Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Magic 2015 anuntat - PS4 este exclus!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Magic 2015 anuntat - PS4 este exclus!

    Asa cum ne-au obisnuit in ultimii ani, cei de la Wizards of the Coast au anuntat noua iteratie a seriei digitale pentru cel mai cunoscut joc de tip "card battle game", Magic the Gathering. Acesta are ca tagline "Hunt Bigger Game" si se invarte in jurul lui Garruk Wildspeaker (un caracter important in universul Magic). Titlul va fi Magic 2015 - Duels of the Planeswalkers si vine cu o mare surpriza: se va lansa pe mai toate platformele (Xbox 360, Xbox One, PC, iPad, Android, Kindle) cu exceptia uneia: PS3 si PS4. De ce oare, nu stim... iar la PAX cand au fost intrebati au spus ca nu pot comenta acest lucru.

    Mai jos aveti trailerul de lansare si va astept cu comentarii pe tema excluderii Sony din lista.

    Attached Images Attached Images magic_2015.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    iarasi le-a facut M$ buzunarul mare la dev ? Nu pot sa imi explic altfel de ce iese pe kindle si iPad dar nu pe PS.

  3. #3 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    What can you say ......
    Pacat ca nu iese si pe ps-uri.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Foarte ciudat, până acum totul a fost ok, un joc superb pe care l-am cumpărat in fiecare an de cand a aparut pe console, acum cred ca iau o pauza

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai si pe WiiU nu apare?

  6. #6 SP
    Member nutzule's Avatar
    joc gen card battle game? ce pierdere ptr posesorii ps4, )), prefer sa astept MMO, exclusiv ptr ps4

  7. #7 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    O adevarata tragedie.Sper ca acesta sa fie ultimul supliciu la care ne supun cei de la M$.

  8. #8 SP
    Member dani20's Avatar
    Probabil că grosul banilor vine de la M$... Altfel, sigur ar exista o variantă de DotP pe PS și Magic Online pe Mac.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai si pe WiiU nu apare?
    Cu Nintendo nu au avut niciodata "partnership". Asta probabil pt. ca Nintendo are propriile sale jocuri de "battle cards" (la urma urmei, Nintendo s-a nascut din jocuri de carti, nu?)
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    joc gen card battle game? ce pierdere ptr posesorii ps4, ))
    Poate pentru tine nu o fi o pierdere, dar sunt milioane de fani Magic pentru care va fi. Nu toata lumea se joaca doar "pac-pac"

  10. #10 SP
    Member Plavs's Avatar
    un joc super pe care il astept cu nerabdare......

  11. #11 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poate pentru tine nu o fi o pierdere, dar sunt milioane de fani Magic pentru care va fi. Nu toata lumea se joaca doar "pac-pac"
    Sincer, nu stiam ca esti fan 'pac-pac' daca nu iti plac jocurile 'card battle game'

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, nu e chiar asa... dar cum pot sa-i raspund cuiva care spune in zeflemea "mare pierdere" la unul din cele mai cunoscute titluri? Mai ales ca vezi disponibilitatea pe toate platformele, mai putin PlayStation... In fine, asta e... un joc pierdut. Poate totusi isi schimba parerea si vine si pe PS...

  13. #13 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eh, nu e chiar asa... dar cum pot sa-i raspund cuiva care spune in zeflemea "mare pierdere" la unul din cele mai cunoscute titluri? Mai ales ca vezi disponibilitatea pe toate platformele, mai putin PlayStation... In fine, asta e... un joc pierdut. Poate totusi isi schimba parerea si vine si pe PS...
    Daca se anunta cumva ca nu mai apare COD pe Playstation cred ca urmaream cateva sinucideri in direct, live!

  14. #14 SP
    Member nutzule's Avatar
    ptr mine nu e o mare pierdere, nu joc battle cards, insa uneori, recunosc, incerc cate un joc pac-pac, apropo monky, nu am raspuns in zeflemea, dar daca esti asa sensibil, voi fi mai atent pe viitor.

  15. #15 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    Din ce scrie pe net e posibil sa fie doar decizia producătorului.
    "The spokesperson added that the title is not being published by Microsoft,
    so any kind of console exclusivity seems odd. (...)
    The developer may have decided to skip PlayStation platforms due to poor performance in the past,
    but that seems like an odd move considering the current popularity of the PS4."

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Vespa View Post
    The developer may have decided to skip PlayStation platforms due to poor performance in the past[/I]
    Partea asta nu o înţeleg, din 2011 pana anul trecut inclusiv am cumpărat acest joc, a mers perfect, poate imi scapă ceva. Pacat, un joc foarte bun care din pacate nu are prea multi fani pe forum

  17. #17 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @Dant3: Cred ca se refera la performanta financiara, nu tehnica. Probabil au avut vanzari sub asteptari si au decis ca nu mai merita efortul de a face versiuni pentru platformele PlayStation.

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Atunci e o exprimare nefericita, Nu stiu ce sa zic, eu nu cred ca jocul s-a vandut mai bine pe alte platforme, nu mai zic de pc unde se piratează la greu

  19. #19 SP
    Member dani20's Avatar
    Poate că până la urmă e mai bine așa; fanii adevărați se vor îndrepta către cel mai apropiat hobby store și vor juca Magic-ul așa cum trebuie să fie jucat: față în față cu adversarul Glumesc; sunt sigur că o mulțime joacă DotP cu plăcere, dar parcă tot mai bine e cu cărțile în mână...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Might & Magic Heroes VII anuntat pentru 2015 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 18-09-2015, 14:22
  2. Magic 2015: Duels of the Planeswalkers By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 16-07-2014, 15:59
  3. Replies: 3 Last Post: 21-06-2014, 09:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts