Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Cumpar PS4 Pro CUH-7200

  1. #1 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar

    Cumpar PS4 Pro CUH-7200

    Ma intereseaza exclusiv modelul CUH-7200, care a aparut in bundle-ul RDR2.
    Nu ma intereseaza eventuale jocuri sau accesorii.

    Diferenta intre modele se poate vedea in poza urmatoare (CUH-7200 este jos): https://www.notebookcheck.net/filead...8faebe8d9b.jpg

  2. #2 SP
    Member chris diaz's Avatar
    https://www.thegamecollection.net/pl...emption-2-ps4/


    Consola PS4 Pro cu bundle RDR2, seria CUH-7216B, la 341 lire, cu transportul pana in Romania. Inseamna vreo 1797 lei. Nu stiu daca se achita ceva taxe vamale, ce stiu eu este faptul ca in pretul de 326 lire este inclus VAT, adica TVA de 56,83 lire. Prin urmare TVA-ul se plateste in UK. Daca nu se achita vama, o cumperi la un pret frumusel, fata de cat va fi la noi, cand o sa apara la Altex sau eMag (undeva la 2200 lei).
    Attached Images Attached Images clip.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu mai plateste nicio taxa vamala. Doar la cele non EU care sar de 10-15$ (nu mai stiu exact), se percepe o taxa la posta vamala.

  4. #4 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Eu credeam ca a aparut bundle-ul si la noi, si poate vrea cineva sa o vanda.
    Chiar crezi ca o sa apara asa de scumpa la noi? Ca decat sa o iau din UK, mai bine iau noua de aici, dar nu la 2000+ lei, evident
    Oricum, mersi de pont, e o optiune desigur, mai nasol cu garantia.

  5. #5 SP
    Member chris diaz's Avatar
    2172 lei a fost pretul listat la noi, insa s-a dat ca painea calda. cel putin asta arata compari.ro la acest bundle. Oricum, a disparut din stocul celor din uk. Se mai gaseste pe shopto, dar costa transportul vreo 36 lire si urca pretul pe la 1900 si ceva, lei.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poți să iei de aici, asta e modelul care se găsește în acel bundle cu RDR2. Și nu stai stresat legat de faza cu garanția, ai doi ani.
    https://altex.ro/consola-sony-playst...CNSPS4PRO1TBG/

    LE: Eu aș lua fara stres acest pachet, dacă nu-ți convine sunetul pe care îl scoate, poți să-i dai retur. Este varianta CUH-7116B, varianta pe care o am și eu și nu decolează așa cum decolează varianta veche.
    https://www.flanco.ro/pachet-consola...-of-war-4.html

  7. #7 SP
    Junior Member OpaOpa's Avatar
    Flanco vinde CUH-7216B la bundle-ul cu GOW.
    Tocmai am luat una din magazin. Nu știu dacă la livrare e același SKU.

  8. #8 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Mersi de info. Cred ca o sa dau o tura prin flanco, sa vad exact modelul. GoW vine varianta fizica, sau doar codul digital?
    Dant3, de unde stii ca cea de la altex este cea din bundle-ul RDR2? Din poze este modelul vechi (cu mufa de alimentare mare).

  9. #9 SP
    Junior Member OpaOpa's Avatar
    E disc.

  10. #10 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Am comandat bundle-ul de la Flanco, sa vedem ce vine, ca pe 3 dec cica e livrarea.
    Am fost in Altex si intr-adever au la vanzare modelul CUH-7216B, dar la 1800 lei. Am fost si la Flanco Orhideea, dar pretul din magazin al bundle-ului este de 1829 lei, dar nu era expus. Mi-a adus din spate un PS4 Pro si era CUH-7116B.
    @OpaOpa, tu de unde ai luat-o? Si la ce pret?

  11. #11 SP
    Junior Member OpaOpa's Avatar
    Flanco din Cora lujerului, 1649 RON.
    Un coleg a luat fe la flanco din auchan titan același lucru.

    Bag mana în foc ca o sa se repete spre 1 dec sau Crăciun.

  12. #12 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Ciudat, ca era la pretul ala. Mie mi-a zis ca pretul de 1649 e doar online, iar dupa ce am dat comanda si am vrut sa aleg ridicare din magazin, nu am putut. Zicea acolo ca pt produsul ala nu exista optiunea de ridicare din magazin.
    Dar o sa trec maine pe la cora lujerului, sa vad poate am noroc acolo. Oricum livrarea cica s-ar face pe 3 dec

    ---------- Post added 27-11-2018 at 21:30 ----------

    Am fost la Cora Lujerului si am luat bundle-ul. Noroc ca am intrebat, ca nici aici nu era expusa, dar cand sa ies am vazut langa casa de marcat 3 cutii de PS4 Pro model number CUH-7216B. Am intrebat de promotie si nu o mai gasea pe site, asa ca a luat un PS4 Pro normal (1829 lei) si cand a adaugat GoW a scazut pretul la 1649 lei S-a mirat un pic caserita, pt ca promotia in mod normal s-ar fi terminat pe 26 nov, dar a zis ca daca o lasa sistemul at e OK. Sper sa nu aibe probleme dupa.
    Daca vand GoW ajung la ~1500 lei, deci eu zic ca e un pret foarte OK.
    In concluzie multumesc OpaOpa si Dant3 pt ajutorul acordat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumpar PS4 PRO in garantie By zicu111 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 5 Last Post: 26-10-2018, 13:32
  2. Zgomot PS4 Pro CUH-7016B By Donatello in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 10 Last Post: 12-09-2018, 13:36
  3. Cumpar Ps4 PRO By mayo92 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 12 Last Post: 05-08-2018, 20:34
  4. Cumpar PS4 PRO (cutie sigilata) By Wafufuri in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 09-07-2018, 20:17
  5. Cumpar PS4 Pro + 2 x Controllers By Nic0tin in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 02-07-2018, 13:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts