Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: GTA V - 33 de milioane de unitati!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    GTA V - 33 de milioane de unitati!

    Publisherul Take Two Interactive ne anunta ca pentru arhicunoscutul joc al celor de la Rockstar Games, Grand Theft Auto V, au fost livrate 33 de milioane de unitati. Trebuie accentuat ca vorbim de livrate si nu vandute, desi in general in cazul blockbuster-elor nu se pune o problema atat de mare, stiind ca in principiu tot ce este shipped va fi si sold. Eu unul sunt interesat sa vad daca GTA V se va vinde mai bine decat cel Mario Kart Wii, (35.53 milioane de unitati) si Super Mario Bros NES (cu 40.24 milioane de unitati). Sunt sigur ca se va intampla acest lucru, in special daca vor lansa variantele pentru next-gen...

    Fun fact: GTA V a generat 1 miliard de dolari doar in primele 3 zile de la lansare!

    Pe de alta parte daca ne uitam la ultimul trimestru, desi Take Two ar trebui sa fie intr-o pozitie foarte buna dupa aceste vanzari, acestia au anuntat un castig de "doar" 233.2 milioane de dolari... o scadere de la 303.1 milioane anul trecut in acelasi trimestru. Profitul a scazut si el de la 42.9 milioane de dolari la "doar"21.5 milioane... Anual insa, o duc foarte bine... cu o crestere de 97% fata de anul trecut (profit de 510.7 milioane de dolari fata de 33.1 milioane de dolari). Acesta este practic un record pentru Take-Two, si fara indoiala titlurile precum GTA V (cu GTA Online), Bioshock Infinite, NBA 2K14, Borderlands 2, Sid Meier's Civilization V si WWE 2K14 au avut un cuvant de spus.
    Attached Images Attached Images money_gta_online.jpg

  2. #2 SP
    Member madskills's Avatar
    Tocmai de aia nu apare inca pe pc, ca se vinde (inca) ca painea calda pentru consolele actuale. Abia daca apare la sfarsitul verii pentru next gen, daramite pe pc. Si intr-un fel e normal, tinand cont de cererea inca mare.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul faci bani seriosi din MP. Sunt oameni care inca si-l cumpara doar pt MP.

  4. #4 SP
    Member madskills's Avatar
    drept dovada ca si aici pe forum sunt oameni care nici n-au jucat SP si vroiau direct MP. E o vaca de muls pana la extreme titlul asta.

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Tocmai de aia nu apare inca pe pc, ca se vinde (inca) ca painea calda pentru consolele actuale.
    Eu sper sa nu apara pe PC. M-am saturat de persoanele care nu pot accepta consolele si PC-urile pentru cea ce sunt si care inca sunt blocati intr-o gandire limitata si nu pot accepta consolele. Ar fi cea mai mare lovitura pentru ei, iar cu gandirea pe care o au, o merita.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va veni si pe PC, pt. ca e de "muls" si de acolo. Daca e sa fie ceva frumos la partea pentru PC, aceea va fi data de comunitatile de modding. Am vazut niste moduri de GTA de-a lungul timpului de am zis ca nu e adevarat.

  7. #7 SP
    Member madskills's Avatar
    Pai daca stai sa urmaresti doar un pic forumurile din afara, nu multa lume plange ca nu apare pe pc. Cei mai multi care plang o fac pentru ca vor sa ia jocul MOCA de pe torrente Ca si daca apare pe pc, cati din romania si-l cumpara ca sa se joace si MP desi mereu jocurile de pe pc au fost ceva mai ieftine.
    Si eu pana sa-mi iau consola anul trecut vroiam sa o iau pentru modare, habar nu aveam cu ce se mananca domeniul asta, desi mai am un ps2 primit cadou pe care m-am jucat doar gow. Dar un user de aici mi-a explicat avantajele jocurilor originale. Pai si acum ii multumesc pe calea asta Chiar daca dai un ban, nu stai sa te chinui ba nu ai nush ce firmware, ba nu merge cracku pe pc, ba nu ai nu stiu ce placa, ba nu-ti merge online
    Nu tata, iei discul (sau formatul online) il bagi in consola si play !

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In plus, nimic nu spune mai bine "Thank you for a great job" decat sentimentul pe care-l ai atunci cand platesti jocul. E singurul mod in care poti multumi cu adevarat unor oameni care si-au nenorocit ani din viata incercand sa realizeze jocul respectiv. Parerea mea... hac

  9. #9 SP
    Member madskills's Avatar
    Eee, hai ca e mult spus nenorocit, ca doar nu au facut-o pe gratis dar da, ai dreptate.

  10. #10 SP
    Member rascalov's Avatar
    Are dreptate user-ul tudyniuz. Nu ar trebui sa apara pe PC deoarece multi or sa il pirateze. Ma dispera cei care zic ''de ce sa dau atatia bani pe un joc, cand pot sa il descarc de pe net''. Nu au pic de respect fata de producatori + ca este satisfactia mai mare atunic cand cumperi jocul respectiv.

  11. #11 SP
    Junior Member KYDO's Avatar
    Eu sunt de parere ca cine vrea sa aiba parte de ceva bun,sa ia consola. Cine vrea sa ramana la PC,sa ramana la PC,exact asa cum a spus si tudyniuz.
    GTA V ar trebui sa ramana acolo unde e,si anume,pe platformele PlayStation & Xbox definitiv. Cu ocazia asta poate ni se mai mareste si numarul de consolisti,nu doar din tara ci si din lume Ia sa vedeti cum dau ei fuguta la primul magazin sa cumpere console & jocuri & filme daca nu mai apar pe PC s.a.m.d. Majoritatea celor care spun "mai bine astept sa apara pe pc ca nu dau atatia bani pentru un joc/film/whateva' " sa astepte pana la pastele cailor ! Banuiesc ca nu au mai mult de 15 ani si dau copy & paste oricarui lucru. (tipic romanasilor)
    Vrei ceva de calitate? Ia consola! Poti sa ai tu PC-ul tun (si pentru asta-ti trebuie 100mil+ investiti numai in PC care nu cred ca ar fi ok),ca oricum nu se compara cu placerea joystick-ului si a calitatii grafice a unui joc pe o consola.
    Si cum au spus si ceilalti mai sus..e un sentiment unic acela cand cumperi jocul/filmul care-l vrei pentru consola Poti sa spui cu adevarat,exact cum a spus si MonKy mai sus, "Thank you for the great job!"

  12. #12 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    pentru asta-ti trebuie 100mil
    Sorry , nu m-am putut abtine , daca nu sti cu se mananca mai bine nu ai vorbi prosti.

  13. #13 SP
    Junior Member KYDO's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Sorry , nu m-am putut abtine , daca nu sti cu se mananca mai bine nu ai vorbi prosti.
    Am dat un pret exemplu doar.. nu am spus ca "100 mil." neaparat. Imi cer scuze daca s-a inteles gresit

  14. #14 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu sper sa nu apara pe PC. M-am saturat de persoanele care nu pot accepta consolele si PC-urile pentru cea ce sunt si care inca sunt blocati intr-o gandire limitata si nu pot accepta consolele. Ar fi cea mai mare lovitura pentru ei, iar cu gandirea pe care o au, o merita.
    looks to me you're doing the same...dar in sens invers..live and let live..

  15. #15 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Jocul faci bani seriosi din MP. Sunt oameni care inca si-l cumpara doar pt MP.
    Eu l-am vandut din cauza MP. Nu era chiar asa de atractiv.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu am fost dezamagit de MP la inceput, cel putin prima luna, dupa 2-3 zile nu m-am atins de el, dar dupa ce au dat banii aia si am putut sa-mi iau apartament si masina si am inceput sa joc cu oameni din alte tari (ca CG crew nu se raspunde la invite-uri in-game desi eram in crew) a devenit mai distractiv.

    Oricum, pot spune cu mana pe inima, MP sau SP, este de departe jocul cu cel mai mult content de pana acum. isi merita fiecare banut si eu inca mai pierd ore intregi, in SP, explorand si incercand sa scap de politie, samd.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. GTA 5 s-a vandut in 52 milioane de unitati! By tudyniuz in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 24-05-2015, 20:21
  2. GTA V a vandut 45 de milioane de unitati By paunstefan in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 06-02-2015, 02:21
  3. Replies: 3 Last Post: 04-03-2010, 23:51
  4. Xbox 360 - 30 de milioane de unitati vandute By consol3 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 29-05-2009, 12:19
  5. Replies: 2 Last Post: 11-03-2009, 10:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts