Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Cele mai vandute jocuri pentru PS4 in primele 2 zile

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Cele mai vandute jocuri pentru PS4 in primele 2 zile

    Daca stim cate console PS4 s-au vandut la lansare sunt convins de asemnea ca printre voi se afla gameri care sunt curiosi si cate si ce jocuri s-au vandut in aceste zile. Aceste statistici au fost oferite de catre VGChartz si reprezinta doar primele doua zile de lansare, mai exact zilele de vineri si samabata. Fara nici cea mai mare surpriza cel mai popular joc momentan pe PS4 se afla COD: Ghost cu peste 700.000 de unitati, avand un procentaj de 70% din consolele vandute, pe locul doi aflandu-se Battlefield 4, cu aproape 400.000 (40%). Un lucru interesant este ca primele 3 jocuri sunt FPS, deoarece pe locul 3 se afla Killzone: Shadow Fall, cel mai bine vandut joc exclusiv pentru PS4 cu 350.000 (35%) de jocuri vandute, iar Knack chiar daca a avut parte de niste recenzii defavorabile se afla pe locul 7 al acestui clasament cu 100.000 de copii vandute.

    In total s-au vandut aproape 2.4 milioane de jocuri in primele 2 zile in SUA, asta insemnand ca fiecare posesor de PS4 are in medie 2.46 de jocuri, iar mai jos aveti topul cu cele mai vandute jocuri pe PS4 pana samabta:

    1. Call of Duty: Ghosts - 703,638
    2. Battlefield 4 - 396,187
    3. Killzone: Shadow Fall - 355,148
    4. Assassin's Creed IV: Black Flag - 345,176
    5. Madden NFL 25 - 133,176
    6. NBA 2K14 - 111,674
    7. Knack - 102,749
    8. Need for Speed Rivals - 94,157
    9. FIFA Soccer 14 - 77,914
    10. LEGO Marvel Super Heroes - 32,188
    11. Skylanders SWAP Force - 18,681
    12. Just Dance 2014 - 17,569
    13. Injustice: Gods Among Us - 5,143
    14. Angry Birds Star Wars - 2,274
    Attached Images Attached Images 2350793-ps4preorder.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    COD pe locul 1 ? De ce nu ma mira...cine naiba isi cumpara consola next gen pentru COD

  3. #3 SP
    Member pufy's Avatar
    Da si eu am ramas uimit ,probabil au venit in bundle.

  4. #4 SP
    Junior Member Runn3rX's Avatar
    Statisticile de la VGChartz sunt doar estimari (daca nu ma insel), care sunt repede corectate dupa un anunt oficial.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va asteptati cumva ca americanu' sa cumpere altceva decat pac-pac?

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu ma mir ca americanul a cumparat PS4, ca la ei nationalismul e sport national.

    Pe mine nu ma surprinde deloc clasamanetul avand in vedere natia despre care vorbim. Ei atat stiu sa faca, razboaie.

  7. #7 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    chiar sunt curios cum vor arata statisticile pentru europa...de fapt nu..sunt curios ce va fi de la locul 2 in jos..primul clar va fi FIFA .totusi nu inteleg cum mai poate COD sa atraga atata atentie avand in vedere cat de "putin" next-gen este....macar ideea de FIFA e alta..fifa=fotbal=sezoane=season ticket in campionate civilizate

  8. #8 SP
    Member b615dub's Avatar
    Cum adica COD este "putin" next-gen, unde ai mai vazut tu caine ca Riley este un fenomen.

  9. #9 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    eu sunt curios cum vor arata statisticile pentru Xbox One acolo va fi COD Goats de pe locul 1 pana pe locul 9.

  10. #10 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Cum adica COD este "putin" next-gen, unde ai mai vazut tu caine ca Riley este un fenomen.
    Lasa asta. Ai vazut pestiii!?!?!?

  11. #11 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu ma mir ca americanul a cumparat PS4, ca la ei nationalismul e sport national.
    Probabil nu stiu de unde provine sony sau unde e fabricata consola.

  12. #12 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Cum de Fifa 14 nu e in top 3?

  13. #13 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    FIFA 14 e de abia pe locul ala ca sondajul e facut in SUA. Americanii is pasionati de fotbal, dar de cel american nu de ,,soccer" cum il numesc ei.

  14. #14 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Inca nu s-a lansat in Europa.

  15. #15 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Poate consola, dar jocul a fost lansat.

  16. #16 SP
    Member enemigo's Avatar
    cat hate pentru Ghosts.. si in cazul meu va fi primul PS4 game

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cele mai tari jocuri de Wii pentru un party By MonkY in forum Nintendo Wii
    Replies: 6 Last Post: 05-03-2011, 22:25
  2. Replies: 20 Last Post: 09-02-2011, 18:06
  3. Cele mai notabile jocuri in Q1 pentru Xbox 360 By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 15-01-2010, 13:43
  4. Cele mai vandute jocuri pentru PS3 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 14-05-2009, 11:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts