Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Kitase vrea FF XIII-2

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Kitase vrea FF XIII-2

    Review-urile din partea vesticilor nu au fost chiar favorabile pentru cel mai nou Final Fantasy, media pe Metacritic fiind una destul de mica pentru un joc de asemenea calibru. Jocul este foarte linear, acesta fiind motivul pentru care a fost criticat atat de dur. Kitase, producatorul Final Fantasy XIII, vrea sa schimbe aceasta situatie prin intermediul FF XIII-2. RPGurile vestice, exemplul folosit fiind Dragon Age: Origins, ofera mult mai multa libertate. Acesta ne-a promis ca urmatorul Final Fantasy va oferi mult mai multa libertate. Productia pentru un sistem HD este costisitoare, pentru a produce un joc de PS3 este nevoie de foarte multi oameni. Universul poate fi exploatat mult mai mult, existand posibilitatea unei continuari directe, Final Fantasy XIII-2. Existenta acesteia depinde insa de performantele jocului, vanzarile bune vor mari posibilitatea ca acest joc sa existe. Final Fantasy XIII-2 va incorpora, daca va exista, majoritatea mecanicilor de joc intalnite in Final Fantasy XIII, producatorii concentrandu-se pe perfectionarea acestora, nu pe crearea acestora. Final Fantasy XIII a fost lansat pe 9 Martie pentru PS3 si Xbox 360. Vanzarile sunt destul de bune, fiind trimise catre magazine 5 milioane de exemplare.
    Attached Images Attached Images final-fantasy-xiii-release-date.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    RPGuriile vestice au mai multa libertate de miscare dar parca RPGuriile japoneziilor au o poveste mai buna .

    sper ca FFxiii-2 sa apara si pe xbox 360

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    sa ofere libertate de miscare cum a fost in FF XII si eu zic ca ii foarte bine . Daca se poate si mai mult atuncea o sa fi super . Dar orice ar face , sper sa nu ajunga FF XIII-2 casi FF X-2 :-s .

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, intai sa vedem Final Fantasy Versus XIII si mai vorbim dupa. Sper ca Versus sa fie mai dark, mai "mature"... pentru ca in ultima vreme au cam luat-o pe kiddie/girlie way... Si nici sa nu-mi aduc aminte de Final Fantasy X-2... Dress Spheres ? Damn...

  5. #5 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    neah.... jocul e bun asa cum e totul tine de gusturi.

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eh, intai sa vedem Final Fantasy Versus XIII si mai vorbim dupa. Sper ca Versus sa fie mai dark, mai "mature"... pentru ca in ultima vreme au cam luat-o pe kiddie/girlie way... Si nici sa nu-mi aduc aminte de Final Fantasy X-2... Dress Spheres ? Damn...
    asa cred si eu . FF versus ar face bine sa fie unul mai mature . Da din cate am vazut din trailer si cateva video-uri tind sa cred ca asa va fi . Oricum eu abea astept sa apara . Sa fiu sincer preferam sa apara FF 13 versus inainte de FF 13 (m-am indragostit de joc dupa ce am vazut trailer-ul de la E3 ).
    Sa speram ca nu au de gnad sa bage di nou dress sphere system-ul si in FF XII-2 . Ideea aia a fost buna ... in FF 3 (or was it 4 ? ).

  7. #7 SP
    Member St Mael's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    RPGuriile vestice au mai multa libertate de miscare dar parca RPGuriile japoneziilor au o poveste mai buna .

    sper ca FFxiii-2 sa apara si pe xbox 360
    Nu ma intarata cu chestii de genul asta .

    Pentru unii producatori occidentali poate se aplica chestia asta, dar cat timp Bioware si RPG-urile lor intra tot in categoria asta nu poti scapa cu afirmatii de genul asta .

  8. #8 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eh, intai sa vedem Final Fantasy Versus XIII si mai vorbim dupa. Sper ca Versus sa fie mai dark, mai "mature"... pentru ca in ultima vreme au cam luat-o pe kiddie/girlie way... Si nici sa nu-mi aduc aminte de Final Fantasy X-2... Dress Spheres ? Damn...
    Monky ai foarte mare dreptate. Eu ma astept ca FF XIII versus sa fie chiar opusul lui FF XIIIsincer Vanille din ultimul titlu mentionat....pot spune ca e cea care strica jocul. E foarte enervanta uneori. Altceva ce pot sa spun...sunt foarte multumit de el in rest, desi e prea linear, imi place.

  9. #9 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Mai e multa cale de batut pina la FF XIII-2, pina atunci e FF XIII Versus in drum, sa vedem ce va fi cu acesta mai intii.

  10. #10 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Mai mult ca sigur ca Final Fantasy Versus XIII va fi o capodopera tinand cont ca la proiect lucreaza printre cei ma consacrati oameni ai genului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Amazon vrea sa cumpere Twitch By paunstefan in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 27-08-2014, 11:29
  2. Cine vrea sa incerce un XBOX360? By meste in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 12-12-2011, 23:50
  3. Valve vrea PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 25-02-2010, 11:05
  4. Bioware vrea PS3! By Razvan in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 02-12-2009, 06:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts