Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Big Bang Sony news

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Big Bang Sony news

    Desi nu s-a mediatizat acest eveniment in presa de specialitate (mai ales ca este "closed doors"), informatiile primite de la Sony Computer Entertainment Staff Annual Briefing din Londra sunt pur si simplu explozive. Momentan, desi nu exista decat o singura sursa a acestor informatii (alias "Legends") imi voi calca pe suflet si vi le voi impartasi. In mare, e vorba de Price cuts, LBP si Motorstorm care vin pe PSP... Uncharted 2, Killzone 2 si surpriza zilei sau cireasa de pe tort, God of War 3. Cred ca v-am trezit interesul, nu ?

    Mbon, sa incepem cu prima parte, referitoare la Price cuts. Acestea se pare ca vor avea loc in Martie 2009 la consola PS3. Am un feeling ca vor fi in perioada in care se va lansa Killzone 2 (Killzone 2 PS3 bundle anyone ?). Tot in aceasta parte s-a discutat despre faptul ca PS3 are un install base mai mare in Europa decat Xbox 360 (fanboys alert) si despre noi imbunatatiri tehnologice ce vor fi aduse la PS3 si PSP. Din pacate, nu au fost date detalii despre aceste "imbunatatiri".

    In a doua parte, primim informatii despre Media Molecule care lucreaza de mai bine de 4 luni la o versiune LittleBigPlanet pentru PSP. A fost prezentat chiar si video footage din LBP running on PSP. Nu este la nivelul PS3, dar inca se lucreaza la detalii. Also, Motorstorm vine pe PSP, insa nu a fost prezentat nici-un trailer, nimic.

    A treia parte incepe tare cu Uncharted 2 trailer in care Drake incearca sa scape de o ploaie de gloante. Video finalizat printr-o mare explozie. Impresia generala a fost "Looks the same as Uncharted 1, no bad thing". Urmeaza Killzone 2 videos si totul culmineaza prin.... God of War 3.

    God of War 3 trailer ni-l prezinta pe Kratos care-si incearca sabiile pe o multime de skeletoni si cyclops, dupa care face o plimbare pe un vultur (pe care-l omoara dupa ce il lasa la destinatie - in fata unei pesteri). Scena finala se intampla intr-o pestera intunecata ce se presupune ca a fi in muntele Olympus. “Some of it looked like it could be in-game action because of the camera angles, but it all looked so good that it couldn’t be. CGI or not, everyone was pumped up by this. The anticipation is growing. God of War 3 could be amazing.”

    So there you have it. Luati-o ca pe un fel de inside news. Luati-o ca pe o lista de zvonuri. Luati-o cum doriti. Eu am considerat ca sunt news-uri prea bune pentru a nu le prezenta.
    Attached Images Attached Images kratos_pegasus.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Foarte tare stirea.Ma gandesc sa imi iau de craciun un PS 3 nu mai pot astepta pana in martie.

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Where are the videos?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Where are the videos?
    Iti dai seama ca nu ai ce videos sa vezi... Intalnire a staff-ului Sony si vrei videos ? Pe tine cand te cheama seful tau la sedinta, il filmezi cu camera ascunsa si il pui pe web ?

  5. #5 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Where are the videos?
    Daca a fost un fel de "sedinta cu angajatii" ma indoiesc ca vei vedea vre-un video. Bine ca au scapat macar ceva inside news, ca altfel nici nu aflam de o astfel de intalnire. Parerea mea.

  6. #6 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Price Cuts la ce? La consola sau la jocuri?

    Iti dai seama... intalnire a staff-ului Sony, si vrei videos ? Pe tine cand te cheama seful tau la sedinta, il filmezi cu camera ascunsa ?
    buna asta

  7. #7 SP
    Banned nurv's Avatar
    Uncharted arata bine, si exploata la maxim RSX-ul. Nu-i un lucru rau ca Uncharted 2 arata la fel, adica bine. Sa vedem gameplay-ul cum o fi, daca o sa fie mai alert [orientat pe shooting] sau mai lent [orientat pe aventura]. Mi-ar place personal varianta a 2-a Killzone2, da, il astept si eu pare prea tare jocu asta. God of War 3 DAAAAA. Cred ca am terminat a 5-a oara Chains of Olympus pe PSP, ca God of War 2 nu imi mere pe PS3 [am versiunea aia de 80GB]. Noi cu PS3 avem GOW si cei cu Xbox 360 au GOW [sau nah GeOW dar asa nu mai are farmec] Beton!!! Sunt mare fan GeOW dar GOW e peste. Imi place mie stilu asta de jocuri. Am auzit de GOW3 prin decembrie 2009... e true?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mariusik: price cuts la console. Stii ca la ultimul price cut facut de Microsoft la Xbox 360, Sony a zis "NO WAY" la asa ceva pentru PS3. Cel putin in 2008, au zis ca e imposibil. Well, iata ca pentru 2009 au avut curajul sa anunte scaderi de preturi... acum, depinde ce inseamna pentru ei asta. Pentru ca vad ca le plac foarte mult bundle-urile. Adica, degeaba scad cu 100 EUR consola si arunca 4-5 jocuri vechi in pachet.

    tphase: 2009 trebuie sa fie un an mare pentru PS3. Home, Killzone 2, Final Fantasy XIII, inFamous, GT5, Uncharted 2, etc. Si da, sper sa fie si God of War 3


  9. #9 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iti dai seama ca nu ai ce videos sa vezi... Intalnire a staff-ului Sony si vrei videos ? Pe tine cand te cheama seful tau la sedinta, il filmezi cu camera ascunsa si il pui pe web ?
    Noroc ca inca nu am sef. Doar pe profi sa ii filmez eventual!

  10. #10 SP
    Member obidan's Avatar
    No price cuts de Craciun?
    Damn...atunci imi iau in martie...

  11. #11 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Intrun fel au gandit bine dar doar pt ei ca lumea va fi iminsa sa cumpere un PS ca pe un cadou de craciun chiar si fara reduceri.

  12. #12 SP
    Member weriwulf's Avatar
    WOW...I love Sony for this...both PS3 and PSP are great. Nu pot astepta pentru Uncharted 2 si GoW 3!!!

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    LBP pentru PSP este chiar o veste buna. Abia il astept..

  14. #14 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Da chiar ar fii,eu am vandut psp din lipsa de jocuri majoritatea care ma pasionau le-am terminat iar God of War Chains of Olympus cred ca l-am terminat de 3 ori.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    No price cuts de Craciun?
    De sarbatori au facut pachete promo... vezi ca era stirea pe undeva prin News...

  16. #16 SP
    Junior Member Vladutz20's Avatar
    Avand in vedere numele si fanii care si-a facut jocul GOW nu inteleg de ce nu l-au lansat in luna decembrie anul acesta. Sunt un mare fan gow si am toate Gow1,Gow2 si Chains of Olympus originale si sincer nu mai am rabdare sa astept pana ce apare partea a3a. Oare ce urmaresc cei de la sony cand ne tin asa cu gow3 ? Din ce stiu eu ar fi deja terminat doar sa fie lansat pe piata ramane

  17. #17 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Inca nu l-au terminat si inca nu au creat hype destul de puternic in jurul lui.

  18. #18 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    SAKY PE PSP Omg nice news

  19. #19 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  20. #20 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    onAXIS: SCEE Boss: "You probably will see" PS3 Grand Theft Auto IV DLC

    data viitoare pune doar ce este important, nu si ce visezi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-03-2012, 14:04
  2. Media Library - Sony Playstation 4 NEWS By party_man in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 15:27
  3. Big Bang Art By Myrddin in forum Offtopic
    Replies: 2 Last Post: 19-07-2010, 23:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts