Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Microsoft cumpara drepturile de autor pentru Gears of War

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Microsoft cumpara drepturile de autor pentru Gears of War

    Daca ar fi sa intreb o mana de oameni care sunt cele mai importante exclusive-uri pentru Microsoft mai mult ca sigur as auzi Halo, Forza Motorsport, Fable si Gears of War. Titlul din urma e un pic mai special deoarece seria a fost creata de un studio third party iar drepturile de autor apartin celor de la Epic Games...sau mai bine spus au apartinut celor de la Epic Games.

    Astazi Microsoft a anuntat ca au cumparat drepturile de autor pentru seria Gears of War. Deci cu alte cuvinte, daca erati ceva mega optimisti care spera sa vada intr-o buna zi vreun titlu GoW pe PlayStation (sau orice alta platforma inafara de Xbox), ei bine firma americana "a avut grija" sa va aduca inapoi la realitate.

    Developmentul seriei va fi pe mana celor de la Black Tusk Studios din Vancouver. Pe langa aceasta, Rod Ferguson (fost director de productie de la Epic), se va alatura studio-ului si "va juca un rol cheie la Black Tusk". Deci speram ca reteta clasica nu se va schimba (foarte mult), avand in vedere ca se ocupa un studio nou de la Microsoft care nu a lansat nici un joc pana acum.

    Ce parere aveti despre aceasta decizie? Sincer, nu cred ca ar fi trebuit sa se "oboseasca" cei de la Microsoft sa cumpere drepturile de autor avand in vedere ca doar primul titlu din seria Gears of War a aparut pe alta platforma inafara de Xbox 360 (si pana si acolo vorbim de PC-uri). Dar poate nu au vrut sa isi asume nici un risc, asa cum Sony a decis sa transforme Media Molecule si Sucker Punch in studio-uri first party ,desi au fost loiali firmei de foarte multi ani.
    Attached Images Attached Images gears_of_war_2.jpeg

  2. #2 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Imi miroaze a Gears of War pe x1 .

  3. #3 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Imi miroaze a Gears of War pe x1 .
    Kinect Wars

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Microsoft, dupa plecarea celor de la Bungie, nu cred ca face altceva decat sa se asigure ca nu i se fura exclusivitatile... Cat despre developmentul dat pe mana unui alt studio, nu e neaparat un lucru rau. Cred ca era timpul pentru ceva nou in seria GoW.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Microsoft, dupa plecarea celor de la Bungie, nu cred ca face altceva decat sa se asigure ca nu i se fura exclusivitatile... Cat despre developmentul dat pe mana unui alt studio, nu e neaparat un lucru rau. Cred ca era timpul pentru ceva nou in seria GoW.
    Ma gandesc ca eu mentalitatea aceasta avand in vedere ca au pierdut niste exclusive-uri destul de importante de-a lungul anilor (Mass Effect si Portal 2 care s-au lansat in cele din urma pe PS3 si Alan Wake care si-a facut aparitia pe PC). Mai mult ca sigur Left 4 Dead 3 se va lansa si pe alte platforme inafara de Xbox si PC iar Titanfall 2 aproape sigur isi va face aparitia pe PS4. Intr-un fel le inteleg grija.

    Cat despre decizia de a oferi ceva nou, ramane de de vazut. Poate va deveni un fel de Halo in universul GoW, un lucru care fanii seriei nu l-ar accepta. Time will let us know...

  6. #6 SP
    Junior Member slash's Avatar
    Depinde ce intelegi prin ceva nou,au incercat ceva nou si cu GOWJ si am vazut cu toti cum a iesit(fara DBNO,fara Executions,nades not pickup only ) au fost si parti bune totusi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Microsoft cumpara Mojang By paunstefan in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 16-09-2014, 15:15
  2. Microsoft cumpara Nokia pentru 7.2 miliarde de dolari By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 17 Last Post: 23-10-2013, 12:37
  3. Lansare exploziva pentru Gears of War 3 in UK By Mika in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 28-09-2011, 22:28
  4. Patch pentru Gears of War 2: Pe Drum! By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2008, 15:48
  5. Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 01:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts