sony

    odata ce vor aparea detaliile referitoare la politica de used games si ce o mai tine ascuns sony cred ca se va putea face o comparatie clara intre cele 2 sisteme

    LOL?


  17. #17 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Ps4 seamana foarte mult cu Ps2! Sau mi se pare mie doar?

  18. #18 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    Ps4 seamana foarte mult cu Ps2! Sau mi se pare mie doar?
    Asemanator cu PS2 Slim.

    [SPOILER=SLIM][/SPOILER]

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    2*ps2 slim = ps4

  20. #20 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Corect! ne simtim privilegiati cand avem parte de ce meritam! Asa a ajuns lumea in care traim! sad just sad!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Xbox One va bloca jocurile second hand By Dant3 in forum Console News
    Replies: 91 Last Post: 29-05-2013, 15:36
  2. Replies: 10 Last Post: 22-02-2013, 18:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts