Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Cateva Intrebari....

  1. #1 SP
    Junior Member unicalone's Avatar

    Cateva Intrebari....

    Salut! Am de gand sa imi cumpar un Xbox , si cum sunt nou in lumea consolelor nu prea ma pricep deloc.As vrea sa ma ajutati si sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:

    1. Am de gand sa achizitionez acest xbox:Xbox 360 250GB Console - Matte Black Finish: Amazon.co.uk: PC & Video Games, si as vrea sa stiu daca se poate moda.
    2.Ce diferenta este intre acesta si cel normal(cel lucios)?
    3.Daca poate sa imi explice cineva ce e cu Live ,nu am inteles trebuie sa platesti ca sa joci online sau cum....??
    4.Daca iau Xbox-ul de la Amazon am garantie?
    5.Si inca o intrebare : Ce este xbox360 Live Gold??
    Multumes Anticipat!!

  2. #2 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    1. Da, se poate moda dar nu iti recomand sa o faci pentru ca nu mai poti juca online, lua demo-uri...
    2. Nu este nicio diferenta.
    3. Nu trebuie sa platesti neaparat. Xbox Live Silver este free. Gold este cu plata.
    4. Din cate am vazut pe pagine din link, poti sa cumperi garantie pe 2 sau 3 ani.
    5. Serviciul prin care poti juca online, lua demo-uri, inchiria filme etc.

  3. #3 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Exista thread special pentru intrebari chiar in sectiunea de Xbox si e sticky asa ca n-ai cum sa nu-l observi!

    Poti sa-ti faci cont pe xbox live si devii user silver, adica ai acces la net, poti inchiria filme, sa iei demo-uri, dlc-uri, jocuri arcade etc.

    Daca vrei sa joci online trebuie sa fii gold member, adica sa-ti cumperi abonament (vine cam 12 lei pe luna) si pe langa ca te poti juca online, ai acces mai devreme la demo-uri, ai promotii speciale la jocuri, filme, dlc-uri, poti folosi facebook, twitter, bing, youtube pe consola si multe altele.

    O modezi => pierzi accesul pentru totdeauna la xbox live (nu poti sa mai accesezi cu acea consola serviciul never - ever) si iti spun din experienta, odata ce ai gustat din xbox live si experienta online cu jocurile, dupa ce pierzi accesul la ele regreti foarte mult. Poate nu sa joci multiplayer, dar daca jocul favorit al tau are un dlc care e o continuare a povestii, acela il poti lua doar de pe xbox live, sau anumite jocuri care nu le poti gasi decat prin acest servici!

  4. #4 SP
    Member mishu's Avatar
    Nu pierzi accesul la xbox live instant daca o modezi.Sunt banwave-uri stabilite la un anumit timp iar ultimul banwave a fost in 2009.Acum depinde si de noroc pentru ca sunt unii care au scapat.

  5. #5 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu este adevarat faptul ca ultimul banwave a fost 2009.
    stiu de unul din toamna in care si console ce nu erau modate au fost banate datorita unei erori (a patit-o si un prieten)!
    Nu-l pierzi instant, il pierzi de obicei intr-o luna!

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    4. Da, un an.
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    stiu de unul din toamna in care si console ce nu erau modate au fost banate datorita unei erori (a patit-o si un prieten)!
    Au remediat problema pana la urma atunci: Xbox Live's Major Nelson � A Guest Post from Stepto Regarding Console Suspensions : .

  7. #7 SP
    Member mishu's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Nu-l pierzi instant, il pierzi de obicei intr-o luna!
    Nu il pierzi intr-o luna!Ideea e sa treci jocurile prin abgx si sa le joci dupa lansare.

  8. #8 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Vezi, prietene, stiam eu de ce te-am scos din lista, la 2 ore dupa ce te-am adaugat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cateva intrebari, sunt la prima consola... By amehaissable66 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 23 Last Post: 18-03-2015, 18:27
  2. Intrebari despre ps By venzor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 19-07-2014, 16:07
  3. Cateva intrebari legate de Xbox By ProLover14 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 06-02-2014, 00:01
  4. Intrebari Brainiac By Teo in forum Offtopic
    Replies: 62 Last Post: 11-11-2010, 23:58
  5. Cateva intrebari By erik95 in forum GSM
    Replies: 8 Last Post: 09-05-2010, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts