Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Sony a anuntat ca nu vor mai produce PSP-Go

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Sony a anuntat ca nu vor mai produce PSP-Go

    E oficial, dupa ce ieri au circulat cateva zvonuri pe internet, Sony a anuntat astazi ca au decis sa nu mai produca PSP Go. Potrivit surselor unul dintre motivele pentru care compania japoneza a hotarat sa scoata din productie si sa nu mai distribuie handheld-ul, este ca acestia doresc sa se concentreze 100% pe NGP, viitorul consolei PSP. Stocurile de console ramase se vor vinde in continuare, iar acestea nu-si vor pierde din atentia producatorului, oferindu-se suport in continuare. Este un caz similar cu cel al PS2 si PS3. Din pacate chiar daca anul trecut pretul PSP fara suport pentru UMD a scazut cu pana la 20%, acesta nu a avut succesul pe care si-l dorea Sony.
    Attached Images Attached Images psp_go_01.jpg

  2. #2 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Dupa mine PSP Go este o adevarata consola proiectata nu numai pentru gaming dar si pentru alte activitati.Sony , daca nu ne aduci o consola mai buna ca PSP Go , .R.I.P PSP Go.

  3. #3 SP
    Member klausn's Avatar
    Asta este...
    RIP Psp GO !

  4. #4 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Dedicatie psp go:
    Adio... visul frumos s-a terminat,
    Adio....povestea noastra s-a incheiat,
    Adio....nimic nu mai are rost,
    Ma simt dezamagit,
    Trebuia sa renunt la ce-am iubit,
    Lua inapoi ce-odata i-am daruit.
    Din nou singur printre simplele jocuri....
    Imi amintesc cum ma privea,
    Jocuri bune-mi daruia,
    Trofee calde mi-aducea,
    Retele sociale-mi deschidea,
    Cu ecranul mare ma fascina.
    Dar intr-o zi, el mi-a spus zambind,
    Ca nu mai poat' sa fie al meu
    Ca Sony pe el s-a suparat,
    A spus adio si-a plecat.
    Adio....visul frumos s-a terminat
    Adio....povestea noastra s-a-ncheiat....

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    psp go-ul cred ca a fost mai mult un "experiment/test" ca sa vada cum s-ar vinde o consola cu jocuri doar in format digital. Evident publicul din ziua de zi inca nu e dispus sa renunte la jocurile "palpabile" in schimbul celor digitale. Uh well... mai pot incerca si peste 10 ani sa vada daca s-a schimbat mentalitatea gamer-ului.

    R.I.P. PSP GO. You were a good "lab rat"...

  6. #6 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    parerea mea...

    o consola mediocra, un destin pe masura. am avut-o si i-am facut pasi cat de rapid am putut.

  7. #7 SP
    Senior Member Anderul's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Hai ca asta-i tare..

  9. #9 SP
    Member klausn's Avatar
    Deci,se mai face sau nu?

  10. #10 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by klausn View Post
    Deci,se mai face sau nu?
    cel putin in america de nord inca o sa se mai faca ( SCEA: Production on PSPgo continuing in North America | VG247 ). Si cred ca si in Japonia o sa se mai faca avand in vedere ca cea mai vanduta consola in prezent la ei e PSP-ul (ma mir ca se vinde chiar mai bine decat DS-ul sau Ps3-ul).

  11. #11 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    psp go-ul cred ca a fost mai mult un "experiment/test" ca sa vada cum s-ar vinde o consola cu jocuri doar in format digital. Evident publicul din ziua de zi inca nu e dispus sa renunte la jocurile "palpabile" in schimbul celor digitale. Uh well... mai pot incerca si peste 10 ani sa vada daca s-a schimbat mentalitatea gamer-ului.

    R.I.P. PSP GO. You were a good "lab rat"...
    Subliniez ce a zis Tudoran, PSPgo a fost mai mult un cobai pentru cei de la Sony, sau cum spun cei din lumea gaming-ului, PSPgo a fost facut "to test the water".

  12. #12 SP
    Banned Snowmanul92's Avatar
    Parerea mea : LUMEA e prea proasta ca sa foloseasca PS Store la ps store pot descarca 5 pers acelasi jok (deci cumpar 1 joaka 5) nu se zgarie WMD ul nu se intzeapa si mai si face economie de baterie ca nu invarte motorasul la psp PSP GO a dat faliment ptr ca era prea complex pentru o lume asa proasta FAK exceptzii cine are ps3 stie cum se jongleaza cu asa ceva cine nu are e mai greu de pe pc descarci greu abia merge ba se blocheaza compul ba te blochezi tu nu stii cum sa mergi mai in fatza ps3 eazy descarci direct pe el si-l bagi in psp AMIN......PSP GO trebuia la romania pentru ca romani nu au salaii europene si daka 4 oameni pun mana de la mana pot avea acelasi jok in acelasi timp 5 persoane NU IA JOKU DA JOKU E RANDU MEU... Hai sa fim seriosi

  13. #13 SP
    Member Moromete's Avatar
    Quote Originally Posted by Snowmanul92 View Post
    Parerea mea : LUMEA e prea proasta ca sa foloseasca PS Store la ps store pot descarca 5 pers acelasi jok (deci cumpar 1 joaka 5) nu se zgarie WMD ul nu se intzeapa si mai si face economie de baterie ca nu invarte motorasul la psp PSP GO a dat faliment ptr ca era prea complex pentru o lume asa proasta FAK exceptzii cine are ps3 stie cum se jongleaza cu asa ceva cine nu are e mai greu de pe pc descarci greu abia merge ba se blocheaza compul ba te blochezi tu nu stii cum sa mergi mai in fatza ps3 eazy descarci direct pe el si-l bagi in psp AMIN......PSP GO trebuia la romania pentru ca romani nu au salaii europene si daka 4 oameni pun mana de la mana pot avea acelasi jok in acelasi timp 5 persoane NU IA JOKU DA JOKU E RANDU MEU... Hai sa fim seriosi
    ...sunt curios cum te comporti cand esti beat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 11-02-2013, 22:31
  2. Replies: 3 Last Post: 12-04-2012, 14:01
  3. VW nu mai produce New Beetle By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 06-12-2009, 16:22
  4. Replies: 3 Last Post: 20-06-2009, 02:52
  5. God of War 3 si MAG nu se vor mai lansa anul acesta By istrategie in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 26-02-2009, 00:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts