Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: InFamous ridica stacheta PS3 pentru noile IP's !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    InFamous ridica stacheta PS3 pentru noile IP's !

    Lasand deoparte IP-uri (intelectual property) consacracte precum Metal Gear Solid (ce s-a vandut in 400.000 de unitati in prima saptamana) sau sequels precum Killzone 2 si Resistance 2 (ce s-au apropiat de 300.000 de unitati in prima saptamana), iata ca apar si noi IP's care ridica un pic stacheta titlurilor pentru PlayStation 3. Conform datelor furnizate de VGChartz si NPD, InFamous se claseaza pe primul loc. Nu putem decat sa ne bucuram de acest lucru (in special in perioada de criza) sau sa ne oprim sa ne gandim cat de important este hype-ul si marketingul in cazul sau (avand in vedere ca nu are note nemaipomenit de mari pe site-urile de profil):

    � InFamous (May, 2009) - 176K first week
    � LittleBigPlanet (October, 2008) - 110K first week
    � Motorstorm (March, 2007) - 107K first week
    � Haze (May, 2008) - 91K first week
    � Heavenly Sword (Sept., 2007) - 75K first week
    � Warhawk (August, 2007) - 70K first week
    � Lair (August, 2007) - 69K first week
    � Resistance (Nov., 2006) - 42K first week
    � Uncharted (Nov., 2007) - 32K first week

    P.S. Datele furnizate sunt pentru United States.
    Attached Images Attached Images infamous.jpg

  2. #2 SP
    Member televizor's Avatar
    wow uncharted 1 doar atat??!?! cred ca e un slow burner

    Monky tu esti banat?

  3. #3 SP
    Member zaice's Avatar
    Interesanta stastistica cu vanzarile Monky.Daca ai acces la o statistica in Japonia cu cele mai mari incasari per joc ,(fie ca se face referire la weekend sau la o periaoda mai indelungata)te-as ruga sa o postezi(sunt curios mai ales vanzarile Street Fighter 4 in Japan).

  4. #4 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by zaice View Post
    sunt curios mai ales vanzarile Street Fighter 4 in Japan
    Street Fighter 4 nu este nici PS3 exclusive nici new IP

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cred ca vrei sa vezi topuri per total de Japan. In primele 50 de titluri, nici macar nu exista Sony PS3. Doar cateva titluri de PSx si PS2 (gen Dragon Quest si Final Fantasy). In rest, Nintendo... Din primele 3 locuri, doar Super Mario Bros suna cunoscut (cu 6.81 milioane de vanzari), intrecut de Poketto Monsut si Monsuta (cu 10.24 milioane si 7.22 milioane).

    Cand vine vorba de vanzari saptamanale in Japan, nici macar nu pot sa citesc numele acelea de titluri. Titluri care nu vor ajunge la noi probabil niciodata

  6. #6 SP
    Member zaice's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu cred ca vrei sa vezi topuri per total de Japan. In primele 50 de titluri, nici macar nu exista Sony PS3. Doar cateva titluri de PSx si PS2 (gen Dragon Quest si Final Fantasy). In rest, Nintendo... Din primele 3 locuri, doar Super Mario Bros suna cunoscut (cu 6.81 milioane de vanzari), intrecut de Poketto Monsut si Monsuta (cu 10.24 milioane si 7.22 milioane).

    Cand vine vorba de vanzari saptamanale in Japan, nici macar nu pot sa citesc numele acelea de titluri. Titluri care nu vor ajunge la noi probabil niciodata
    Ma gandeam eu ca domina Nintendo da nici chiar in stilul acesta.Inteleg acuma de ce s-a desfasurat conferinta de la E3 la ore asa matinale(sper sa nu ma insel dar parca la ora 6, 7 era conferinta in L.A.,in ideea ca in Japonia era ora de amiaza sau seara).Chiar ca dominatia este mare.Daca ai putea Monky sa-mi indici o sursa avizata ,unde se pot urmari aceste vanzari in Japan(la toate consolele).Mersi anticipat

    ---------- Post added at 09:56 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

    Quote Originally Posted by G3ox View Post
    Street Fighter 4 nu este nici PS3 exclusive nici new IP
    Asa este,vroiam doar sa vad cifrele per ansamblu la vanzari si totodata piata jocurilor ca si fenomen de bussines in Japonia (sunt un pasionat de fenomenul economic si de bussines),si de aceea l-am rugat pe Monky stiind ca el are o sursa avizata in a ne spune acest lucru.

  7. #7 SP
    Member Dromoter's Avatar
    inFamous truly deserves its place .

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    VGchartz.com e o sursa buna pentru a studia numerele consolelor .

  9. #9 SP
    Member zaice's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    VGchartz.com e o sursa buna pentru a studia numerele consolelor .
    10 u Mika for the answer.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cat vor costa noile jocuri pentru X1 si PS4 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 30 Last Post: 23-06-2013, 23:27
  2. LG pregateste noile hit-uri pentru CES 2012 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 04-01-2012, 17:43
  3. Noile amenzi pentru 2011 By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 10-01-2011, 15:26
  4. Se ridica misterul de pe Linger in Shadows ? By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 26-08-2008, 11:54
  5. Noile jocuri Square Enix pentru consolele portabile By rodarkone in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 06-08-2008, 09:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts