Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Halo 3: ODST a vandut 2 milioane de bucati in 24h

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Halo 3: ODST a vandut 2 milioane de bucati in 24h

    Halo 3: ODST s-a lansat ieri, 22 Septembrie in aproape toate tarile cu exceptia Japoniei. Prezicerile legate de vanzari erau mixte - pe de o parte e un titlu Halo, pe de alta a fost criticat foarte mult pentru pretul unui joc full. Cu o nota medie a review-urilor de 8.7 si cu multi jurnalisti in spate care afirma ca merita pretul, va putea Halo 3: ODST sa aiba vanzarile unui joc Halo?

    Saptamana trecuta s-a precizat ca jocul a avut 1.35 milioane de pre-order-uri in America (mai putin decat 1.95 milioane avute de Halo 3, dar oricum impresionant). Se pare ca in primza zi jocul a reusit sa vanda 1.5 milioane de bucati in America si inca 500,000 in Europa si alte regiuni. Vanzarile totale ale jocului in primele 24h sunt in jur de 2 milioane. (Halo 3 a reusit sa vanda 3 milioane in 2007). Pe site-ul Bungie apare ca 950,000 de useri s-au inregistrat deja cu ODST.

    Desi nu a reusit sa se vanda asa bine ca Halo 3, ODST a reusit in primele 24h sa intreaca alte titluri mari precum Gears of War 2 sau Fable II si se preconizeaza ca va vinde 6-8 milioane de bucati pana la lansarea jocului Halo Reach.
    Attached Images Attached Images halo3-odst_3.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Asta ar insemna cam 34 de jocuri pe secunda !!!! Wow unbelievable !!!

    Asta inseamna ca sunt destui care nu au consola modata sau care cumpara jocuri originale !

    Bravo Microsoft !

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ai de capu meu . speechless . felicitari microsoft . hands down . vad ca americanii au cumparat de 3 ori mai mult decat europenii , astia da fani Halo . btw la japonia nu s-a zis nimic . ei is la la categoria "Europa si alte regiuni " sau nu is asa multi fani Halo ?

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    inchipuiti-va acum de cate ori a fost piratat , si din ce am citit 90% din pirati il jucau in franceza.

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Si cand te gandesti ca este o idiotenie de joc la fel ca si Haze. Mari idioti oamenii aia care l-au cumparat.

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    pai trebuie sa fi prost sa cumperi jocuri nu?

  7. #7 SP
    Member bartonn's Avatar
    Cred ca e un nr cam mare pt 24 ore de la lansare.

  8. #8 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by bartonn View Post
    Cred ca e un nr cam mare pt 24 ore de la lansare.
    Da. Parerea mea este ca cifra este umflata. In timp ce scria ala 2 milioane, asculta melodia "Dau la pompa". Este si normal. Un joc atat de penibil, jucat de pe torente de catre tine, sa vanda atat de mult in timp asa scurt.

  9. #9 SP
    Member bartonn's Avatar
    sorry cate dezamagesc dar nu imi mai merge consola de mai bine de 5lunii,si jocu asta l-am jucat la un prieten.

    App sa nu ne apatem de la topic.

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Postul meu anterior face referire la joc. Nu am specificat unde l-ai jucat ci doar de unde a fost luat si jucat.

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by bartonn View Post
    App sa nu ne apatem de la topic.
    Zi-mi si mie ce verb e ala "a te apate" ?

  12. #12 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Dj Mo: ai jucat jocul si e nasol? eu am fost impresionat de trailere si sunt curios, n-asi vrea sa fiu dezamagit cand il cumpar

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    In mod sigur era ironic la adresa celor ce au fost indeajuns de nesabuiti sa compare Halo 3 cu un joc slab, fara macar sa-l fi jucat.
    Nu vei fi dezamagit de ODST.

  14. #14 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Vai ce bine ! Pentru moment am crezut ca nu o sa am cu cine juca Firefight si campania pe Legendary.
    Mo si Grey sper ca o sa mai aveti chef si timp sa jucam impreuna. Good day!

  15. #15 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai da-ne de veste cand iti ajunge jocul

  16. #16 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Deja s-a saturat predator de cand il bat la cap. A zis ca ii ajunge vineri sau luni. Aseara ma uitam la tine si la Mo cum jucati campanie ... si mai puneam un trailer de ODST, asa ca sa fie chinul mai mare .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Halo: ODST vanzari de peste $125 de milioane By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 35 Last Post: 12-10-2009, 19:53
  2. Replies: 2 Last Post: 02-06-2009, 11:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts