Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Urmatorul Joc de la Insomniac va veni si pe Xbox 360 !

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Urmatorul Joc de la Insomniac va veni si pe Xbox 360 !

    Insomniac Games sunt cunoscuti pentru seriile Spyro, Ratchet & Clank si Resistance, toate fiind exclusive platformelor PlayStation. Se pare ca urmatoarea franciza ce va fi creata de companie va fi disponibila si pe Xbox 360. Compania a dezvaluit in aceasta dimineata faptul ca au semnat un contract cu cei de la Electronic Arts care le va publica jocul pe PS3 si pe X360. In urma contractului, Insomniac va pastra drepturile asupra IP-ului creat.

    "Au fost o gramada de motive sa facem jocuri pentru Playstation", a spus Ted Price, fondatorul si CEO la Insomniac Games. "Avem o relatie grozava cu Sony si vom continua sa lucram cu ei la titlurile de Playstation. Desi compania a vazut o crestere constanta, nu am vazut niciodata o crestere exponentiala. Facand jocuri multiplatform, vom putea sa ajungem la o audienta mai mare."

    "Niciodata nu am facut jocuri standalone. Obiectivul nostru a fost sa cream o franciza de fiecare data." De asemenea, Price a mentionat ca in momentul de fata sunt mai multe echipe care lucreaza la proiecte multiple.

    Jocul neanuntat inca ce va fi disponibil pe PS3 si X360 va fi situat intr-un univers cu totul nou si este in dezvoltare la studioul din Burbank al companiei. Din pacate, acesta nu va fi prezentat la E3-ul de anul acesta ce va avea loc luna viitoare.

    Existau ceva zvonuri conform carora Insomniac va mai produce cel putin un joc Ratchet & Clank si poate doua titluri Resistance. Price a refuzat sa comenteze acest lucru, dar a mentionat faptul ca inca se lucreaza la ambele francize.

    Zvonuri conform carora Insomniac va intrerupe traditia de 16 ani de a face jocuri exclusive platformei celor de la Sony au aparut in timpul GDC-ului de anul acesta. Vice-presedintele de marketing de la EA Partners a mentionat ca discutiile cu Insomniac au inceput destul de bine.

    Attached Images Attached Images insomniac.jpg

  2. #2 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    O exclusivitate �n minus pentru ps3 , great news
    oricum mă g�ndesc să cumpar și un ps3 dar poate mă răzg�ndesc dacă mai vad vești de genul

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cred ca in viitorul nu foarte indepartat o sa dispara exclusivitatile ( desigur, cu exceptia titlurilor 1st party), deja Bungie si Insomniac s-au reprofilat catre jocuri multiplatform.

    Existau ceva zvonuri conform carora Insomniac va mai produce cel putin un joc Ratchet & Clank si poate doua titluri Resistance.
    Parca ACiT era ultimul R&C...

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Tin minte intr-un post mai vechi a lui h0stile in care explica foarte bine de ce disparitia exclusivitatilor ar fi un mare dezavantaj pentru consumatori aka noi.

    O sa incerc sa-l gasesc, dar nu garantez.

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Parca ACiT era ultimul R&C...
    Ultimul joc al trilogiei Future.

    P.S.: Si studioul din North Carolina sta degeaba? Resistance 3 anyone?

  6. #6 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    Probabil va fi Spyro ca Resistence si Ratchet & Clank sunt prea bune pentru xbox

  7. #7 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Resistance si R&C apartin Sony(thx Renegatului for the tip) asa ca..no chance

  8. #8 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    O exclusivitate �n minus pentru ps3 , great news
    oricum mă g�ndesc să cumpar și un ps3 dar poate mă răzg�ndesc dacă mai vad vești de genul
    Tu erai in stare sa iti cumperi ps3 exclusiv pentru jocurile facute de Insomniac?..hmm..oke

    Presupun ca astepti maine stire ca Naughty Dog, Poliphony Digital and so on sa devina multi pentru a nu mai avea niciun dubiu in privinta "a cumpara sau a nu cumpara ps3".

    Insomniac a facut joace exclusive ps insa nu a fost acontat de sony din cate stiu. Daca ei nu au facut niciun pas in acest sens, era normal ca insomniac sa se orienteze spre o maximizare a profitului. Au fost independenti all along asa ca nu stiu de ce plang unii pe aici si altii se autofelicita.

  9. #9 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Landa13 View Post
    Tu erai in stare sa iti cumperi ps3 exclusiv pentru jocurile facute de Insomniac?..hmm..oke

    Presupun ca astepti maine stire ca Naughty Dog, Poliphony Digital and so on sa devina multi pentru a nu mai avea niciun dubiu in privinta "a cumpara sau a nu cumpara ps3".

    Insomniac a facut joace exclusive ps insa nu a fost acontat de sony din cate stiu. Daca ei nu au facut niciun pas in acest sens, era normal ca insomniac sa se orienteze spre o maximizare a profitului. Au fost independenti all along asa ca nu stiu de ce plang unii pe aici si altii se autofelicita.
    Nu numai pentru jocurile făcute de Insomniac , pentru toate exclusivităţile de pe ps3

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    P.S.: Si studioul din North Carolina sta degeaba? Resistance 3 anyone?
    Pai mai mult echipe lucreaza la diferite proiecte.

    Quote Originally Posted by DJ-InFeRnO- View Post
    Probabil va fi Spyro ca Resistence si Ratchet & Clank sunt prea bune pentru xbox


    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Resistance si R&C apartin Sony(thx Renegatului for the tip) asa ca..no chance
    Mda, ca nici nu scrie in stire ca e vorba de un univers nou.

  11. #11 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Da .... Ca pentru restul exista "Torrent shop"

  12. #12 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ-InFeRnO- View Post
    Probabil va fi Spyro
    Ce nu intelegi din new IP?

  13. #13 SP
    Senior Member tray's Avatar
    daca ar fi trecut de la exclusivitate ms la sony ar fi fost o stire tare , asa , just usual news

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Nu inteleg de ce (unii) va agitati ca mustele, pentru ca ambele comunitati au de castigat. Daca Sony ii vroia sub birou trebuia sa scoata banii. Acum, nici Insomniac nu au scos mari hit-uri (as in bani), dar cu note de 8+ pe meta, stau destul de bine. De acum incolo depinde numai de ei, au la dispozitie tot install base-ul, stiu cu ce se mananca PS3 iar pe 360 le va fi mai usor. Eu le urez succes cu noul IP si...bine ca nu au semnat cu Activision.

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Da .... Ca pentru restul exista "Torrent shop"
    Esti penibil. Aceeasi idee o expui pe n thread-uri. Da mai lasa-ma nene in pana mea cu torrentul tau. Atat il aduci in discutii ca incep sa cred ca esti ruda cu el si il folosesti la greu.

    Quote Originally Posted by DJ-InFeRnO- View Post
    Probabil va fi Spyro ca Resistence si Ratchet & Clank sunt prea bune pentru xbox
    Treci la colt, ai nota 2 pentru cel mai stupid fanboy.

    Legat de stire: Se intampla acelasi lucru ca si cu Bungie. De la faptul ca un developer scoate un joc multiplatform pana la pierderea/disparitia exclusivitatilor, este un drum foarte lung.

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Legat de stire: Se intampla acelasi lucru ca si cu Bungie. De la faptul ca un developer scoate un joc multiplatform pana la pierderea/disparitia exclusivitatilor, este un drum foarte lung.
    Da, mai este un drum lung, dar asta se va intampla. Nu vor disparea exclusivitatile, dar nu vom mai avea atatea exclusive 2nd party si 3rd party. Bungie si Insomniac sunt 2 exemple. Pana acum ceva timp si Capcom sau Square Enix scoteau jocuri exclusive, dar au inceput sa se imputineze si, in cazul Capcom, sa dispara.

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    bine ca nu au semnat cu Activision.
    Da, ... Bine ca au semnat cu Activision, sa coste jocul 70$.

  18. #18 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    ...bine ca nu au semnat cu Activision.
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Da, ... Bine ca au semnat cu Activision, sa coste jocul 70$.


    Citește bine ce a scris

  19. #19 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    O exclusivitate �n minus pentru ps3 , great news
    Te doare burtica?

  20. #20 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    A, woops !

    Om trai si om vedea ce e se alege si de studioul asta. Parca acum cateva zine am citit undeva "Cred ca era zvon" ca urmatorul joc Halo (Bungie), s-ar putea sa apara si pe PS3...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 12-07-2013, 02:31
  2. Overstrike, noul joc al celor de la Insomniac By Tudoran in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 10-06-2011, 07:23
  3. Insomniac Games: un nou joc Resistance? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2010, 17:53
  4. Replies: 3 Last Post: 19-03-2010, 11:11
  5. Replies: 3 Last Post: 15-03-2010, 04:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts