Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Demo Resident Evil 5 pe Xbox Live - 5 Decembrie

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ***later edit***

    Some pics...
    Attached Images Attached Images 160.jpg 161.jpg 162.jpg 163.jpg 164.jpg 165.jpg 166.jpg

  2. #22 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ***later edit***

    Some pics...
    De unde ai luat demo-ul? Unde a aparut???

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    De unde ai luat demo-ul? Unde a aparut???
    ...am făcut un mic hack artificiu și s-a rezolvat

  4. #24 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...am făcut un mic [strike]hack[/strike] artificiu și s-a rezolvat
    Aha...Totul e foarte clar. Multumesc mult!

  5. #25 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  6. #26 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    partea 4 nu merge. daca o are cineva pls share.

  7. #27 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mda, la mine nu apare la dwn, oare pt ca tocmai ce mi s-a terminat Gold-ul?

  8. #28 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Taw, demo-ul a aparut doar in Japonia.

  9. #29 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Cum sa nu fie ilegal? Eu personal nu incerc asa ceva sa risc sa imi baneze consola pentru un rahat de demo. Sa-l joace galbejitii aia ca eu m-am enervat destul!

  10. #30 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu au cum sa te baneze pentru un demo. nu am mai auzit de asa ceva pina acum. poti sa te joci linistit.

  11. #31 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Trebuie consola modata sa joci demo?

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Trebuie consola modata sa joci demo?
    Nu.

  13. #33 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cum ard fisierul ala? care e primul director care trebuie sa apara pe disc? am pus directorul Content cu tot ce e in el si nu merge. imi zice Mixed Media Disc si nu o ia.

  14. #34 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    cum ard fisierul ala? care e primul director care trebuie sa apara pe disc? am pus directorul Content cu tot ce e in el si nu merge. imi zice Mixed Media Disc si nu o ia.
    Mergi la Games Library si vezi acolo ca apare demoul.

  15. #35 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    iti dai seama ca daca aparea la games library nu mai puneam intrebarea. nu apare nicaieri. am scris pe un cd asa cum spun aia in link si in format UDF si format ISO cu relaxed restrictions. intrebarea mea e cum se scrie demoul asta pe disc pentru ca nu am mai facut niciodata asta si clar e de la scriere (format, numar de directoare, etc).

    PS am citit toate comentariile si sunt o groaza care au problema mea...incerc si cu un dvd, poate merge asa...damn

  16. #36 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu sunt sigur dacă te ajută reply-ul meu la ceva dar...eu am folosit așa ceva (sau alternativa).

    Aceste gadget-uri permit conectarea, prin usb, a HDD-ului la PC, și citirea/modificarea content-ului. Pur și simplu copiezi, cu ajutorul unu soft, folderul ce conține DEMO-ul �n partiția a 3-a și gata.

    Eu așa am făcut, și a mers.

    [și nu se �nt�mplă nimic dacă joci pe live, chiar există un topic pe xbox.com (deschis de mine) �n care se poartă diferite discuții despre subiecte asemănătoare]

  17. #37 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    caut de o groaza de timp asa ceva si nu gasesc. nimeni nu aduce aici Xsata sau Xport si nici online nu le-am gasit pe nicaieri. well, pina la urma a mers cu dvd-ul.

    este primul RE pe care il joc. pe PC nu l-am jucat si nici consolele pe care au aparut titlurile anterioare nu le-am avut ca sa le joc la vremea lor. stiam cum e controlul, deci stiam la ce sa ma astept. nu imi place stilul, (urasc faptul ca nu pot sa ma misc cit de putin cind sunt in aim mode) insa voi juca jocul pentru actiune si suspans (iar grafica cred ca e best of pe xbox 360).

    ma enerveaza faptul ca ramii fara gloante fff usor (eu si ratez destul de mult ptr ca ma chinui sa dau headshoturi) si ma enerveaza ca nu poti seta senzitivitatea pe orizontala independent de cea pe verticala in aim mode. i-am dat fastest si mi-a marit senzitivitatea numai pe verticala, in timp ce cea pe orizontala a ramas aproape la fel. cind esti incoltit esti ca si mort. apoi schimbul armelor cu trecerea prin inventar este o mare prostie. am tras in ala cu drujba pina am ramas fara gloante cind sa schimb pe pusca mi-a taiat jugulara. GAME OVER!! poate e un buton (sau o combinatie) ptr quick swap si nu l-am gasit eu, nu stiu. SO, grafica si atmosfera de nota 11, gameplay bun spre fff bun (inclusiv lucrul cu partenera fff bine facut), insa management al obiectelor si inventar facut cu curu. il voi lua si il voi juca, insa sper sa mai lucreze la el pina in martie.

  18. #38 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...stiam cum e controlul, deci stiam la ce sa ma astept.
    Tipul acesta de control a fost iplementat prima dată �n Resident Evil 4. Celelalte jocuri din serie au avut alt control, mai captivant după părerea mea. Era un control tipic CAPCOM ce a fost implementat și in seria Dino Crisis sau �n jocul Alone in the Dark 4: The New Nightmare.

    Cam
    era pe vremuri un survival horror de nota ZC

    (cu un story line de nota ZC, ce pur și simplu te facea să te implici �n joc la maxim)

    Dau un mic exemplu, Resident Evil 3 Nemesis: The Last Escape

    (ascultați discursul de la �nceput, pur și simplu...�ncremenești)

    *p.s.

    Ai PM cu detalii despre gadget �n cinci minute.


    ***later edit***

    CAPCOM a reușit șă �nghețe timpul, ca să zic așa, și-au plasat patru jocuri din seria Resident Evil �n același timp.


    Resident Evil 3 Nemesis: The Last Escape
    [video=youtube;BnH5oVqyWEQ]http://www.youtube.com/watch?v=Sb_buz-Gags"]Resident Evil Outbreak file #1[/URL] (și dovada)
    Resident Evil Outbreak file #2
    (și dovada)
    (știu piesa la pian/orgă și la 4 dimineața de mă trezește unu cu curent electric).

    (degeaba...acuma
    )

    ...toate �n Raccoon City, toate s-au terminat cu explozia orașului. Păi c�nd mă jucam Resident Evil 2 c�teva zile bune și apoi băgam discul cu Resident Evil 3 Nemesis: The Last Escape și vedeam ușa din Resident Evil 2, din secția de poliție RPD cumera baricadată...inghețam , sau mesajul Happy Birthday Leon din secție...Și apoi continuam cu Resident Evil Outbreak file #1 și vedeam cum podul și accesul �n parcarea cu autobuzul �n care te bați cu Nemesis �n Resident Evil 3 Nemesis: The Last Escape era blocată...pfff, no așa da! Joc �n joc.

  19. #39 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    inr-adevar, controlul e din RE4. am incercat sa joc RE4 pe PC si nu am reusit. de fapt, nu am reusit sa joc nici un joc din seria asta pe PC, asta fiind motivul pentru care RE5 e primul.

  20. #40 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar

    RE 5 Demo

    Demo-ul functioneaza perfect, asa cum spune site-ul citat de istrategie cateva posturi mai sus (thanks istrategie). L-am ars pe un DVD la 8x.
    N-are cum sa fie ilegal de vreme ce o revista l-a inclus pe disc (Famitsu parca), cred de fapt ca de acolo provine.

    Este incredibil cum grafica bine realizata scoate in evidenta defectele: tufele splendide si complet 3D sunt de asemenea solide ca piatra si blocheaza alte trasee asa cum o fac zidurile si gardurile. Controlul (asa cum spune si h0stile) pare identic cu cel din RE 4, doar ca are nevoie de inca mult fine tuning. Personal, demo-ul mi se pare frustrant din perspectiva controlului, sa vedem ce s-o mai schimba in versiunea finala...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Resident Evil 5 Demo disponibil pe PSN By eXist in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-02-2009, 09:37
  2. Resident Evil 5 demo Live pe 26 ianuarie By istrategie in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 15-01-2009, 17:26
  3. Resident Evil 5 demo varianta US confirmata By istrategie in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 05-01-2009, 15:08
  4. Resident Evil 5 demo va fi anuntat in curand By istrategie in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-11-2008, 23:50
  5. Resident Evil 5 Demo si 22 noi imagini By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 04-10-2008, 23:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts