Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Castlevania: Lords of Shadow va avea un playtime de 24 ore

  1. #1 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

    Castlevania: Lords of Shadow va avea un playtime de 24 ore

    Dave Cox, seful Mercury Steam, developerul care se ocupa cu producerea jocului Castlevania: Lords of Shadow, a declarat intr-un interviu ca jocul va dura undeva in jur de 24 de ore iar fiecare nivel va fi diferit, oferind o varietate sporita. Acesta mai spune ca, desi colaboreaza cu Kojima Productions la acest joc, cutsceneurile nu vor avea o intindere foarte mare, cea mai lunga fiind secventa de finala ce dureaza 14 minute. Cox dezvaluie si faptul ca versiunea de Xbox 360 a jocului va fi disponibila pe 2 discuri din cauza dimensiunii mari a jocului. Exista insa posibilitatea instalarii pe hard a primului disc si rularea jocului de pe cel de-al doilea. Jocul se lanseaza in aceasta toamna pe Xbox 360 si PlayStation 3.
    Attached Images Attached Images 10553_003.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    De cand asteptam un joc atat de lung... in afara de RPGuri, toate jocurile dureaza 6-7 ore, destul de rar 10.

  3. #3 SP
    Member anes's Avatar
    24 de ore
    Super deabia il astept.

  4. #4 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Bine ca nu l-au mai castrat si pe asta.

  5. #5 SP
    Banned cryyo's Avatar
    24 ore !!! Tare...
    Care stie, un Darksiders cate ore are?

  6. #6 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    2 discuri pe 360... e mana lui Kojima lol
    25 de ore e bine, nu e nici scurt, si nici foarte lung, sper doar sa isi fi facut Kojima bine munca si sa nu plictiseasca.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    24 ore !!! Tare...
    Care stie, un Darksiders cate ore are?
    15

  8. #8 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by dante23481 View Post
    15
    what ? Prin reveiw-uri am auzit ca are 20 de ore si eu l-am terminat undeva pe la 22 de ore...nu stiu ce sa zic

  9. #9 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Kojima are tendinta de a face adevarate "telenovele" din aceste cutscene-uri.
    Dar totusi,24 de ore?WOW ....asa mai merge

  10. #10 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    E de bine, insa va fi chiar asa sau e doar politica ? Spre ex GOW 3 l-am terminat in vreo 9 ore parca (nu mai stiu chiar exact) si asta sa aibe 24 ore e ceva insa parca nu prea imi vine sa cred, dar vom vedea

  11. #11 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Acest joc merita sa straluceasca, seria Castlevania are nevoie de un urmas demn de acest nume. Nu putem decit sa speram ca cei implicati in productia jocului vor face treaba buna.

  12. #12 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Darksiders are peste 20 ore, lejer.

    On topic: foarte tare aceasta veste, chiar duc lipsa de jocuri pe care sa nu le termin in cel mult 2 seri Veste buna, il astept cu interes.

  13. #13 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    24 de ore? Asta da veste buna. La ce playtime va avea, singura mea dorinta este sa nu devina repetitiv.

  14. #14 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Greu de crezut ca o sa aiba 24 de ore, chiar si pe 2 discuri. God of War 3 e totusi pe blueray, si dureaza pe jumatate.
    Sper sa nu fie prea lalait jocul, arata prea bine sa dezamageasca.

  15. #15 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by fylipdan View Post
    Greu de crezut ca o sa aiba 24 de ore, chiar si pe 2 discuri. God of War 3 e totusi pe blueray, si dureaza pe jumatate.
    Sper sa nu fie prea lalait jocul, arata prea bine sa dezamageasca.
    Numarul de discuri la un joc nu este influentat neparat de playtime-ul lui. Si daca nivelele sunt diferite cred ca nu va deveni plictisitor. E un joc care nu ar trebui sa lipseasca fanilor genului. Eu inca mai tin minte Symphony of the Night chiar daca a fost 2D.

  16. #16 SP
    Member Xbox's Avatar
    24 H , depinde si la ce dificultate...

  17. #17 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Xbox View Post
    24 H , depinde si la ce dificultate...
    Poate nu sunt chiar 24 ore cum se lauda, dar la 20 tot ma astept.. sper doar sa nu fie foarte repetitiv.

  18. #18 SP
    Member Atrium's Avatar
    Se pare ca cel mai lung cutscene are in jur de 15 minute...

    Castlevania: Lords of Shadow needs two discs on 360- Destructoid

    Belea mare jocul asta. Sper...

  19. #19 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Se pare ca cel mai lung cutscene are in jur de 15 minute...
    Nu scria asta si in stire?

    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    cutsceneurile nu vor avea o intindere foarte mare, cea mai lunga fiind secventa de finala ce dureaza 14 minute.

  20. #20 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Repetivitatea poate fi o mare problema unui joc cu atatea ore playtime.Dar avand in vedere ca jocul va fi pus pe 2 dvd-uri, ne putem astepta la something biiiiiig and shinyyyyy.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Licitatie: Castlevania Lords of Shadow 2 By ilie11 in forum Licitatii
    Replies: 7 Last Post: 19-09-2014, 13:21
  2. Castlevania: Lords of Shadow 2 By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 73 Last Post: 11-07-2014, 19:10
  3. Castlevania: Lords Of Shadow By Nash in forum Console Club
    Replies: 489 Last Post: 26-05-2012, 04:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts