Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Urmatorul proiect de la Quantic Dream va fi foarte diferit

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Urmatorul proiect de la Quantic Dream va fi foarte diferit

    Au trecut destul de multi ani ca sa ne obisnuim cu faptul ca studio-ul francez Quantic Dream in frunte cu David Cage nu lanseaza jocuri ce urmeaza o reteta... clasica. Fahrenheit, Heavy Rain (si in curand Beyond: Two Souls) se bazeaza extrem de mult pe poveste, atmosfera si personaje, lasand oarecum la o parte acel element ce diferentiaza jocurile video de filme: gameplay. Parerile sunt impartite, iar aceste jocuri au ajuns sa fie pentru foarte multi oameni ca facand parte din categoria "love it or hate it".

    Si nu doar ca aceste trei titluri sunt diferite de majoritatea jocurilor din industrie, dar sunt diferite si intre ele (mai mult sau mai putin). Povestea din Heavy Rain e una destul de realista si plauzibila, in timp ce Beyond: Two Souls se axeaza pe caile necunoscute ale paranormalului.

    De parca nu sunt ele destul de diferite, iata ca David Cage declara ca urmatorul lor proiect (posibil cel prezentat la Sony event-urile din trecut) nu se va asemana prea mult cu cele trei titluri mentionate anterior. Quantic Dream a creat o mica echipa ce se va ocupa de acest titlu next-gen axandu-se atat pe aspectul tehnic cat si cel artistic (concept art, style, etc.). Cage ne anunta ca "oamenii ar trebui sa fie din nou surprinsi, pentru ca asta incearca sa faca odata cu anuntarea fiecarui IP nou".

    Deci ce parere aveti? Asteptati urmatorul lor titlu? Va fi intr-adevar ceva special? Sa fie acel scurt tech demo prezentat la E3 urmatorul lor proiect sau e vorba de ceva si mai nou? Daca nu stiti despre ce vorbesc, aveti mai joc demo-ul prezentat la inceputul verii la E3. Postati-va parerile si suspiciunile mai jos.

    Attached Images Attached Images darksorcerer-03.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Eram sigur ca am mai vazut fata asta undeva.


  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Si nu doar ca aceste trei titluri sunt diferite de majoritatea jocurilor din industrie, dar sunt diferite si intre ele (mai mult sau mai putin). Povestea din Heavy Rain si Fahrenheit e una destul de realista si plauzibila, in timp ce Beyond: Two Souls se axeaza pe caile necunoscute ale paranormalului.
    Nu e chiar realista povestea din Fahrenheit.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Nu e chiar realista povestea din Fahrenheit.
    Tin minte ca l-am incercat pe PS2 acu 5-6 ani l-am incercat pe PS2, dar jocul se bloca dupa primele 15 minute pentru ca disk-ul era foarte zgariat. Mi-au mai povestit unii prieteni despre el, dar nu am tinut minte prea multe. Ma bucur ca sunt membrii pe CG care nu au uitat asa usor jocurile de pe generatiile anterioare. Fixed anyway. Merci de atentionare.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Trei jocuri superbe, de-abia astept jocul pt. PS4, dar pana atunci au mai rămas doar câteva zile pana se va lansa Beyond
    PS: poate facem in viitor un sondaj cu game designer-ul preferat. David Cage pt mine e printre cei mai buni.

    @tudoran fahrenheit il gasesti la un pret foarte bun pt pc, eu l-am jucat pe un calculator cu un controller de xbox 360, ţi-l recomand cu plăcere

  6. #6 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Despre Fahrenheit imi aduc aminte ca l-am jucat pe Pc cu fratii mei in camera si nu a plecat nimeni pana nu s-a terminat jocul ! Bravo Quantic ! O sa aduca ceva super fain si pe Ps4 cu certitudine , aflandu-se deja pe o lista selecta de nume care nu scot doar jocuri de duzina ci fac mult mai mult decat un joc !

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    David Cage despre PS4 si next gen

  8. #8 SP
    Member maravela's Avatar
    Astept ceva SF sau un remake sau continuare la Omnikron The Nomad Soul, stiu ca David Cage nu e interesat de continuari dar poate un remake?

  9. #9 SP
    Member Hitman's Avatar
    Super tare filmuletul....in cativa ani vor ajunge jocurile cu o asa calitate grafica incat abia o sa poti sa mai distingi diferenta intre ele si realitate.
    PS : Atunci o sa vezi ce se omoara astia pe strada crezand ca sunt in gta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 23-02-2013, 22:27
  2. Replies: 2 Last Post: 10-07-2012, 04:03
  3. Replies: 0 Last Post: 23-03-2012, 11:17
  4. Quantic Dream lucreaza la 2 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-07-2010, 18:36
  5. Replies: 1 Last Post: 05-08-2008, 23:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts