Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Pachter: Assassin's Creed 2 in Franta anilor 1700

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Pachter: Assassin's Creed 2 in Franta anilor 1700

    Dupa cum am aflat zilele trecute, Ubisoft a confirmat sequel-ul jocului de succes Assassin's Creed. Recent, intr-un interviu pentru GameTrailers (ultimul episod din Bonus Round), Michael Pachter unul dintre cei mai mari analisti din industrie a dezvaluit ca Altair s-ar putea sa isi petreaca ceva timp in anii 1700. A mai spus ca Revolutia Franceza ar putea avea un rol important in joc.

    Daca jocul este plasat in timpul Revolutiei Franceze, sunt cativa ani interesanti de explorat. Si ma intreb oare, Altair va fi implicat in alt conflict religios, sau va fi pus in mijlocul "Domniei Terorii"? Sper sa fie ultima varianta, ca ghilotina pare destul de interesanta .

    In orice caz, o schimbare de decor este planuita. Poate cu aceata ocazie Altair invata sa inoate si niste miscari noi nu ar supara pe nimeni. Mie personal imi pare rau ca nu se pastreaza anii 1191. Iubesc aceea epoca cu templierii, cu acele orase absolut mirifice, dar sa vedem ce o fi.
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Ehm, mi'ar fi convenit mai mult ceva gen Japonia feudala, sau America anilor 1750, tema principala a povestii sa se contureze in jurul lojelor masonice si a Declaratiei de Independenta :X...

    Ideea de poveste a primei parti a jocului a fost absolut geniala, niste speculatii(nimic mai mult din pacate) legata de secretul templierilor si interesele ascunse ale bisericii in cruciade...

  3. #3 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    eu, sincer sa fiu, nu prea inteleg de ce s-a facut caz de faptul ca nu stia sa inoate. unde sa fi invatat altair? in lighean? ca doar personajul din zilele noastre nu venea cu amintirile lui "in corpul" lui altair.

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Ehm, mi'ar fi convenit mai mult ceva gen Japonia feudala, sau America anilor 1750, tema principala a povestii sa se contureze in jurul lojelor masonice si a Declaratiei de Independenta :X...

    Ideea de poveste a primei parti a jocului a fost absolut geniala, niste speculatii(nimic mai mult din pacate) legata de secretul templierilor si interesele ascunse ale bisericii in cruciade...
    O tema bazata pe masonerie ar fi superba .

  5. #5 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Eu personal nu gasesc nimic interesant in Franta anilor 1700...mi se pare foarte crappy subiectul

  6. #6 SP
    Member padawan's Avatar
    Acum sa fim seriosi...omul putea sa se catere pe orice cladire si sa faca leap of faith si nu stia sa inoate
    PS: Gasesc schimbarea de decor cel putin interesanta...probabil personajul principal va fi tot un stramos a lui Desmond , de data asta in Franta si jocul va avea la baza o conspiratie

  7. #7 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by padawan View Post
    Acum sa fim seriosi...omul putea sa se catere pe orice cladire si sa faca leap of faith si nu stia sa inoate
    Nu e nimeni perfect

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by pheidippides View Post
    eu, sincer sa fiu, nu prea inteleg de ce s-a facut caz de faptul ca nu stia sa inoate. unde sa fi invatat altair? in lighean? ca doar personajul din zilele noastre nu venea cu amintirile lui "in corpul" lui altair.
    Mi se pare stupid ca atunci cand atingi apa care iti vine pana la brau sa mori instant.

  9. #9 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Mi se pare stupid ca atunci cand atingi apa care iti vine pana la brau sa mori instant.
    Poate Altair e vampir

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    cei de la Ubisoft au sfintit toate apele din joc

  11. #11 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai nu cred ca putea atinge apa deoarece imediat ar fi iesit din acea transa, ca si cum te-ai ciupi sa vezi daca e realitate sau nu... Cred ca asta era smecheria cu apa. Daca se uda prea rau se trezeste la realitate
    Hmmm sa vedem ce va fi cu al doilea ca eu abea il astept dar ma cam pune pe ganduri cu ani 1700 astia.... mi-e sa nu strice farmecul jocului. Indiciile din primul joc stiu ca aratau altceva, un fel de temple chinezesti sau japoneze, nu inteleg de ce au sucit roata dar sper sa fie cel putin lafel de interesant si captivant ca primul si fara prea multe repetitii

  12. #12 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    cu siguranta nu vom mai juca cu Altair, povestea lui e in 1191...
    dar sper sa se continue partea cu Desmond: sa intre in amintirile altui asasin.

  13. #13 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Va fi un ninja antrenat la Ierusalim si trimis in misiuni in Parisul anilor 1700 de catre loja din care face parte.

    Restul povestii il gasiti aici, daca deschideti toate articolele si cititi a saptea litera de pe fiecare al saptelea rand. A, si vi se va revela si adevarul despre soarele interior sau despre al treilea ochi (unul dintre ele, in functie de suma dintre strength+intelligence pe un zar cu sapte fete).

    Rock on!

  14. #14 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    da, chestia cu apa pana la brau o inteleg. dar, faptul ca nu stia sa inoate, mi se pare perfect normal. pe atlasul pe care il am eu, nu vad apa in jurul oraselor pe unde se plimba. si cred ca erau putini care stiau sa inoate. vacantele probabil ca erau scumpe. iar partea cu apa care il trezeste la realitate pe desmond, poate sta in picioare

  15. #15 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Can't wait...dar mai avem de asteptat...sunt curios cum va arata personajul principal...daca va avea mai multe outfit-uri and stuff.

    "Destination: France")))))))))de abia acum am vazutseaca faza

  16. #16 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Probabil va fi ceva interesant sa omori cativa muschetari dar totusi cred ca era mai fain sa ramana tot in acei ani .

  17. #17 SP
    Banned Dr0ps2000's Avatar
    Super ideea cu Franta .... primul m-a cam dezamagit.

  18. #18 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    vreo idee cand va vedea lumina zilei???

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Sarbatori 2009.

  20. #20 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    n-au tupeu sa-l faca ambientat in ww2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts