Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Killzone 2 a adunat un milion de jucatori online

  1. #1 SP
    Senior Member siNcE's Avatar

    Killzone 2 a adunat un milion de jucatori online

    La doua luni de la lansarea FPS-ului Killzone 2 pentru PlayStation 3 al celor de la Guerilla Games, s-a strans primul milion de jucatori online. Asta inseamna ca doua treimi dintre jocurile vandute au fost folosite si online. Este foarte posibil sa mai avem parte de anunturi de acest gen, mai ales dupa lansarea DLC-ului Steel and Titanium. Si site-ul Killzone.com tine pasul cu tranzitia spre online, ultimul update oferind posibilitatea de a descarca reluari din timpul jocului.
    Attached Images Attached Images killzone-2.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, mi se pare cam mic numarul de vanzari dupa 2 luni... Cat despre "primul milion de jucatori online", avand in vedere ca "Live-ul" Sony este moka... ar fi fost si culmea sa fie mult mai mic. De fapt, am observat ca multi nici n-au terminat campania single player si s-au "aruncat" online

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Si eu am urcat online fara sa am complet story modul, dar a fost din curiozitate. Oricum din cate am vazut e esential pentru un jucator sa completeze story modul inainte de a juca meciuri online pentru un rezultat mai bun.

  4. #4 SP
    Member Solozaur's Avatar
    am observat ca multi nici n-au terminat campania single player si s-au "aruncat" online
    guilty

    am toate badge-urile si inca n-am terminat campania in single player
    Pentru mine cel putin partea de online este mult mai atractiva la killzone 2, singleplayer-ul e slabut.

  5. #5 SP
    Member Cata25's Avatar
    Slăbuț?
    Mai bine l-ai juca și ai vorbi după...

  6. #6 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Comparativ cu alte jocuri, e cam mic numarul !

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Pentru un joc Exclusiv pe PS3 ... Shooter FPS ? ... Not Casual... Eu zic ca este un numar destul de impresionant.

  8. #8 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    Slăbuț?
    Mai bine l-ai juca și ai vorbi după...
    am ajuns la lupta cu Radec deci am jucat ceva, si cum spuneam: e slabut! Dialogurile dintre personaje sunt varza si desi AI-ul inamicilor este foarte bun Ai-ul coechiperilor lasa de dorit!

    Nu ma apuc acuma sa ii caut defecte cu lupa, dar pur si simplu nu ma atrage asa de mult cum am fost atras la alte jocuri sa termin campania.

  9. #9 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    comparativ cu ce este in pozele atasate, suma este mica, dar umeaza sa vedem daca dupa inca 4 luni, va ajunge la aceleasi valori.
    Attached Images Attached Images picture-1.jpg picture-2.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu pot spune ca a vandut mult, insa a avut un succes destul de mare.
    Single mi se pare bun, insa nimic special. Da, grafica e fenomenala, iar senzatia pe care o ai cand folosesti o arma este incredibila. Baza este multiplayerul, care mi se pare excelent

  11. #11 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Pai succesul unui joc nu se masoara in numarul de bucati vandute ?

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    Pai succesul unui joc nu se masoara in numarul de bucati vandute ?
    Da, insa spre deosebire de alte jocuri s-a vandut destul de bine

  13. #13 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Am incercat demoul odata si prima impresie m-a lasat cu un gust amar, de......overwhelmed in everything, de unde sunetele cu miile si din toate partile, se amestecau cu totul, peste tot, de-ti crea o stare de incertitudine si scarbire totala. Au vrut sa profite la maximum de puterea consolei si au scos un joc prea tare in toate dar per ansamblu avand un gameplay maximizat pana la insuportabil.
    Poate la a doua impresie.....

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by -=Gamer X=- View Post
    Am incercat demoul odata si prima impresie m-a lasat cu un gust amar, de......overwhelmed in everything, de unde sunetele cu miile si din toate partile, se amestecau cu totul, peste tot, de-ti crea o stare de incertitudine si scarbire totala. Au vrut sa profite la maximum de puterea consolei si au scos un joc prea tare in toate dar per ansamblu avand un gameplay maximizat pana la insuportabil.
    Poate la a doua impresie.....
    pai cam asta defineste razboiul. nu? eu cel putin, doar la cod5 am mai simtit senzatia asta, ca esti coplesit de evenimente si trebuie sa supravietuiesti. bine ca e doar un joc

    preferi halo, unde alergi 5 minute sa omori un tuguiat?

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Free Realms hits a million players in 18 days

    Sincer, nici n-am auzit de Free Realms .

  16. #16 SP
    Member Solozaur's Avatar
    hmm nici eu n-am auzit de el, e bine ca incep baietii sa testeze mmo-urile, sper sa apara si niste titluri serioase de MMO pe console!

    Desi din zvonurile ca blizzard e in discutii cu microsoft si ca microsoft vrea sa lanseze un mmo pe 360 si confirmari a adminilor blizzard ca se lucreaza la un mmo cu lore nou cred ca e vorba de viitorul mmo de pe xbox!

    EDIT: haha mika cum sa n-auzim noi de Free Realms? pai ai postat tu screenshots din el acum vreo luna si am postat si eu pe topicul ala, acum ca am instalat jocul mi-am adus aminte. Arata binishor, il joc oleaca sa vad ce are de oferit desi pare prea copilaresc!

  17. #17 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    preferi halo, unde alergi 5 minute sa omori un tuguiat?
    Asta o spui din experienta ta in Halo sau doar asa?

  18. #18 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Asta o spui din experienta ta in Halo sau doar asa?
    Ai inteles gresit si chiar nu am chef de polemica.

  19. #19 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu este nici o polemica. Doar intrebam daca ai jucat Halo.

  20. #20 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu este nici o polemica. Doar intrebam daca ai jucat Halo.
    normal ca am jucat, doar am avut 360. comparatia mi-a venit, aducandu-mi aminte de nevasta-mea, si citez "Ai murit? Iar alergi "juma' de ora" dupa tuguiatii aia...". was fun. Bun joc, la vremea lui. Multe nopti...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Jucatori battlefield 4 By Phander in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 4 Last Post: 05-08-2014, 23:09
  2. Recrutam jucatori clan Call of Duty:Modern Warfare 3 PS3 Online By PayneKiller in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 25-05-2012, 15:02
  3. Replies: 14 Last Post: 24-05-2012, 20:43
  4. Replies: 2 Last Post: 26-07-2009, 14:41
  5. Killzone 2 Online Championship By Solozaur in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 01-05-2009, 11:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts