Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Soul Calibur V va primi un bonus character italian

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Soul Calibur V va primi un bonus character italian

    Cred ca deja ne-am obisnuit cu Namco Bandai sa ofere personaje care pur si simplu nu au nici o treaba cu jocurile lor (mai mult sau mai putin) in seria Soul Calibur. Al doilea joc il avea pe Heihachi Mishima din Tekken (la versiunea de PS2), pe Link din Legend of Zelda (pentru GameCube) sau pe Spawn (pentru Xbox). Au vazut ca unii fani au apreciat chestia asta asa ca s-a gandit sa il adauge si pe Kratos in Soul Calibur: Broken Destiny iar la al patrulea joc din serie sa multumeasca si niste fani Star Wars (si sa enerveze o gramada de alti oameni). Soul Calibur IV il avea pe Darth Vader pentru PS3 sau pe Yoda pentru Xbox 360, iar daca erai un adevarat al fan luptelor cu sabii laser, atunci puteai sa il ai si pe Star Killer (pe atunci il chema doar The Apprentice), personajul principal din The Force Unleashed.

    Asa ca sa nu ne miram de ce Soul Calibur V va primi acelasi tratament ca si predecesorii sai. La inceputul anului se zvonea ca Bayonetta isi va face aparitia, dar din pacate acest lucru a ramas doar un zvon, frumoasa vrajitoare fiind fortata sa astepte probabil lansarea lui Soul Calibur VI sau a unui DLC. In schimb cei de la Namco Bandai au decis sa ne ofere ceva un pic mai italienesc. Desi poate unii useri ar fi preferat sa il primeasca pe Mario, toti vor trebui sa se multumeasca cu nimeni altul decat Ezio Auditore da Firenze, protagonistul catorva jocuri din seria Assasins Creed.

    Aveti mai jos announcement trailer-ul lui Ezio. Vreau sa aud pareri. Cati dintre voi apreciati aceasta miscare si cati nu? E drept ca se potriveste mai bine in acest joc decat au facut-o personajele Star Wars....dar nu chiar 100%. Sincer eu preferam sa o avem pe Bayonetta....but maybe that's just me. De asemenea, pe cine ati fi recomandat voi ca bonus character?

    Attached Images Attached Images zerochan.natsu.-soul.calibur-.679757.jpg

  2. #2 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Wario s-ar fi potrivit mai bine...anyone?....anyone?....WARIO!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au innebunit astia cu "mix-ul de caractere" din jocuri. Iese o varza totala, pentru cineva care chiar se mai uita la story-ul jocului...

    ---------- Post added 21-10-2011 at 04:33 PM ----------

    Iar ca bonus caracter, daca tot e sa fie... pai sa puna pe cineva din Transformers, sa stim o treaba

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Starkiller/The Apprentice era gratuit in Soul Calibur IV. Trebuia sa faci ceva ca sa-l deblochezi, nu mai stiu exact ce: sa termini Arcade Mode sau Story cu Yoda/Vader.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iese o varza totala, pentru cineva care chiar se mai uita la story-ul jocului...
    ...pe mine inca de la inceput (soul blade/edge) ma interesat, in mare parte, doar povestea jocului/seriei

    Sunt curios cum l-au inserat pe asasin in univers

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Starkiller/The Apprentice era gratuit in Soul Calibur IV. Trebuia sa faci ceva ca sa-l deblochezi, nu mai stiu exact ce: sa termini Arcade Mode sau Story cu Yoda/Vader.
    fixed. Multumesc . Eu tin minte ca am terminat ceva mode-uri pe acolo si tot nu am dat de el. L-am vazut numai in cateva meciuri online asa ca am presupus ca e un DLC character. Oricum ori personajul era slab, ori jucatorul pt ca din trei meciuri, niciodata nu m-a batut Starkiller (si bine-nteles ca au fost si jucatori diferiti)...

    Anyway hai punem niste pariuri cine o sa apara in Soul Calibur VI . Cred ca Ryu ar fi mult prea usor ....poate Samus din Metroid...ii cred in stare pe cei de la Namco Bandai sa faca asa ceva

  7. #7 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Batman,nuff said.

  8. #8 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Zero suit Samus si atrag toti baieteii de 11 ani!
    All jokes aside, cine ar fi atat de prost sa lasa un joc sa foloseasca una dintre francizele Nintendo exclusive pentru un fighter care nici macar nu este pe o platforma nintendo?
    Desigur, inafara de Wario, care da 1 shot tuturor si le arata cine e bossul Warioware inc.....WARIO!

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    uite si motivul celor de la Namco de ce l-ai ales pe Ezio. Why Namco Bandai Chose Ezio for Soulcalibur V | PlayStation LifeStyle
    Assassin’s Creed star Ezio Auditore’s inclusion to be a guest character in Soulcalibur V was shocking to say the least. And while it wasn’t as big of a surprise as Darth Vader or Yoda in Soulcalibur IV, most people were assuming it would have been a Capcom character due to its rich selection of characters from its fighting games. Ezio, equipped with Soulcalibur-esque weapons such as a longsword and a crossbow does seem to fit in, but why did Namco Bandai choose him over other characters?


    Siliconera reported that Namco Bandai wanted to westernize its portfolio and make it broader, according to Vice President of Marketing Carlson Choi.

    We wanted to bring in a character that works in the Western world. When you look at where Ubisoft is, especially with Ezio, it brings us in the Western market and gets everyone excited about the game. More importantly, the fighting style is so unique it’s a perfect fit in the Soulcalibur world, which is why we went to seek out Ubisoft.

    Choi added.

    We have an opportunity to expand in the Western market, vice-versa for them they can get their character in the Eastern market. For both of us, it’s a win-win situation.

  10. #10 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Mai bine bagau assassin-ul acesta

    Macar avea stilul de lupta al lui Hwank.
    Mie mi-e indiferent,Mitsurugi sa fie.

  11. #11 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    "Daca are sabii sau orice alta arma alba, o sa apara intr-o zi in jocul nostru!", cam asta pare sa fie mottoul developerului. Stiu ca unii fani nu mai pot de bucurie la asemenea vesti, dar mie mi se pare ca se anuleaza orice rest de poveste ramas in jocul ala cand il vad pe Darth Vader. E ca si cum in FFXIII ar fi aparut Nathan Drake ca personaj principal. Fix ca nuca-n perete.

    Daca vreau crossoveruri si alte asemenea, unde personajele nu au absolut nici o legatura intre ele, caut Smash Bros. Dar la un joc de genul asta, unde developerul se lauda ca exista cat de cat o poveste, un fir narativ, apare Yoda sau Ezio si s-a cam terminat magia.

  12. #12 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Mushroom KIngdom, situat in vecinitatea Hyrule , care e impartit in rute si mici continente numite route 6,8 etc respectiv Jotho etc, din care se pot procura drogurile necesare pentru a ajunge in Dreamland si un aeroport pentru a ajunge in Donkey Kong Country.
    Unde nu vezi legatura?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Soul Calibur V By Nash in forum Console Club
    Replies: 106 Last Post: 15-07-2016, 09:29
  2. Soul Calibur 4 By alalalt in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 08-03-2012, 12:54
  3. Soul Calibur 5 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 17-08-2011, 10:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts