Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 182

Thread: PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak

  1. #121 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    @ Bogdan

    Am zis si mai zic de enjpe mii de ori...eu efectiv n-am nimic cu modatu/downlodatu,as fi ipocrit daca as avea.Dar am ceva cu ipocritii care zic ca vor sticku pt mkv ( desi au consola de 4 ani ) sau alte motive tampite si se ascund dupa deget.
    Am inteles tarziu ca esti incepator..dar nu ma refeream doar la tine.

    @ LeGenD

    Faci oamenii cu deficiente mintale sa para a oameni cu 4 facultati.Fii mandru ca ai un scop in viata..sa faci oamenii sa se simta mai inteligenti.

    ADD e in floare.

  2. #122 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Ma atrage acest jailbreak pentru simplul fapt ca scap de frecatul discurilor dupa cheful teroristului din casa. Acum vrea Sonic, peste 10 min vrea EyePet si povestea continua. De lasat sa umble cu discurile, nu o mai las, dupa ce am stat sa curat toate discurile de urme de ciocolata si alte dulcegarii. Acum, ori ma bagati in categoria "pirati", ori acceptati ca sunt persoane care pot folosi acest "device" si in alte scopuri.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Ma atrage acest jailbreak pentru simplul fapt ca scap de frecatul discurilor dupa cheful teroristului din casa. Acum vrea Sonic, peste 10 min vrea EyePet si povestea continua. De lasat sa umble cu discurile, nu o mai las, dupa ce am stat sa curat toate discurile de urme de ciocolata si alte dulcegarii. Acum, ori ma bagati in categoria "pirati", ori acceptati ca sunt persoane care pot folosi acest "device" si in alte scopuri.
    Atata timp cat detii si jocul original... parerea mea e ca poti sa faci orice doresti cu consola, inclusiv sa le joci de pe hard. Eu asa am facut la PS2, si eram cel mai fericit om. Si drept dovada si in ziua de azi (cred ca are 10 ani deja) PS2-ul merge bine merci. N-am schimbat nici-un bloc optic, n-am nici-un disk zgariat. Am jocurile cu imagine pe hard. Insa totusi, una era cu imagini la DVD-uri, si alta e cand jocurile au deja 20-50GB... Decat sa stau o ora sa ii fac imagine, parca in timpul ala m-as juca ceva

  4. #124 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Jocurile NU au 20-50GB. Ferrari Challenge are spre exemplu 1.71GB si e exclusiv PS3. Alte jocuri ar mai fi Demon's Souls la 5.57GB sau inFamous la 6.57GB. Am inteles ca God of War 3 are 40GB (eu nu l-am vazut pe net), dar inafara de ala, restul sunt la dimensiuni rezonabile.

  5. #125 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    dar inafara de ala, restul sunt la dimensiuni rezonabile.
    https://spreadsheets.google.com/lv?k...hsHl_KH0KiEC3w



    Later edit: http://pspslimhacks.com/ps3-jailbrea...via-pspgroove/

    Eu zic ca s-au apropiat periculos de mult. Daca reusesc...!!! Acum inteleg gluma lui Angelcrying. Urmeaza ca noul update sa dezactiveze PSPul. Suicide!

  6. #126 SP
    Junior Member Zealos's Avatar
    mda, ma gandesc cu ororare cand o sa ma apuc sa ma joc ceva online si o sa dau de copilasi de 12 ani cu aimbots sau altceva, sincer din acest motiv nu ma joc online pe PC ci doar pe PS3, oameni care se cred mai tari ca restul doar pentru ca au putut sa instaleze un hack care sa ii faca zeii jocului.

  7. #127 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu zic toti cei care vor sa pirateze pe PS3 mai bine sa-si vanda consola si sa-si ia Xbox. Nu de alta dar sunt niste orgoliosi pe-aici care sufera puternic acum ca au o consola care nu mai e virgina.

    Si de parca n-ar fi destul ca nu mai e virgina, la faza cu trofeele a devenit dama de consumatie a regimentului.

    Al dracu sistem, cenzureaza cuvantul *****.

  8. #128 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Gata frate, lasati-o moarta cu MKV-uri sau cu DivX-uri fara subtitrare. PSJailbreak-ul e destinat in mod exclusiv pirateriei, fie ca sunt jocuri (ISO) sau filme (MKV, DivX). Treaba cu protejatul blocului optic iar nu tine pentru ca lentila este solicitata mult mai mult la rip decat la citire. Treaba cu trofeele e nesimtire totala (homebrew, vorba aia). O sa vad in curand top 100 cu jucatori care au 100% din trofeele disponibile pe PS3, ffs.
    Imi pare rau, nu vreau sa intram in polemici, dar la rip nu ai cum sa soliciti mai mult lentila decat la citire. Spune-mi tu, ce crezi ca solicita mai mult lentila, un rip de 30 de minute sau o citire constanta de 4-5h cat te joci de exemplu modern warfare 2 ? Pe mine chiar ma enerveaza cand il aud cum citeste constant constant, sa nu-mi spui ca acest lucru e bun pentru blocul optic...

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Atata timp cat detii si jocul original... parerea mea e ca poti sa faci orice doresti cu consola, inclusiv sa le joci de pe hard. Eu asa am facut la PS2, si eram cel mai fericit om. Si drept dovada si in ziua de azi (cred ca are 10 ani deja) PS2-ul merge bine merci. N-am schimbat nici-un bloc optic, n-am nici-un disk zgariat. Am jocurile cu imagine pe hard. Insa totusi, una era cu imagini la DVD-uri, si alta e cand jocurile au deja 20-50GB... Decat sa stau o ora sa ii fac imagine, parca in timpul ala m-as juca ceva
    Exact asta as vrea si eu pentru PS3-ul meu. Eventual la jocurile mai mari (ex GOW3) sa ai optiunea sa instalezi texturile, sonorul, etc. Adica sa instalezi jocul partial si tot va fi mai bine decat deloc...
    Uite, in sensul asta, Xbox-ul este inaintea PS3-ului si chiar apreciez optiunea aceasta la consola.

  9. #129 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Cine spune ca isi modeaza consola doar ca sa isi poate copia jocurile pe hard ca sa nu streseze lentila si/sau blocul optic si isi va cumpara in continuare toate jocurile originale (si ca nu se atinge de imagini downloadate pana nu detine jocul original)...asta sa o creada Mos Craciun.

  10. #130 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Cine spune ca isi modeaza consola doar ca sa isi poate copia jocurile pe hard ca sa nu streseze lentila si/sau blocul optic si isi va cumpara in continuare toate jocurile originale (si ca nu se atinge de imagini downloadate pana nu detine jocul original)...asta sa o creada Mos Craciun.
    Pe bune ? Nu te-ai gandi cumva ca din toti aia ce zic asa ceva s-ar gasi macar cativa care nu ar folosi asa ceva pentru jocuri piratate ?

    Eu de exemplu, am avut xbox-ul modat si nu are absolut nici un farmec. Poti avea 100 de jocuri dintre care sa joci doar cateva. Care este scop-ul ? L-am dat si am luat unul pe care nu l-am mai modat si asa o sa stea pana o sa crape.

    Nu are rost sa risti acces-ul pe Live/PSN cu asa ceva. Eu unul nu am sa iau acel backup manager pentru PS3 pentru ca tin la acces-ul pe PSN. Dar daca l-as lua, ar fi pentru optiunea mai sus mentionata. Si am zis de nenumarate ori ca as prefera ca aceasta optiune sa iti fie data de catre SONY, sa nu iei alte dracovenii pe care sa le bagi in consola.

    Acum, daca ma crezi, bine. Nu ma crezi, iar bine.

    Sincer, nu inteleg de ce e atata reticenta in acest subiect. Chiar nu realizati ce se intampla cu acele lentile prin folosirea constanta ? Cate PS3-uri nu se vand aici pe forum cu blocul optic stricat ? Dar nu este un adevar, nu ? Este o conspiratie, si acele blocuri optice pica din cauza umezelii in camera. Haideti totusi...

  11. #131 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Imi pare rau, nu vreau sa intram in polemici, dar la rip nu ai cum sa soliciti mai mult lentila decat la citire. Spune-mi tu, ce crezi ca solicita mai mult lentila, un rip de 30 de minute sau o citire constanta de 4-5h cat te joci de exemplu modern warfare 2 ? Pe mine chiar ma enerveaza cand il aud cum citeste constant constant, sa nu-mi spui ca acest lucru e bun pentru blocul optic...
    Da volumul mai tare la televizor si nu o sa mai auzi nimic care sa te streseze.

  12. #132 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    discutii interminabile. Daca pe PC se justifica intr-o anumita masura pirateria - puteai sa vezi daca un joc merita sa il cumperi sa joci online, avand in vedere ca o gramada de titluri de PC sunt praf, nu merita nici nota 1 pe o scara de 1-10, pe PS3 e alta poveste deoarece jocurile sunt mult mai bune(marea majoritate). Cred ca pana la urma Sony o sa fie fortat sa impuna pentru a putea juca un joc, sa ai legatura internet si sa iti verifice online o serie etc, astfel, nu mai poti juca pirat. Pe acolo o sa se ajunga. Pentru ca altfel nu o sa poata concura niciodata cu piratii . Personal, nu o folosesc nici un dispozitiv pe consola mea, oricum nu am timp sa joc 100 de jocuri odata, iar pentu un joc la cateva luni, se gasesc tot timpul ceva bani.

  13. #133 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Pe bune ? Nu te-ai gandi cumva ca din toti aia ce zic asa ceva s-ar gasi macar cativa care nu ar folosi asa ceva pentru jocuri piratate ?

    Eu de exemplu, am avut xbox-ul modat si nu are absolut nici un farmec. Poti avea 100 de jocuri dintre care sa joci doar cateva. Care este scop-ul ? L-am dat si am luat unul pe care nu l-am mai modat si asa o sa stea pana o sa crape.

    Nu are rost sa risti acces-ul pe Live/PSN cu asa ceva. Eu unul nu am sa iau acel backup manager pentru PS3 pentru ca tin la acces-ul pe PSN. Dar daca l-as lua, ar fi pentru optiunea mai sus mentionata. Si am zis de nenumarate ori ca as prefera ca aceasta optiune sa iti fie data de catre SONY, sa nu iei alte dracovenii pe care sa le bagi in consola.

    Acum, daca ma crezi, bine. Nu ma crezi, iar bine.

    Sincer, nu inteleg de ce e atata reticenta in acest subiect. Chiar nu realizati ce se intampla cu acele lentile prin folosirea constanta ? Cate PS3-uri nu se vand aici pe forum cu blocul optic stricat ? Dar nu este un adevar, nu ? Este o conspiratie, si acele blocuri optice pica din cauza umezelii in camera. Haideti totusi...
    Aha, deci tu dai 200 Lei pe acel stick, renunti la PSN / Store, risti sa iei ban, DAR iti iei in continuare jocurile originale desi ai putea sa nu... in schimbul evitarii solicitarii blocului optic (care sa fim seriosi ca NU e o problema frecventa la PS3 cum e la Xbox RROD) cand un bloc optic te-ar costa 400 Lei ...righhhhtttt...

  14. #134 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Aha, deci tu dai 200 Lei pe acel stick, renunti la PSN / Store, risti sa iei ban, DAR iti iei in continuare jocurile originale desi ai putea sa nu... in schimbul evitarii solicitarii blocului optic (care sa fim seriosi ca NU e o problema frecventa la PS3 cum e la Xbox RROD) cand un bloc optic te-ar costa 400 Lei ...righhhhtttt...
    In loc sa fi sarcastic mai bine ai citi inca o data post-ul meu. Sa nu se ajunga la discutii in contradictoriu care nu sunt necesare.

    Quote Originally Posted by istrategie
    Da volumul mai tare la televizor si nu o sa mai auzi nimic care sa te streseze.
    Problem solved, nu ?

  15. #135 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    In loc sa fi sarcastic mai bine ai citi inca o data post-ul meu. Sa nu se ajunga la discutii in contradictoriu care nu sunt necesare.



    Problem solved, nu ?
    Man, tu ai zis clar si atreca nu merita riscul si iti dau dreptate. Sarcastic sunt cu afirmatia ca cineva si l-ar lua acel stick ca sa nu isi uzeze blocul optic, sau ca sunt unii care si-l iau o sa continue sa isi cumpere jocurile originale.

    Blocul optic la PS3 nu e o problema mai mare decat probabilitatea sa se defecteze ceva la orice alta unealta elecrtronica. Cat despre sunet, iarasi nu tine, sunetul cum este citit discul, chiar si la volum mic, e aproape insesizabil.

  16. #136 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar

  17. #137 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by dad View Post
    oricum e semiinapt cine da bani pe un program opensource

  18. #138 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Sincer treaba asta e ca si cum ai fii un criminal...te ascunzi,mai dai in cap,te ascunzi iar...iar dai in cap ...etc...asa si cu PS3-ul...face Sony update...astia fac iar un stick cu furaciuni si tot asa...si nu o sa aibe liniste niciodata...deci luam jocurile originale ca pana acum si nu moare nimeni,vorba lui AndRewqp fara PSN degeaba ai consola.

  19. #139 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Si de parca n-ar fi destul ca nu mai e virgina, la faza cu trofeele a devenit dama de consumatie a regimentului.
    damn, that's a nasty notion.
    dar sincer nu inteleg care ar fi scopul unui astfel de trick sa unlockezi trofeele fara sa fi jucat jocul.

  20. #140 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Terminati cu trofeele ca se pun ffocus si Renegade pe pl�ns .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 29-06-2013, 19:58
  2. PS3 Firmware Update HD 3D By Luparu in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 21-09-2010, 17:32
  3. PS3 firmware update 3.30: 3D gaming By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 23-04-2010, 13:51
  4. PS3 Firmware v2.70 update By Solozaur in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 05-04-2009, 22:00
  5. PS3 Firmware (v2.52) Update By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-11-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts