Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: "Little Big Planet" pentru Xbox 360 ?

  1. #1 SP
    Senior Member G3ox's Avatar

    "Little Big Planet" pentru Xbox 360 ?

    Anul acesta, in prezentarea de la CES, Robbie Bach a anuntat un nou joc pentru Xbox numit Kodu, acest joc este un fel de Little Big Planet, in sensul ca este un platformer care se bazeaza pe user-made levels care se vor distribui pe live. In demonstratie ne este prezentat modul de creare a unei simple misiuni de o fata de 12 ani. Demo-ul jocului il puteti gasi aici Microsoft Videos: CES 2009: Kodu Demo
    Attached Images Attached Images 4194.jpg 855736-koduz.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu mai pune titluri de genul asta ca sa ai mai multe views ca nu faci altceva decat sa induci lumea in eroare. Oricum nu se compara cu LBP.

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    După mine, pare o porcărie ... Cel puțin la momentul ăsta.

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    De mai demult stiam de joc. Numai acum la CES 09 a fost anuntat oficial ?

  5. #5 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Titlul e paralel cu ceea ce prezinta... in primul rand pt. ca LBP nu e la sfert din ce e KODU (parere personala, deci nu sariti ca femeile la shopping toti sony fanboys de pe forum). Acesta, spre deosebire de LBP, nu este un joc... e un game creator. Si desi a fost initial gandit pt. copii, nu va fi pt. orice n00b; inafara de acest UI colorat care il mai vedeti prin poze, GC`ul acesta necesita si ceva cunostinte de programare (C, C#, C++ s.a.) ... nu ca la LBP doar stilul point and click.
    Pentru cunoscatori, e un XNA ceva mai abordabil, dar care are acelasi scop, si anume marirea scenei de developeri pt. Community Games, din cadrul Live`ului.

  6. #6 SP
    Member amidacos's Avatar
    Se pare ca a fost lansat acest "Kodu", pentru doar 400 ms points.
    Nu cred ca mi l-as lua. Am vazut ca este o varianta si de PC, care este gratis din ce am vazut.
    Xbox LIVE Marketplace | Kodu Game Lab

  7. #7 SP
    Member Atrium's Avatar
    Totusi, cat ai sapat pana ai gasit thread-ul asta ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 05-07-2011, 17:27
  2. Little Big Planet 2 va intarzia "putin" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 25-09-2010, 21:54
  3. Replies: 24 Last Post: 26-01-2010, 18:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts