Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Bioshock 2 va avea multiplayer

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Bioshock 2 va avea multiplayer

    Dupa ce saptamana trecuta am aflat ca in Bioshock 2 vom juca cu un Big Daddy si ca inamicii nostri vor fi Big Sisters, astazi aflam ca jocul va include si multiplayer. Nu se stie nici un fel de amanunt despre partea online a jocului, dar se asteapta ceva foarte bun de la un asemenea sequel. Bioshock 2 va fi lansat prin luna octombrie pe Xbox 360, Playstation 3 si PC. Mai multe informatii sunt asteptate la GDC 09! Lista cu toate detaliile despre joc este mai jos!

    • The game is set 10 years after the first BioShock.
    • There will be a multiplayer mode, but no details were given.
    • The Big Sister is a grown-up Little Sister, and she's hunting you.
    • Some levels take place on the sea floor outside of Rapture.
    • The Big Sister will periodically pop up after you kill enough Big Daddies. Her arrival is apparently signaled by a Little Sister singing a song.
    • The Big Sister is described as fast and "the hardest thing in the game." She'll utilize telekinesis to throw objects at you or use them as shields.
    • Your drill overheats, and cannot be used constantly.
    • As a Big Daddy, you'll be able to do that nifty shoulder bash move.
    • Upgrade trees are now more diverse.
    • The Incinerate plasmid allows you to throw a fireball or shoot a stream of fire, depending on upgrades.
    • Plasmids can now be combined. For example, mixing Incinerate and Cyclone Trap will result in a flaming trap.
    • Weapons and plasmids can be used at the same time.
    • You can now heal damaged turrets and bots.
    • Players will explore Fontaine Futuristics, which is where the Adam energy is harvested from Little Sisters. Through this, you will learn how the Adam is recovered.
    • Series creator Ken Levine is not "substantially involved" in the sequel, as he is working on the "next big game" at 2K Boston.
    Attached Images Attached Images little-sis.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Multiplayer �n Bioshock? Aiurea. Un haos total...

    ...that's terrible news!

  3. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu mai stiu pe unde am citit, dar parca am inteles ceva si de coop multiplayer. Oricum stirea asta e destul de vechiuta, chiar dinaintea celei cu Big Sisters.

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    "Vechiuta" aia era un zvon! Asta e confirmata astazi!
    Update: Shacknews can now confirm that the previously unverified bullet points are indeed correct, including the existence of multiplayer.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Nu mai stiu pe unde am citit, dar parca am inteles ceva si de coop multiplayer. Oricum stirea asta e destul de vechiuta, chiar dinaintea celei cu Big Sisters.
    ...cealaltă știre a fost defapt un zvon, sau nu? Jur că nu mai �nțeleg nimic. Ce-i prostia asta ce-o face acum Take 2? At�tea elemente prezentate...păi nu mai are nicio sclipire jocul.

    ...așa a fost la Bioshock? Țin minte că era un singur trailer și c�teva poze ascunse, pe site-uri fantomă, dar acuma...caca maca.

    Sper să n-o dea �n bară...

    Gata nu mai intru să citesc niciun topic legat de Bioshock 2 că numa mă enervez...

  6. #6 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai dupa cum vezi, era destul de sigura sursa din care aparuse odata ce a si fost confirmata acum.
    Ala nu era zvon dat de vreun popandau, era chiar de la sursa cu siguranta!
    LE: Ronan, e vorba de partea multiplayer. Se stia ca va avea de ceva timp(cel putin eu citisem pe undeva dar am uitat sa anunt pe aici) Defapt hai sa spunem ca atunci era un zvon, si acu e confirmat, sa nu se supere istrategie

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu se stie ce va fi cu acest multiplayer. Daca se numeste multiplayer nu inseamna ca este neaparat bushi bushi in 17 online. Zvonurile sunt ca prin multiplayer se refera la coop.

  8. #8 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    nasol cu MP.Asta inseamna achievementuri online

  9. #9 SP
    Member Vami's Avatar
    nu vreau sa fie nimic versus.. cum spunea si Ronan va iesi o harababura totala !!! un co-op ar fi frumos insa.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Co-op e binevenit mai ales ca prefer sa nu joc niciodata MP competitiv. Totusi, nu vad de ce ar fi atat de mare harababura pe cat spuneti?
    Un CTF Sisters vs Daddies mi s-ar parea fun

  11. #11 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Khan: de ce nu multiplayer?

    -timpul alocat modului multi ar putea fi bagat in finisarea jocului sau in story.
    -spatiul necesar pentru multi (desigur, asta daca nu vine pe 2 discuri diferite) taie din joc.
    -noobs online. parca si vad discutiile de genul "me gonna rape your little siiisteer nanananana".
    -e genul de joc unde singleplayer este clar pe primul plan.

    Ma rog.. asta e doar parerea mea. Nu neg ca as fi super distrat de un mod multiplayer 1 on 1, big daddy vs big daddy. Nu zic ca un mini-quest online sau un mod de genul splicer horde nu m'ar atrage... dar nu daca se sacrifica partea de single.

  12. #12 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    nasol cu MP.Asta inseamna achievementuri online
    Tu joci jocurile numai pt. achievementuri...

  13. #13 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Mi se pare o miscare cam populista si comerciala din partea producatoril sa introduca multiplayer. Sper sa nu mai intervina si alte elemente comericale, deoarece Bioshock a fost bun tocmai deoarece nu era genul de shooter clasic.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Un mod Co-op pare interesant. Versus ar putea fi frumos depinde doar de ei. Oricum o sa fie un joc bun.

  15. #15 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Dupa ce saptamana trecuta am aflat ca in Bioshock 2 vom juca cu un Big Daddy si ca inamicii nostri vor fi Big Sisters, astazi aflam ca jocul va include si multiplayer. Nu se stie nici un fel de amanunt despre partea online a jocului, dar se asteapta ceva foarte bun de la un asemenea sequel. Bioshock 2 va fi lansat prin luna octombrie pe Xbox 360, Playstation 3 si PC. Mai multe informatii sunt asteptate la GDC 09! Lista cu toate detaliile despre joc este mai jos!
    "You don't play just any Big Daddy in Bioshock 2. You play the first ever."
    Jordan Thomas - Creative Director BIOSHOCK 2

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Khan: de ce nu multiplayer?

    -timpul alocat modului multi ar putea fi bagat in finisarea jocului sau in story.
    -spatiul necesar pentru multi (desigur, asta daca nu vine pe 2 discuri diferite) taie din joc.
    -noobs online. parca si vad discutiile de genul "me gonna rape your little siiisteer nanananana".
    -e genul de joc unde singleplayer este clar pe primul plan.

    Ma rog.. asta e doar parerea mea. Nu neg ca as fi super distrat de un mod multiplayer 1 on 1, big daddy vs big daddy. Nu zic ca un mini-quest online sau un mod de genul splicer horde nu m'ar atrage... dar nu daca se sacrifica partea de single.
    1) Sa faci si MP nu inseamna neaparat sa folosesti aceleasi resurse. De obicei pentru MP se adauga un "atasament" al studioul implicat. Cei care fac MP nu sunt aceeasi oameni care se dedica proiectului pe single player. GoW2 a iesit epic pe partea de SP. Daca vrei neaparat, poti sa faci un joc finisat. Trebuie doar sa vrei.
    2) Spatiul tine intotdeauna de optimizari. Daca in multi se folosesc aceleasi texturi ca in SP, atunci nu vad unde s-ar risipi acest spatiu pentru care esti ingrijorat.
    3) How about a private game?
    4) Pentru ca nu l-ai incercat in multi. Nu ma intelege gresit, eu joc 0,1% din jocuri in Multiplayer si sunt interesat de SP aproape exclusiv. Singurul motiv pentru care nu s-a facut MP in primul joc a fost dovada de teama asupra sistemului de control. Daca nu s-ar fi pauzat jocul in timp ce alegeai armele sau plasmidele, experienta MP ar fi fost binevenita, dar ei au considerat ca jocul e prea mult bazat pe reflexe incat jocul va fi prea fragmentat.
    Punem pariu ca noul joc va avea aceeasi schema de control, doar ca nu se pauzeaza jocul in timp ce faci selectia.

  17. #17 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Sper sa aiba coop, dar nu ca Army of two (FAIL).
    Nici un mod competitiv nu mar deranja.

    Quote:
    Originally Posted by trickz
    Khan: de ce nu multiplayer?

    -spatiul necesar pentru multi (desigur, asta daca nu vine pe 2 discuri diferite) taie din joc.


    Asta nu e adevarat(sunt exceptii) nu e nimeni care sa creeze texturi, spriteuri, efecte, modele si engiene-uri noi pentru multiplayer, le folosesc pe acelasi ca si in SP. Sunt doar customizate diferit dar aceleasi resurse sunt folosite.

  18. #18 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Un mod Co-op pare interesant. Versus ar putea fi frumos depinde doar de ei. Oricum o sa fie un joc bun.
    Condemned 2 are Multiplayer si destul de bun. Ca nu sunt suficienti online asta e altceva, dar Multiplayerul s-a facut cu la fel de mare pasiune ca si SP.
    Iar Multiplayerul e un pic mai slabut din pdvdr al diversitatii. Doar atat.

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    S-a confirmat...No Co-Op!

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    deci e clar.. Capture the Little Sister <:-p

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Bioshock: Infinite nu va avea multiplayer By Tudoran in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 05-12-2012, 20:28
  2. Mass Effect 3 va avea multiplayer By Tudoran in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-10-2011, 09:26
  3. Dead Space 2 va avea multiplayer By naz in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-06-2010, 14:31
  4. Zvon: I Am Alive va avea multiplayer By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 10-12-2009, 00:41
  5. Bioshock 2 va avea multiplayer! By istrategie in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 03-02-2009, 03:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts