Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Valve cheltuieste 25 de milioane $ pentru promovarea L4D 2

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Valve cheltuieste 25 de milioane $ pentru promovarea L4D 2

    Valve a anuntat astazi ca vor cheltui in jur de 25 de milioane de dolari pentru promovare jocului Left for Dead 2. De ce? E simplu, pe 10 noiembrie se lanseaza Modern Warfare 2, un candidat serios pentru GOTY si unul dintre cele mai asteptate jocuri ale anului. Iar singura solutie ca L4D (17 noiembrie) sa aibe vanzari este o campanie de promovare pusa bine la punct. Oare va fi de ajuns 25 de milioane de doalari pentru ca L4D 2 sa aibe succes? Stay tuned to find out.
    Attached Images Attached Images left_4_dead_2_logo.jpg

  2. #2 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Amandoua vor fi jocuri de succes.

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Dumnezeule. Ce or sa faca cu 25 de milioane ? Or sa construiasca un mall cu tema L4D ?

  4. #4 SP
    Banned Overlord73's Avatar
    Probabil

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Unfortunately, MW2 will kick L4D2's ass.

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Preorderul depaseste deja 300% cifrele de la L4D.

    Eu cred ca 25 de milioane a costat tot marketingul jocului. Mi-e greu sa cred ca incepand de astazi si pana la lansare vor baga atatia bani.

    Sunt curios cat i-a costat sa faca acest anunt

  7. #7 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    COD6 pentru pc e deja amanat pana pe la sfarsitul lui noiembrie.asa ca sunt mari sanse sa se vand bine l4d 2

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Au pus data de lansare foarte aiurea. Pe 10 e MW2, iar pe 17 e AC2.
    Mai bine ar baga banii astia in joc, nu in promovarea lui. Nu cred ca ar deranja pe cineva daca ar crea un engine mai bun, sau macar sa aduca mai multe lucruri noi in joc.

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    de acord cu erik . mai bine renunta la o parte din banii pentru promovare si imbunatatesc jocul cat de mult se poate . ca din cate se vede Left 4 dead 2 o sa aibe concurenta serioasa . chiar is curios ce o sa faca cu 25 de milioane

  10. #10 SP
    Member obidan's Avatar
    Avand in vedere ca au amanat data de lansare pentru MW2 pe PC, o sa vanda mai mult L4D2 decat este asteptat, insa MW2 will still kick it's ass!

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pre-order-urile in America de Nord:

    Modern Warfare 2 - Xbox 360 - 1,547,920
    Modern Warfare 2 - PS3 - 492,172
    ---
    Left 4 Dead 2 - Xbox 360 - 103,946

    Slabe sanse.

  12. #12 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    MW2 nu reprezinta un adversar pentru L4D2, nu de-asta baga ei bani in campania de marketing. Franciza si-a creat deja targetul, are un public propriu, nu se bate pe acelasi segment de piata cu Call of Duty. Oamenii de la VALVe au scheleti in dulap pentru ca i-au nemultumit pe jucatorii de L4D si acum incearca sa-si promoveze si mai bine noul produs ca sa-si spele "pacatele".

    In this case, criticism from the virtual community = 25.000.000 $

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pe mine ma surprinde cum de n-a sarit nimeni sa spuna "mai bine foloseau banii astia pentru Half Life Episode 3".

  14. #14 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Err, de ce compara lumea L4D cu CoD ? Sunt stiluri total diferite: zombie survival si razboi modern .

    Stiu ca probabil or sa vina o gramada de argumente care mai de care, asa ca pentru cele mai... putin argumentate:

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Pe mine ma surprinde cum de n-a sarit nimeni sa spuna "mai bine foloseau banii astia pentru Half Life Episode 3".
    Episode 3 apare �n următorul pachet (PC/X360) alaturi de Counter-Strike 2.0 și p0rtal 2.

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Episode 3 apare �n următorul pachet (PC/X360) alaturi de Counter-Strike 2.0 și p0rtal 2.
    Let's hope so.

    Oricum $25 de milioane sunt bani multi chiar si pentru industria asta. Din cate am inteles, dezvoltarea jocului GTA IV a costat mai putin de $50 de milioane.

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Let's hope so.

    Oricum $25 de milioane sunt bani multi chiar si pentru industria asta. Din cate am inteles, dezvoltarea jocului GTA IV a costat mai putin de $50 de milioane.
    GTA IV a fost peste 100 de milioane de dolari The Most Expensive Game Budget Ever - grand theft auto IV - Kotaku

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Sorry, ma gandeam la suma platita de Microsoft pentru DLC-uri. Din cate am inteles doar dezvoltarea Gears 1 + Gears 2 < $25 milioane .

  19. #19 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Unfortunately, MW2 will kick L4D2's ass.
    Categoric lol

  20. #20 SP
    Member zaice's Avatar
    Un joc care merita promovat pe deplin.Mie imi place si sper ca sa fie aduse modificari in bine fata de 1 varianta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Crash Course pentru L4D vine pe 27 Septembrie By Mika in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 22:32
  2. Replies: 1 Last Post: 13-02-2009, 15:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts