Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Hdd - important sau nu?

  1. #1 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar

    Hdd - important sau nu?

    Salut.. Sunt nou in domeniul consolelor si vreau sa-mi iau un xbox si nu stiu sigur ce sa aleg. Eu oricum o sa-mi modez consola si vreau sa stiu daca se merita sau cumpar unul cu hdd sau nu? Arcade-ul are MU de 256 si din cate am citit nu folosesc hdd decat pt xbox live.

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Folosesti hdd pentru instalarea unor date din jocuri. De asemenea, pentru addons de pe live. Pot fi importante pentru tine sau nu, judecand ca NXE iti ia mare parte din spatiul de pe MU, cred ca un hdd ar fi foarte util.

  3. #3 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar
    Pai eu nu am de gand sa ma joc pe Live.. Deci un xbox arcade mi-ar fi de-ajuns nu?

    Dilma mea ar fi daca cu un Xbox Arcade modat pot sa joc fara probleme jocurile de pe torrent

  4. #4 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Pe HDD poți să instalezi jocurile integral și nu �ți mai chinui unitatea optică și, �n același timp, scapi de zgomotul făcut de DVD-ROM, dar și de căldura pe care o degajă c�nd merge. Odată ce ai văzut cum e să ai consola silențioasă c�nd te joci, nu �ți vei mai dori să te �ntorci la cum era �nainte.
    Apoi, te fac pe tine două milioane? At�t e diferența �ntre un Arcade și un Premium. Și așa salvezi zeci prin piraterie, de ce nu te-ai răsfăța lu�ndu-ți varianta full?

  5. #5 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Nu poti....o fi problema de la joc sau nu dar eu ma incercat pe 3 console diferite jocul Mercenaries 2 si mi se intampla sa merg cu masina si sa cada masina prin sosea....Si banuiesc ca este de la HDD.Iati si HDD ca este foarte bun.

  6. #6 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu zic ca e important sa ai un HDD,mai ales acum decand cu ultimul update care iti permite sa instalezi jocurile pe el.Cum a zis si Sanjuro zgomotul e mai redus, uzura DVD-ROM-ului clar mai redusa, la fel si caldura degajata.

  7. #7 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar
    in mare parte m-am convins.. un hdd e important

  8. #8 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Giorgio90 View Post
    in mare parte m-am convins.. un hdd e important
    Sa iti iei Premium pt ca dif care o castigi daca iei arcade o sa o dia pe 20gb de HDD

  9. #9 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar
    citisem pe un forum din afara ceva de genu k poti sa schimbi hardul din interior.. eu o sa am disponibil un hard de 100 gb de laptop.. oare chiar e posibila faza? sa deschizi carcasa si sa-l schimbi

  10. #10 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Da sa pui un HDD de 120 gb intr-unu de 20 gb

  11. #11 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar
    ghinion

  12. #12 SP
    Member Tom_Cat's Avatar
    Eu am luat ieri un XBOX 360 Arcade, pentru ca deocamdata nu am nevoiede hdd pentru ca nu ma dau inca pe Live.Oricum, o sa imi cumpar si HDD, 20GB sunt suficienta, daca nu ii voi face 120 .Oricum, merita XBOX-ul, raport pret/calitate -> Excelent!

  13. #13 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar
    cred ca asa voi face si eu Tom_cat.. imi cumpar maine un arcade si cand o sa mai strang niste bani o sa-mi iau si un hard.. consola e priotira la mine

  14. #14 SP
    Member maniac360's Avatar
    De ce iti trebuie consola daca nu intentionezi sa-ti cumperi jocuri? .....asa din curiozitate

  15. #15 SP
    Junior Member Giorgio90's Avatar
    pt ca nu sunt un jucator inrait.. si imi cumpar consola pt experienta de joc gen fifa.. joc pe care mi-l voi cumpara.. si il modez pt un joc ocazional care nu il pot juca pe calculator

  16. #16 SP
    Junior Member overford's Avatar
    Best xbox : Arcade with 120 GB ! Pt ca: cine sa incumeta sa dea banii pe un Elite ? Cine sa incumeta sa dea banii pe un premium si un 120 GB Hdd ? Nimeni.... Dar cine dea 7 mil pe un arcade si inca 3-5 Mil (depinde de unde) pe un Hdd 120 GB ? Think about it!

    Scuze pt double post, dar m-am mai gandit un pic ! Best Xbox : Arcade with Lite-on (and if you want 120gB) Lite-on Face Diferentza ! 1, nu se incinge ca la celelalte 2. NU FACE APROAPE NICI UN ZGOMOT ! (eh nu e Ps3 dar totusi)

  17. #17 SP
    Junior Member zambrotta's Avatar
    7 mil arcade + 5 mil hdd 120gb = 12 mil... la banii astia iti iei Elite si are multe chestii in plus

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by zambrotta View Post
    7 mil arcade + 5 mil hdd 120gb = 12 mil... la banii astia iti iei Elite si are multe chestii in plus
    ce are in plus elite fata de celelalte?

  19. #19 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Lite on nu face galagie?!
    E mai galagios decat o masina de spalat (deia foarte veche)...

  20. #20 SP
    Member Istrate's Avatar
    Dar in cazul meu, daca ma intereseaza Jasper, ce este de facut? Cel mai mult mi-ar placea un Premium cu platforma Jasper, doar ca nu se gasesc pe nicaieri. Cele de la Real au ca data de fabricatie 7/2008, deci nu sunt nici chiar asa de vechi. Si din cate imi amintesc parca avea HDD de 60GB nu 20GB.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Important By valy_chinezu in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 22-04-2013, 22:35
  2. Cel mai important joc By apbaciu in forum Console Club
    Replies: 64 Last Post: 30-08-2009, 17:32
  3. Bethesda pregateste un anunt important By Bobby in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 20-08-2009, 19:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts