Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Ninja Gaiden 2

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    Ninja Gaiden 2

    Marketingul Microsoft sau Sony, Sony sau Microsoft castiga intotdeauna in fata unui biet gamer, nitel obsedat, precum subsemnatul.
    Aveam Ninja Gaiden Sigma pe Playstation 3, dar aseara facand browse pe Xbox Live am observat ca a aparut "content" nou pentru Ninja Gaiden 2. Acest motiv a fost suficient pentru mine astfel incat tocmai am intrat in posesia Ninja Gaiden 2.
    Intrebarea mea este: cine mai are Ninja Gaiden 2? Cine isi va cumpara "the new content" de pe Xbox Live si nu in ultimul rand ce parere aveti despre joc?
    Mie personal mi se pare absolut fenomenal si unul dintre jocurile care creeaza cea mai mare dependenta datorita stilului fenomenal de lupta al personajului.

  2. #2 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Man, tu esti obsedat de dependenta oamenilor fata de console! Yep, you're right! It's fuc*in' addictive!

    Si stii ceva? Dependenta creste, surprinzator, odata cu varsta!

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Hahaha pai tocmai asta e problema ca observ si eu ca devin din ce in ce mai dependent!!!

  4. #4 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Mie-mi zici... Crezi ca eu nu caut motiv sa mai joc o data NG?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie imi pare rau ca din cauza timpului liber (care lipseste cu desavarsire lately) nu am apucat sa-l joc/cumpar. Dar e un Must Have si pt. mine. Eu zic ca merita... un fel de "breaktime" pt. DMC4

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si eu am spus ca-l voi cumpara dar sunt in aceeasi situatie. cred ca abia prin septembrie/octombrie apuc sa fac un shopping spree de vreo 6-7 titluri care sa includa si Ninja Gaiden 2.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    si eu am spus ca-l voi cumpara dar sunt in aceeasi situatie. cred ca abia prin septembrie/octombrie apuc sa fac un shopping spree de vreo 6-7 titluri care sa includa si Ninja Gaiden 2.
    Cred ca o sa mearga bine cu Soul Calibur IV

  8. #8 SP
    Member obidan's Avatar
    Vreau sa il iau, dar in Romania era 210 RON parca, asa ca pana nu reusesc sa devin ,,VERIFIED" pe Paypal nu il cumpar...
    Am vazut gameplay + reviews...
    Damn awesome..
    I want iT NOW!!!!!!!!

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    Vreau sa il iau, dar in Romania era 210 RON parca, asa ca pana nu reusesc sa devin ,,VERIFIED" pe Paypal nu il cumpar...
    Am vazut gameplay + reviews...
    Damn awesome..
    I want iT NOW!!!!!!!!
    play-asia.com il are si poti sa platesti cu cardul. no paypal required

  10. #10 SP
    Member obidan's Avatar
    Ai mai comandat de acolo?

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pt. mine play-asia is kaput. Game over. E deja al treilea joc care nu ajunge... Si ma rog de ei ori sa retrimita, ori sa faca refund... Nothing happens. Cred ca-mi iau adio...

  12. #12 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mie imi pare rau ca din cauza timpului liber (care lipseste cu desavarsire lately) nu am apucat sa-l joc/cumpar. Dar e un Must Have si pt. mine. Eu zic ca merita... un fel de "breaktime" pt. DMC4
    Jocul merita cu desavarsire. Seria Devil May Cry este geniala si nu ii contest valoarea, dar Ninja Gaiden este etalonul pentru mine in materie de hack&slash.

    Cum spuneam ieri, mi-am downloadat noile "mission mode" de pe Xbox Live pe care vi le recomand din tot sufletul. Sunt absolut dementiale, grafica te face sa cazi din scaun, valurile infinite de inamici iti dau fiori. Este intr-adevar un joc extraordinar!!! Azi-noapte la un moment dat am renuntat sa mai joc deoarece ma dureau mainile rofl

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Grr... m-am blocat un pic la Ninja Gaiden 2. Poate imi da cineva o mana de ajutor. Sunt in incaperea aceea cu o gramada imensa de oseminte. Am in spate o usa blocata, si in fata o bucata de pot cazuta or something (de care nu ma pot agata). Sus se vad niste pasaje, dar nu inteleg cum ajung la ele

    Thx in advance.

  14. #14 SP
    Member Snake's Avatar
    MonkY, plimba-te prin zona, ca trebuie sa apara un boss scheletic. Un fel de Robosaurus Rex. Bafta !

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx Snake. Intr-adevar, dupa cateva minute de plimbat printre scheleti, a aparut si boss-ul. Cred ca e un bug, ca nu am facut nimic altceva in afara de a-l astepta. Probabil i-am batut pe aia mici prea repede

  16. #16 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca e un bug, ca nu am facut nimic altceva in afara de a-l astepta.
    Nu e bug,te lasa sa respiri.

  17. #17 SP
    Junior Member sebastiannitu's Avatar
    eu am o problema am descarcat Bunrout Paradise si este in franceza, am dat un google search si se pare ca nu sunt singurul care are problema asta, vre-o metoda de a schimba limba in joc? pls help

  18. #18 SP
    Member richardm27's Avatar
    L-ai descarcat de pe Live Marketplace?................i doubt that !!!
    P.S. Daca ai gasit vreo legatura cu Ninja Gaiden zi-mi si mie !!!!

  19. #19 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    P.S. Daca ai gasit vreo legatura cu Ninja Gaiden zi-mi si mie !!!!

  20. #20 SP
    Junior Member sebastiannitu's Avatar
    Scuze, am crezut ca eram la thread-ul " Burnout Paradise + Burnout Bikes " . My bad

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Zombie, Ninja and Mech = Yaiba Ninja Gaiden Z By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 07-06-2013, 10:33
  2. Replies: 0 Last Post: 26-04-2012, 11:25
  3. Replies: 0 Last Post: 05-04-2012, 08:25
  4. Replies: 0 Last Post: 05-11-2010, 20:58
  5. Replies: 11 Last Post: 18-03-2009, 16:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts