Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 101

Thread: Xbox One devine backwards compatible

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Xbox One devine backwards compatible

    In cadrul conferintei E3, Microsoft a facut un anunt care a uimit pe toata lumea: Xbox One devine compatibil cu jocurile de Xbox 360, totul printr-un update de software. Cei ce au deja jocurile in format fizic, introducand discul in consola vor putea downloada gratuit jocul in format digital, iar restul vor putea cumpara direct jocul de pe Xbox Live. Un alt element care merita mentionat este posibilitatea de a juca multiplayer cross-platform cu cei de pe Xbox 360. Good job, Microsoft !
    Attached Images Attached Images play_xbox360_games_on_xbox_one.jpg

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Tot asa sa o tina pana la final, they killing it

  3. #3 SP
    Member Gigi Kent's Avatar

    E3 Xbox one

    am auzit bine? Jocurile de pe 360 vor merge si pe Xbox One?

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dap. Ai auzit foarte bine. Sper ca asta sa opreasca odata pentru totdeauna remastarizarile cu care ne-au inundat in ultima vreme.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    This, my friends, is how you win at E3.

  6. #6 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Sunt curios care sunt primele jocuri care vor fi portate

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu exista jocuri "portate". Au zis clar ca, dupa update, poti baga discul de la orice joc de X360 in consola si se downloadeaza si-l poti juca.

  8. #8 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai nu exista jocuri "portate". Au zis clar ca, dupa update, poti baga discul de la orice joc de X360 in consola si se downloadeaza si-l poti juca.
    Hmm... Ar fi frumos sa fie cum zici tu dar nu cred ca ajunge un update de System pentru asta.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce au zis ei, cel putin asta am inteles eu, acel update de soft ar fi suficient.

    Rog pe cineva, care a fost mai atent ca mine si fara durere de cap, sa-mi confirme/infirme acest lucru

  10. #10 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Se pare ca producătorii trebuie sa valideze jocurile. E3 2015: Xbox One Backward Compatibility Update Enables 360, XBLA Games - IGN

  11. #11 SP
    Junior Member CatalinTwist3R's Avatar
    Cine este in programul Xbox Preview? Am nevoie de o invitatie sa testez jocurile de 360. Raman recunoscator

  12. #12 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Eu nu prea inteleg de ce sunteti atat de entuziasmati. Mie chiar mi se pare o porcarie compatibilitatea asta , pentru ca o sa fie foarte limitata. Downloadul asta de jocuri presupune ca Microsoft sunt obligati sa detina licentele pentru tot ce o sa puna online. Si sa fim seriosi, probabil o sa aiba o treime din toata libraria Xbox 360.
    A fost o conferinta ok, dar mi se pare ca se vorbeste mult prea mult despre un lucru care nu merita.

  13. #13 SP
    Junior Member CatalinTwist3R's Avatar
    @solecon Defapt publisherii jocurilor trebuie sa isi dea acceptul pentru ca Microsoft sa le adauge in colectie. Si lumea e asa de entuziasmata pentru ca in generatia asta noua de console atat de asteptata, nicio consola nu a putut face ce faceau Xbox 360 sau PS3 (generatia precedenta), si anume sa aiba backwards compatibility. Nu sunt adeptul remasterizarilor. De ce sa platesc 60 de dolari pentru un joc pe care deja il am pe 360? Pentru un pixel in plus si o iluminare mai buna?

  14. #14 SP
    Banned Templier's Avatar
    Banjo Kazooie: N n B

    Banjo-Kazooie

    Banjo-Tooie

    BattleBlock Theater

    Defense Grid

    Geometry Wars Evolved

    Hexic HD

    Jetpac Refuelled

    Kameo

    Mass Effect

    Perfect Dark

    Perfect Dark Zero

    Small Arms

    Super Meat Boy

    Toy Soldiers

    Toy Soldiers: Cold War

    Viva Piñata

    Viva Piñata: TIP

    ---------- Post added 15-06-2015 at 22:03 ----------

    sursa Polygon

  15. #15 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    O mișcare ingenioasă pentru a vinde mai multe console din generația curentă. Probabil nu mai vindeau nimic pe generația veche.
    Din punctul meu de vedere, nu e cine știe ce dar presupun că pentru cineva care are o colecție mare de jocuri vechi este un lucru bun.

  16. #16 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    "With over 100 titles available by this holiday, and more coming in the future, retail disks will also work with the Xbox One. During the announcement, Mass Effect was shown running on the Xbox One."

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    O mișcare ingenioasă pentru a vinde mai multe console din generația curentă.
    Si o miscare buna pt. mine care acum imi pot vinde linistit Xbox 360-ul... asta daca vor suporta majoritatea titlurilor mari, desigur...

  18. #18 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Pentru cei care n-au avut 360 insa au luat One, e o varianta de a juca cele mai bune titluri din generatia trecuta. Presupun, insa, ca cine are o colectie mare de jocuri de Xbox 360 are si-un 360. Si, oricum, nu vad care ar fi avantajul: eu am ~ 200 de jocuri de 360. Pot renunta la 360? Nu, pentru ca marea majoritate nu vor fi disponibile de la inceput. Nici macar nu stiu daca vor fi TOATE disponibile. Apoi, nu-i suficient ca am discul, trebuie sa le si descarc. Serios, de ce as face asta?

    Cat despre remaster/ remake, tocmai au anuntat Gears of War. Si tocmai a fost confirmat remasterul Dishonored. Fara sa mai discutam de toate celelalte confirmate pe PS4.

  19. #19 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    de controlleru elite nu zice nimeni nimic?
    Attached Images Attached Images xbox_one_elite.jpg

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    de controlleru elite nu zice nimeni nimic?
    Zice, dar pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1261403

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox One devine cu 10% mai rapid fara Kinect By MonkY in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 11-06-2014, 22:24
  2. Dubii asupra "backwards compatibility DS-3DS By Bodolay Botond in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 8 Last Post: 29-09-2012, 07:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts