Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Xbox Game Room detaliat si lista de jocuri

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Xbox Game Room detaliat si lista de jocuri

    Pe Internet au aparut informatii referitoare la structura preturilor pe care Microsoft le va folosi in noul anuntat Game Room. "Camera de gaming", dezvoltata de Krome Studios (Viva Pinata: Party Animals, Star Wars: Republic Heroes) va fi gratis de downloadat. Optiuni de customizare sunt mentionate in document, dar nu se specifica un pret. Cei care vor sa incerce asa ceva sunt sfatuiti sa faca niste rezerve de puncte Microsoft.

    Jucatorii vor avea trei optiuni:
    • 400 ($5) vor primi o lincenta pentru ambele platforme (pentru a se juca nelimitat pe Xbox 360 si PC);
    • 240 ($3) vei putea juca pe o singura platforma (si vei avea de ales intre Xbox 360 si PC), sau
    • 40($0.5) - echivalent cu timpul oferit de doua monede introduse intr-un vechi aparat.
    De asemenea, cand vizitezi Game Room-ul unor prieteni, poti sa incerci jocurile lor fara sa folosesti Microsoft Points de la tine. (presimt ca Ronan o sa aiba o mare circulatie in Game Room-ul personal )

    La lansare serviciul va dispune de 30 de titluri arcade - cu peste "1000" planuite pentru viitor - de la multiplii publisheri precum Atari, Activision, Intellivision si Konami.

    Jocurile vor fi redate la 1080p (doar nu ati cumparat plasma aia de 50" degeaba, nu? ) si va avea multiplayer pentru doua persoane precum si leaderboards si Achievement-uri.

    Microsoft Game Room va fi lansat in primavara acestui an.

    Lista completa cu jocuri poate fi citita mai jos:

    Attached Images Attached Images xbox_game_room.jpg game_room_xbox.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Excelent! - e bine că se știe o listă cu jocuri...măcar am mai ieșit din ceață

  3. #3 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Parca il si vad pe Ronan cum da cu pumnu in aparate la Ikaruga
    Exceptionala stire ! Consola asta devine pe zi ce trece mai buna !

  4. #4 SP
    Banned Venom's Avatar
    Nu consola devine mai buna, ci serviciile aferente acesteia. Interesant, dar nu se va putea compara niciodata cu atmosfera si feeligul dintr-o sala arcade din anii '80.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Interesant, dar nu se va putea compara niciodata cu atmosfera si feeligul dintr-o sala arcade din anii '80.
    ...asta așa-i, dar am văzut clipuri și exact senzația aia o ai. C�nd te joci...auzi �n fundal și celelalte jocuri din �ncăpere lol - exact ca-n realitate + voci din sală, etc.

    Probabil că există setări. Să auzi totul, să auzi doar celelalte jocuri...sau să auzi doar jocul tău.

    Vom vedea...

  6. #6 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    C�nd te joci...auzi �n fundal și celelalte jocuri din �ncăpere lol - exact ca-n realitate + voci din sală, etc.
    De acord. Dar ce nu se poate "emula": expresii de genul "da si tu o fisa", "lasa-mi si mie ultima viata", "hai baa, nu mai termini odata".
    Impinsaturile, capacele "mecanicului" cand te vedea prin sala "iar ai venit ba sa stai 3 ore cu o fisa", smecherii, emotia cand intrai in sala si cum te dezumflai cand vedeai aparatul preferat ocupat de unul bun. Spectatorii din jurul tau, cum te zgaiai ore intregi la cum joaca altii, sau cum iti mai ramanea cate o maneta in mana, bucuria unui nou record cu admiratia celor din jur.
    Jocuri arcade am mai jucat pe MAME sau diferite platforme, dar..., neah! Nu se copmara.

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Imi aduc aminte si acum, cand la 2 metri de arcade-uri erau piu-piurile sau "pacanelele" cum le mai zice lumea.

    Si un ciung in carje a aprins un careu dupa care a scos cutitul amenintator sa dea lumea afara din sala sa nu cumva sa-i ia banii castigati. Cat l-am mai injurat pentru credit-ul pierdut

    Sau cand m-a trimis tata la paine si am zis ca bag o fisa inainte, ca baietii. Si jucam World Heroes Perfect (am fost singurul din cartier care termina cu o fisa cu toate personajele). Si in seara aia gasisem super tactica cu un personaj nou (Ryoko I guess). Tot cartierul era in jurul meu. Nici nu mi-am dat seama cum a trecut aproape o ora.

    Intr-un final am ajuns acasa

    Nu cred ca ma ajuta Game Room sa retraiesc copilaria.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 27-08-2012, 18:52
  2. Classic Game Room By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 82 Last Post: 09-06-2012, 23:01
  3. Replies: 0 Last Post: 27-04-2012, 11:01
  4. Game Room By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 88 Last Post: 24-01-2011, 03:34
  5. Replies: 0 Last Post: 16-02-2010, 23:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts