Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 107

Thread: Razer Onza

  1. #61 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eu din cate'mi amintesc cei de la razer au spus ca pretul de retail nu treb sa fie mai mare decat pretul unui controller normal

    cand muncesti banii pe care ii platesti,ai o retinere sa dai mai mult decat pretul de retail impus de razer..
    eu sunt fanboy razer, si totusi voi astepta pana cand pretul va fi cel normal..

  2. #62 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Citez: Păi ăsta nu-i un controller normal (Copyright to RonanN1).
    Mie imi place mult la Onza...pe langa faptul ca e un Razer...chestia care regleaza "sensibilitatea" pt LS si RS.
    Astept sa fie listat pe amazon.com(long live mturk..blah blah...)


    Edit...
    Se poate lua de pe amazon.com...
    Versiunea "standard" ajunge la 80$
    Versiunea T.E. costa 92$
    (cu toate taxele incluse...transport...VAT)
    Se putea si mai rau
    Imi cam face cu ochiul versiunea standard
    Ronan...ai reusit sa pui mana pe un astfel de controller"anormal"???

  3. #63 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Well, pana sa ma hotarasc, totusi, daca am nevoie de asa ceva, "my order has been shipped" by ShopTo.
    Revin aici cu impresii, asta daca nu cumva il primeste cineva inainte.

  4. #64 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    "my order has been shipped" by ShopTo.
    Same here

  5. #65 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Sa scrieti cat de lung e cablu

  6. #66 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  7. #67 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar

  8. #68 SP
    Junior Member nekone's Avatar
    Si cat e transportul??!

  9. #69 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    E inclus in preturile scrise.

  10. #70 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...de nu-mi ajunge m�ine, fac scandal (pe 21 a fost trimisă).

  11. #71 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    A venit. Prima foto aici. Pana nu il incerc nu ma pronunt, insa sunt profund dezamagit de prima impresie. RonanN1, daca l-ai luat pentru fighting games, vei da cu el de pereti...

  12. #72 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    A venit. Prima foto aici. Pana nu il incerc nu ma pronunt, insa sunt profund dezamagit de prima impresie. RonanN1, daca l-ai luat pentru fighting games, vei da cu el de pereti...
    ...damn

    Sincer, eu l-am luat să fie luat - apoi văd eu la ce-l folosesc. Din start presimt că n-o să-mi placă triggerele alea...prea lungi, lol.

  13. #73 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...damn

    Sincer, eu l-am luat să fie luat - apoi văd eu la ce-l folosesc. Din start presimt că n-o să-mi placă triggerele alea...prea lungi, lol.
    Din pacate nu e numai asta... "Roza" d-pad-ului este o ciuperca a carei margine este suprainaltata, la cat de lunga este cursa celor patru butoane se creeaza senzatia ca vor ramane apasate. Iar finisarea este ca fata popii din povestile lui Creanga, "balcaza si sasie de ti-e frica sa-noptezi intr-o odaie cu dansa".

    Pentru mine erau importante doua aspecte:
    - remapping-ul. Esuat, cele doua bumper buttons sunt atat de apropiate incat este dificil sa nu apesi accidental pe celalalt. In plus cursa acestora este mult prea lunga. Poate este doar chestie de obisnuinta...
    - timpul de raspuns. Speram sa mai compensez cu ceva input lag-ul urias al TV-ului meu. S-ar putea sa fie mai bun, dar este din pacate insesizabil.

  14. #74 SP
    Junior Member bambu81's Avatar
    daca il vinzi sa ma anunti ca eu sunt interesat acel controller.

  15. #75 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...mi-a ajuns și mie doar că e la poștă!

    Azi dimineață, �nainte să plc la sc�rbici, am trecut pe la poștă (deși n-aveam bilet) și mi-au zis doamnele că n-am nimic. Am zis oki

    ...ca să găsesc �n cutia poștală (azi la ora 20.00) bilet cum că am.

    No mă!

    Evident că la ora 20.00 programul cu publicul e gata...

    ...mor p�nă luni!

  16. #76 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Evident că la ora 20.00 programul cu publicul e gata...

    ...mor p�nă luni!
    Nu mori, mergi azi (sambata), daca posta lucreaza pana la 20.00 in timpul saptamanii inseamna ca lucreaza si sambata pana la 12:00 (cel putin la sediul de care apartin eu asa e).

  17. #77 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Singurul din Cluj deschis sambata e asta: Cluj-Napoca 9 - Ghi

  18. #78 SP
    Junior Member bambu81's Avatar
    ronanN1 dupa ce primesti onza te rog sa il testezi , ptr ca ma gamdesc daca merita sa imi comand , ce diferenta este intre onza si gamepadul de ps3 in tekken6 . ms mult

  19. #79 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...am pus, �nsf�rșit, m�na pe el
    Prima impresie - woooooooo!
    A 2-a -
    A 3-a -
    A 4-a
    A 5-a

    ...oki. Nu cred ca mă pot obișnui cu el prea cur�nd
    • D-padul e foarte bine segmentat...dar trebuia să fie puțin mai sensibil și mai concav (era perfect dacă era mai concav). E prea liniar iar la fighting games...gam greu cu el. Poate totul ține de obișnuință...nu știu ce să zic. Asta-i părerea mea despre el day1buy
    • Rezistența ajustabilă e o chestie interesantă și prinde bine la anumite genuri de jocuri - n-am ce comenta aici
    • Forma excelentă - textura e bună (cauciuc + plastic) - n-am ce comenta aici
    • Cablul textil e prea lung (4.5m) �n rest n-am ce comenta
    • XYBA = Hyperesponse = Tehnologie Razer pentru mouse implementată �n XYBA (ce mai explicație...). Mai multe info. - Razer Mouse Guide | Razer | For Gamers. By Gamers.™ - ...cam inutilă la majorotatea jocurilor din cauza limitărilor (degeaba apeși de x ori mai rapid...dacă jocul nu �nregistrează) dar e o chestie nouă (pentru controllere)...ce să zic. Mie-mi plac luminițele
    • Bacl/Start - nu trebuiau repoziționate - at�t, �n rest n-am ce comenta
    • Butoanele extra...cam enervante. Enervante doar pentru că sunt așezate prea aproape și NU EXISTĂ să nu le apeși din greșală. Nu-și aveau rostul...
    • Triggerele modificate - aici mi-au dat una sub centură (am zis din day 1 că asta o să fie o problemă pentru mine) - sunt...prea lungi... (oricum asta se rezolvă rapid...că le...modific - le aduc la marimea lor normală - nu pot juca așa...). E ca și cum ai juca cu unghiile netăiate de 2 ANI!
    • Super ușoară (datorită materialului)
    ...cam at�t. Habar n-am ce să mai zic. Nu-i un controller rău dar e un controller complicat. O mai testez...oricum nu fuge de la mine - dar...atenție! Razer Onza (Normal sau TE) nu e un controller easy pick up and play - de aia am pus

    L-am testat pe: Tekken 6, Vanquish, Bulletstorm. La toate am avut probleme de...acomodare. Pur și simplu stăteam și mă uitam ca un bou ba la tv ba la controller ba la ce butoane să apăs...LOL!
    • La Tekken 6 - zici c-am luat jocul de la 0 - să nu amintesc de butoanele extra
    • La Vanquish - am avut probleme cu triggerele
    • La Bulletstorm - a mers excelent dar uneori am atins butoanele extra
    Asta e - Razer Onza = Controller Complicat - Onza-ul a avut ca target MLG-ul mai exact jocurile Gears of War, Halo, Modern Warfare și vor merge pe linia mouse (FPS, MMORPG, etc)...adică vor mai scoate, �n viitor, și alte ediții de controller. Asta a fost mai mult un test.

    ...de ce l-am luat? Pentru c-am avut un fix și gata.

    *p.s.

    Ah da, am uitat să zic de...remap. Ei bine n-am ce să zic...nu l-am/le-am testat - văd pe viitor.

    ---------- Post added 02-05-2011 at 10:41 PM ----------

    *later edit*

    Tocmai am jucat c�teva meciuri de Gears 3. Impecabil se mișcă. Aici se vede adevărata valoare a onza-ului.

    �ntre...Tekken 6 și Gears 3 = diferență cer păm�nt.

    Nu există să mai schimbi armele din greșală
    Active reload...aproape de fiecare dată
    Controlul este fin iar aim-ul se muelază perfect (de aia-s triggerele așa lungi)
    Iar butoanele hyperesponse funcționează la capacitate maximă

    ...deci e clar. Onza-ul, așa cum am zis și mai sus, e făcut pentru un anumit tip de jocuri. Și de era Uncharted pe X360 sunt sigur că și acolo se comporta impecabil.

    Damn, no la așa ceva nu m-am așteptat

    ---------- Post added 02-05-2011 at 10:45 PM ----------

    Voi face o listă, personală și 4 fun, cu jocurile �n care ONZA merge...impecabil - iar asta e simplu. Ori merge din prima...ori nu merge.

    Așa că...
    1. Tekken 6 - nu
    2. Gears of war 3 - da
    ...și pe parcurs o mai updatez (repet o listă personală).

  20. #80 SP
    Junior Member bambu81's Avatar
    cele 2 butoane car sunt in plus fata de controlerul de x360 sunt programabile? poti pune ce vrei tu?
    Eu in tekken as folosi ptr X+B si respectiv A+Y . poti sa imi comfirmi daca se poate sau nu. mersi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts