Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 97 of 97

Thread: Au inceput precomenzile la PS4 si in Romania

  1. #81 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by japc View Post
    Asta pentru care n-a facut precomanda la emag: Cel mai mic pret din Romania | ALTEX
    Nu te opreste nimeni sa faci precomanda pe 20 de site-uri... si cand chiar se lanseaza consola, vezi care iti poate livra, la ce pret poate livra intr-adevar produsul. Iar restul le anulezi. Pur si simplu.

  2. #82 SP
    Junior Member sattodude's Avatar
    datorita voua am facut si eu o recomanda ptr un PS4, sper sa va ajute contributia mea la profitshare

  3. #83 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    La altex butonul de precomanda nu functioneaza, iar pretul de 1800 RON e mai mic de pret oficial 400 eur (avand in vedere ca EUR e acum 4.6), deci ma indoiesc ca la lansare va fi pastrat acest pret sau chiar pretul de la emag

  4. #84 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Euro e 4.52, pretul oficial in Europa e 399 euro ( 1803 lei).Pretul oficial in Romania conform Playstation Romania e 1799 lei, cum are acum si emag.
    https://www.facebook.com/PlayStationRomania

  5. #85 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Si sa intelegem ca 1799 va fi pastrat ca un pret standard pentru o anumita perioada de timp (1-2 ani) ?

  6. #86 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Si sa intelegem ca 1799 va fi pastrat ca un pret standard pentru o anumita perioada de timp (1-2 ani) ?
    Eu repet, nu cred ca va mai fi 1799 nici macar anul acesta. EUR si USD cresc... La anul, cine stie cat va fi cursul?

    Daca te referi la faptul ca Sony va micsora pretul... pentru cel putin un an-doi, nu cred. Doar ca vor scoate bundle-uri mai interesante. Gen la acelasi pret dar cu PSEye inclus... sau cu 2 gamepads... sau cu 2 jocuri...

  7. #87 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pai si crezi ca pretul va creste dupa lansare ? Eu nu cred asta, adica la niciun alt produs IT nu am mai vazut ca pretul sau sa creasca in timp.

  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Pai si crezi ca pretul va creste dupa lansare ? Eu nu cred asta, adica la niciun alt produs IT nu am mai vazut ca pretul sau sa creasca in timp.
    Cred ca nu ai inteles... sau nu vrei sa intelegi. Pretul RRP ramane acelasi (cel putin un an - doi). Insa pretul RRP este in EUR. 399 EUR in acest moment inseamna 1800 RON, La un curs de 5 RON (lucru foarte posibil vazut anul viitor), inseamna 1995 RON... si tot asa.
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    la niciun alt produs IT nu am mai vazut ca pretul sau sa creasca in timp.
    Da, dar nici nu ai mai vazut pana acum produse car sa fie la vanzare in cantitate mai mica decat cererea. In cazul PS4, se stimeaza ca va fi de cel putin 10 ori mai mica oferta decat cererea (estimarea nu a fost facuta in cazul Romaniei, desigur). Chiar si asa, veti vedea "bisnitarii" cum le vor cumpara din magazin si le vor vinde cu adaos... I can bet on that!

  9. #89 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nu am inteles ca te referi la cursul valutar. Acum I got it!

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ca sa va faceti o idee de cat de mult au inteles oamenii sa ajute CG-ul achizitionand prin bannerul de la emag... daca initial aveam aproape 50 de comenzi la PS4 in asteptare... acum au mai ramas 12 (din care vreo 4 am facut eu pt. niste amici). Probabil au anulat si au ales sa ia din alta parte... desi e acelasi pret. C'est la vie!

  11. #91 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu chiar am anulat comanda initiala pentru a face prin banner. Sa nu se fi intamplat ceva cu precomenzile, in momentul in care au modificat cei de la emag pretul.

  12. #92 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Acum am sunat la eMAG si-am vb. cu cineva de la comenzi (0744 700 000). Tipul mi-a spus ca voi palti pretul afisat pe site adica 1.799 indiferent de pretul pre-comenzii, care e de 1.899). A zis ca nu are rost sa anulez pre-comanda si sa fac alta.

  13. #93 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie nu imi era atat de mult de profitshare-ul de la eMag cat faptul ca daca vedeau ca sunt multe comenzi de la noi... poate reuseam si noi sa luam o sponsorizare... sa facem ceva mai deosebit cu ei (promotii or something). Dar, cu 12 precomenzi de la noi... e egal cu zero.

  14. #94 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ca sa va faceti o idee de cat de mult au inteles oamenii sa ajute CG-ul achizitionand prin bannerul de la emag... daca initial aveam aproape 50 de comenzi la PS4 in asteptare... acum au mai ramas 12 (din care vreo 4 am facut eu pt. niste amici). Probabil au anulat si au ales sa ia din alta parte... desi e acelasi pret. C'est la vie!
    Si uite asa, am ramas la doar 6 comenzi in asteptare. Practic cam toti si-au anulat comenzile facute via CG. Ce mai pot sa zic?

    Anyway, avem un link nou pentru cine vrea sa precomande si sa ajute si CG-ul: http://bit.ly/15zgmC8

  15. #95 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au mai ramas doar 3 comenzi la pre-order emag (din care una e a mea). Sublim... ori emag da tzeapa, ori ati preferat toti sa cumparati din alta parte...

  16. #96 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cei 4 evanghelişti sunt 3, Luca si Matei

    S-au sucit, toţi prefera Xbox One

  17. #97 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu pot sa stiu exact, dar m-ar interesa sa fac o verificare... sa nu fie pacaleala. Eu am facut 4... una pt. mine si 3 pt. amici. 2 au renuntat spunand ca isi comanda de pe ebay... iar unul ca nu mai are bani. Dar din 48 de comenzi (atat vazusem la un moment dat, inainte sa treaca la profitshare 2.0) sa ramana doar 3... grr. Anyway, asta este. Credeam ca vine la fix chestia asta sa ajute cu hostingul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Replies: 20 Last Post: 01-09-2017, 02:18
  2. MUBI disponibil si in Romania pe PS3 si PS4 By raducucosmin in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 9 Last Post: 16-12-2014, 01:06
  3. Intrebare despre ps plus support in romania pt ps4 By liviumos in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 03-09-2014, 17:09
  4. Deja a inceput pre-orderul la noua consola PS4! By MonkY in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 26-02-2013, 18:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts