Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Xbox live new ban wave ! Cine ?

  1. #21 SP
    Member reborn2603's Avatar
    MS da ban pe MAC-ul placii de retea de la Xbox 360. Odata ce e in baza lor de date nu mai ai ce sa faci. Teoretic, ai putea sa iei placa de retea afara din consola, sa o inlocuiesti cu alta si ti-ar merge. Dar nu cred ca cineva a incercat sa faca chestia asta( daca ai cunostintele necesare sa faci o astfel de operatie, nu cred ca ai te-ai gandii sa dai sau nu inca 900 de roni pe o consola noua).

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Se poate genera alt MAC (sau alt orice). E un proces de downgrade făcut la dashboard...(�n fine nu mă pricep, doar am văzut/citit). Germanii �și scot BAN-urile de pe console (XBL, etc) �ntr-o veselie.

  3. #23 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Da-mi un link ca sunt interesat...pt. un prieten.

  4. #24 SP
    Member reborn2603's Avatar
    poate asta o sa te ajute:
    Un-ban your xbox360 with keyvault
    Nu e usor...

  5. #25 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    presupun ca Himmler din saga-urile alea e RonanN1 ca vorbea de 100000 G

    ca sa nu iei ban pe live cu piratate era ceva sa iei jocuri stealth sau nu mai stiu eu ce..dar nu cred ca e 100% ..si vezi Ronan ca tot nemtii le au cu xbox-urile?

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    vezi Ronan ca tot nemtii le au cu xbox-urile
    The F�hrer personally gave it to me!

  7. #27 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Germanii �și scot BAN-urile de pe console (XBL, etc) �ntr-o veselie.
    la asta ma refeream cand vorbeam de nemtii care se pricep la xbox-uri

    si ce anume ti-a dat fuhrer-ul?

  8. #28 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...contul

  9. #29 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    contul lui a fost banat...tu esti himmler..uita-te putin mai atent la saga 3 ..acolo zicea ca himmler i-a doborat recordul de 100k G

  10. #30 SP
    Junior Member UltraGamer's Avatar

    Arrow Hmm

    Fratilor da ce tot aveti cu bann etc eu joc pe live cu consola modata Fifa09 si GtaIV de vreo 3 luni, am prieteni pe live tot cu console modate care joaca de 6-7 luni fara nicio problema.Practic daca ai versiunea 1.4-1.5 n-ai cum sa te prinda.
    Mai rau e ca se zvoneste ca pana la toamna se scoate un program de securitate facut de cei de la microsoft care se va instala automat, fara voia userului in consola si nu vei lua ban doar pe live ci ti se va "demoda" consola, si nu in sensul ca va deveni invechita, ci vor fi anulate efectele modarii, vei fi nevoit sa cumperi jocuri originale.Programul de securitate va avea aproximativ 10 mb.
    Asadar va trebui sa alegeti: Ori singleplayer cu jocuri gratis ori nici multiplayer nici singleplayer si cu ban pe live si cu consola blocata.

  11. #31 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by UltraGamer View Post
    Fratilor da ce tot aveti cu bann etc eu joc pe live cu consola modata Fifa09 si GtaIV de vreo 3 luni, am prieteni pe live tot cu console modate care joaca de 6-7 luni fara nicio problema.Practic daca ai versiunea 1.4-1.5 n-ai cum sa te prinda.
    Dar vai, esti un adevarat pirat si te mandresti cu asta.
    Imi tin pumnii stransi sa te prinda RROD-ul inainte de a se ocupa Microsoft de "gameri" ca tine.

  12. #32 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Quote Originally Posted by UltraGamer View Post
    Fratilor da ce tot aveti cu bann etc eu joc pe live cu consola modata Fifa09 si GtaIV de vreo 3 luni, am prieteni pe live tot cu console modate care joaca de 6-7 luni fara nicio problema.Practic daca ai versiunea 1.4-1.5 n-ai cum sa te prinda.
    Mai rau e ca se zvoneste ca pana la toamna se scoate un program de securitate facut de cei de la microsoft care se va instala automat, fara voia userului in consola si nu vei lua ban doar pe live ci ti se va "demoda" consola, si nu in sensul ca va deveni invechita, ci vor fi anulate efectele modarii, vei fi nevoit sa cumperi jocuri originale.Programul de securitate va avea aproximativ 10 mb.
    Asadar va trebui sa alegeti: Ori singleplayer cu jocuri gratis ori nici multiplayer nici singleplayer si cu ban pe live si cu consola blocata.
    Cat tupeu poti sa ai bai baiatule !! "vei fi nevoit sa cumperi jocuri originale"

  13. #33 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Si are username-ul: UltraGamer

  14. #34 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by ultragamer View Post
    fratilor da ce tot aveti cu bann etc eu joc pe live cu consola modata fifa09 si gtaiv de vreo 3 luni, am prieteni pe live tot cu console modate care joaca de 6-7 luni fara nicio problema.practic daca ai versiunea 1.4-1.5 n-ai cum sa te prinda.
    mai rau e ca se zvoneste ca pana la toamna se scoate un program de securitate facut de cei de la microsoft care se va instala automat, fara voia userului in consola si nu vei lua ban doar pe live ci ti se va "demoda" consola, si nu in sensul ca va deveni invechita, ci vor fi anulate efectele modarii, vei fi nevoit sa cumperi jocuri originale.programul de securitate va avea aproximativ 10 mb.:-b
    asadar va trebui sa alegeti: Ori singleplayer cu jocuri gratis ori nici multiplayer nici singleplayer si cu ban pe live si cu consola blocata.
    postul anului 2009 !!!!

  15. #35 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Lame thread, closed.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-07-2011, 22:49
  2. Modare xbox & fara ban By corrupt in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 16-01-2010, 13:19
  3. Meet the New Live Experience Episode 1 By Bobby in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-09-2008, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts