Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: pe ce te joci Xbox Live sau X Link Kai

Voters
124. You may not vote on this poll
  • Xbox Live

    62 50.00%
  • X Link Kai

    17 13.71%
  • Ambele

    14 11.29%
  • Joc doar singleplayer

    31 25.00%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 39

Thread: Xbox Live sau X Link Kai

  1. #1 SP
    Member mastakilla's Avatar

    Xbox Live sau X Link Kai

    am avut o consola care a fost banata pe Live si nu stiu ce sa fac,sa revin la, Live, sau sa raman la kai avand in vedere ca multi din lista mea de prieteni au luat ban , pe Live ramanand activi maxim 10 insi care se joaca in multiplayer si aceeia nu sunt prezenti toti in acelasi timp sau nu au aceleasi jocuri
    ...Ii rog pe cei care nu au nici o treaba cu aceasta consola sa nu voteze

  2. #2 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu ma joc pe Kai aproape in fiecare seara COD6 si suntem in jur de 12-14.Sunt si cateva avantaje, nu pot fi mai multe elicoptere simultan pe cer si poti face jocul cu ce setari vrei si iti da XP, se joaca mai ordonat.Daca ar fi sa nu am consola banata cu siguranta as fi ales Xbox Live.

  3. #3 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Pe Live probabil gasesti f usor joc, dar am inteles si ca e lag.
    Pe Kai nu prea ai ce sa joci, in afara de COD6. Cand se strang destui seara, e f misto. And it's free.

    Oricum, daca vrei sa joci si altceva, nu numai COD6, ia-ti alta consola.. Te joci ce vrei pe Live, daca nu gasesti lume pe Kai pt COD6, gasesti pe Live, iar daca sunt multi pe Kai, game on.
    Daca te-ar interesa doar COD6, nu cred ca se merita sa mai dai bani pe o consola noua.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    XBL

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by mastakilla View Post
    am avut o consola care a fost banata pe Live si nu stiu ce sa fac,sa revin la, Live, sau sa raman la kai avand in vedere ca multi din lista mea de prieteni au luat ban , pe Live ramanand activi maxim 10 insi care se joaca in multiplayer si aceeia nu sunt prezenti toti in acelasi timp sau nu au aceleasi jocuri
    ...Ii rog pe cei care nu au nici o treaba cu aceasta consola sa nu voteze
    Incerci sa ii justifici constiintei tale actiunile de piraterie si te-ai gandit sa impartasesti cu noi de Craciun?

  6. #6 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    XBL

  7. #7 SP
    Member mihai84's Avatar
    xbl

  8. #8 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Incerci sa ii justifici constiintei tale actiunile de piraterie si te-ai gandit sa impartasesti cu noi de Craciun?
    Nu cred.

    Shtan, in aprilie cand mi-a crapat Xbox-ul, am facut ceea ce ar face toata lumea - l-am reparat. Doua saptamani mai tarziu a crapat iar si m-am decis sa nu-l bag din nou in service. Cum totul in materie de console gaming mi se resetase peste noapte, m-am trezit cu o dilema pe cap: Xbox 360 sau PS3? Cand am luat decizia de a-mi achizitiona un nou Xbox, nu m-am gandit nici la hardware, nici la jocuri, nici la costuri, ci la fiecare comunitate in parte si la relatiile pe care mi le facusem cu ceilalti jucatori.

    Du-te unde sunt oamenii cu care te joci si, daca te si intelegi bine cu ei, atunci n-are rost sa mai stam de vorba.

    PS: Am votat Live pentru ca numai acolo ma joc multiplayer si imi e prea lene sa fac conexiuni prin intermediul PC-ului ca sa intru pe Kai. Nu ma mai joc on-line demult cu mana de oameni pe care o mai am in lista, dar asta s-a intamplat din nevoia de a iesi din mentalitatea de consumator pe banda rulanta si nu de socializare. Sa se inteleaga mai bine ce-am vrut sa spun in ultima fraza - nu-mi placea deloc ce ajunsesem.

  9. #9 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    XBOX LIVE,nu se compara cu mizeria de KAI.

  10. #10 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Pe xbox-live foarte rar prindeam un meci unde sa se miste perfect, cand dadeam cu o grenada sa o arunce instantaneu pe cand pe Kai nu intalnesti asa ceva.

  11. #11 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
    XBOX LIVE,nu se compara cu mizeria de KAI.
    nici nu se pune problema .... mai e si ilegal pe deasupra, cat despre lag , probabil e de la internet sau ai cont xbl pe USA ... in orice caz eu nu am intampinat probleme de genul asta si prima data am avut cont pe US ...

  12. #12 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Sa fim seriosi. Eu de un an de cand ma joc pe Live n-am avut lag niciodata, si am cont de US.

  13. #13 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Multi se plang ca trebuie sa platesti pentru gold,asta e tata,dai un ban,da' face.

  14. #14 SP
    Member mastakilla's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Incerci sa ii justifici constiintei tale actiunile de piraterie si te-ai gandit sa impartasesti cu noi de Craciun?
    as fi vrut sa-ti raspund cu da pentru a fi tu cu constiinta impacata ,dar te-as minti
    .......te-am suparat cu ceva si incerci sa fi rautacios?

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    ^^ What he said ( Razorel), inca trebuie sa gasesc jocul unde dau de lag... da, mai sunt momente cand mai e cate un spike una alta dar in rest nu am nici cea mai mica obiectie legata de latenta, ba dimpotriva se misca mult mult mai bine ca pe PC in multe jocuri ( inclusiv fps )

    Legat de poll XBL all the way, nu vad nici un avantaj pt. Kai pt. mine personal decat daca as fi jucator de COD eventual

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    muggs, try Gears of War 2.

  17. #17 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Gears 2 fara lag ar fi cel mai frumos joc de pe xbox in mp.Pacat.....

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    muggs, try Gears of War 2.
    Esti pe langa total. Faptul ca Gears of War are lag, nu se datoreaza Xbox Live ci codului prost de multiplayer pe care il are jocul. In meciurile private merge foarte bine pana apare vreunul cu net prost cum ai tu de exemplu.

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    So... muggs zice ca nu a intalnit joc cu lag si eu ii zic sa incerce Gears 2. De unde reiese din ce am zis eu ca lag-ul din Gears 2 se datoreaza Live-ului ca nu pot sa inteleg?

  20. #20 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Poll-ul se refera la serviciul Xbox Live iar muggs la joc in care este lag datorat serviciului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 13 sau 14 XBOX LIVE (ajutor) By danych in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 15-01-2014, 19:18
  2. Haideti sa ne jucam in retea System Link (Nu pe xbox LIVE) By cats99999 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 49 Last Post: 06-03-2013, 21:37
  3. DIRT 2 sau DIRT 3 (sau racing games) in system link By cats99999 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 05-10-2012, 13:05
  4. Xbox Live 12 luni gratuit sau cu 7 lire By DangeR in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 11-02-2012, 15:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts