Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: Mercenaries 2

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Mercenaries 2

    In curand (5 septembrie pentru poporul din Europa) va aparea urmatorul joc produs de Panemic si publicat de EA Games.

    Personal, sunt foarte incantat de acest joc, prin simplul fapt ca ORICE (si cand zic ORICE, ma refer chiar la ORICE) poate fi distrus.

    Pentru cei care nu stiau, jocul o sa aiba functia co-op, si eu ma intrebam cine de aici o sa cumpere jocul cand va iesi pe piata?

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    eu o sa-l iau free avand in vedere publisherul, dar l-as fi cumparat oricum. nu de alta dar m-au dat pe spate exploziile pe care le-au produs aia in live demo-urile de la E3.

    cand vine vorba de ORICE care sa poata fi distrus eu sunt oarecum sceptic. cand ti se face o asemenea promisiune chiar incerci sa distrugi totul si ajungi sa fii un pic dezamagit

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    m-am uitat la aproape toate (daca nu chiar toate ) filmuletele de pe GameTrailers ale acestui joc. daca arunca in aer cladiri intregi fara nicio problema, nu stiu ce nu ar putea sa arunce in aer .

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    co-op gameplay

    nu merge sa pun filmul aici asa ca accesati link-ul.

    A Look at Mercenaries 2: World in Flames "Zero Rules" Co-Op Play

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    i want it =P~.

  6. #6 SP
    Banned TheWarlord's Avatar
    The GameCast Video Review Mercenaries 2 3/5

    Viddler.com - Mercenaries 2 Video Review - The Game Cast - Uploaded by TheGameCast@@AMEPARAM@@http://www.viddler.com/player/52756afd/@@AMEPARAM@@52756afd/

    Stiu ca este pentru versiunea de PC, dar este un joc multiplat, so nu are rost review pentru fiecare versiune(iar footage-ul de pe PC il pot inregistra la rezolutii mai mari, so better quality). Enjoy.

  7. #7 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Jocul nu e cine stie ce, dar merge asa de plictiseala, mai ales pt cei care au doar PC in asteptarea lui GTA4. Eu cu GTA4 terminat, si intrand acum in Mercs2, mi se pare subtire tare.

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu stiu cum compari tu un joc portat si spui ca n-are rost comparatia.

    Maine/poimaine o sa vii cu review la FIFA 09 de PC si sa spui ca e la fel ca pe 360. Datorita incompatibilitatii hardware cu siguranta unele defecte gen texturi, control sunt sesizabil mai bune pe consola.

  9. #9 SP
    Banned TheWarlord's Avatar
    Avand in vedere ca am putut sa il joc doar in 720p(aceiasi rezolutie ca pe console), si ca l-am jucat in mare parte cu gamepad-ul de 360, jocul s-a jucat exact ca pe consola. Aceiasi grafica, aceleasi misiuni, acelasi joc. Da, am zis ca sunt probleme cu versiunea de PC, dar nici versiunile de console nu sunt mult mai reusite. Bug-urile sunt pe toate platformele(trage un ochi pe forumurile oficiale si vei vedea ca majoritatea problemelor sunt pe toate cele trei platformele). Atata timp cat un joc apare pe toate cele 3 platformele prefer sa il joc pe PC datorita usurintei de inregistrare de footage(ai prefera sa joc un joc pe fiecare platforma si sa fac 3 review-uri?).

    Si nu compara FIFA cu orice alt joc multiplat. Stim cu totii ca EA au zis ca jocu e diferit pt ca nu sunt multe sisteme high-end si multi nu l-ar putea juca..

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    pacat de ce a iesit. avea potential.

  11. #11 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    am jucat demo-ul dupa marea valva pe care am tot vazut-o pe net. jocul e mediocru din puctul meu de vedere.
    poti sa distrugi multe chestii si exploziile sunt ceva. dar gameplay-ul lasa de dorit.
    povestea era iarasi marfa

  12. #12 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Am bagat si eu demo-ul. Dupa exact 6 secunde, am apasat guide-ul si am iesit in dashboard.
    O alta latura de joc pe anul asta.

  13. #13 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Jocul nu este asa prost pe cat pare la prima impresie. Intr-adevar imediat se observa aerul de joc de categoria B (ca sa nu zic F), insa flowul gameplayul e destul de captivant. Faci misiuni, traversezi diverse zone, gasesti fuel, chemi elicopterul sa vina sa ti le remorcheze, ramai fara vehicol, chemi un air drop care sa-ti parasuteze motocicleta ta preferata, ajungi la destinatia, chemi un tactical nuke, admiri privelistea, etc.

  14. #14 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    depinde si de pretentii/asteptari fata de joc. si nu ma refer aici la Mercenaries neaparat ci la ce te astepti sa te joci dupa ce citesti enspemii de articole despre joc dinainte sa apara.
    sau poate impactul psihologic al notelor primite afecteaza modul in care te uiti la joc.
    spun asta pentru ca de multe ori n-am fost de acord cu sistemul de notare si cred ca multi consolisti de pe aria de PS3 nu ar spune ca Heavenly Sword e un joc de nota 6, dar nici mare valva inaintea lui nu s-a facut.

  15. #15 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    eu acum am inceput sa joc mercenaries si ignorand cateva buguri jocul mi se pare chiar excelent. in co-op e traznet ... fun game

  16. #16 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    In coop pe live poate....ca pe Aceasi consola nu merge.La mine are cam multe Bug-uri....gen dispare soseaua...sau dispar obiectivele.

  17. #17 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    pai da numai online merge co-op. inca nu am terminat jocul dar nu am intalnit buguri atat de seriose inca. pacat ca e asa, dar tot fun de jucat e

  18. #18 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ai �ncrecat să-i cumperi? (să le cumperi prietenia...sau cum naiba să zic)

    Nu mai știu exact unde este opțiunea aia...că ți-aș spune. Eventual azi mai t�rziu...(14+) că-l reiau și eu pentru 1k. Dar știu că se poate...doar așa se face ce Dumnezeu...pac, pac, scoți banii și ești de partea lor.

    ***later edit***

    Uice ce zice un prieten de pe live:

    to increase your relationship with them without bribing them, kill UP soldiers.
    ...

    ***later edit 2***

    C�t despre achievements (faza ce mi-ai zis-o pe mess)...uai!

    Jocul ăsta e foarte instabil la capitolul achievements. Păi se poate face 1k doar merg�nd pe stradă...e foarte aiurea. S-au făcut sute de topic-uri pe toate forumurile mari și nimic...caca maca.

    Stai, te străduiești să faci 1B$ și nimic...și primești mesaj de la unu cum că el are totul după ce a intrat �n joc (există...nu vorbesc prostii).

    Păi eu...n-am avut jocul original (acuma-l am) și n-am jucat cu el pe LIVE (se poate verifica la GT) și mă duc...fac o misiune și �n loc de achievement-ul misiunii primesc...

    Partners in Crime
    You experienced co-op.

    ...păi ce-i asta?) evident fără time stamp.

    Pentru chestia asta se poate lua ban pe live (pe GT, etc++) �n două nanosecunde. (n-ai time stamp laonline achievements? ban!).

    ...asta-i treaba.

    Așa că mare grijă la acest joc...și �narmați-vă cu răbdare...

    Aici c�teva dovezi despre ce-am spus mai sus...

    http://www.gamespot.com/xbox360/acti...759&pid=932882

    http://forums.xbox.com/22537095/ShowPost.aspx

    http://forums.xbox.com/24954725/ShowPost.aspx

    http://forums.xbox.com/24645278/ShowPost.aspx

    More Achievements Glitching - Xbox360Achievements.org

    I have millions of $$$, but no "Earn 1 Million Achievment" - Xbox360Achievements.org

    ...etc.

  20. #20 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    pe ps3 am intalnit buguri doar de genu ca merge o motocicleta fara om, sau mai dispare cate o masina ... altceva absolut nimic, pare a fi chiar ok, si la trofee e in regula.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. DLC pentru Mercenaries 2 By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2008, 03:37
  2. Mercenaries 2 primeste si trofee By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 23-10-2008, 20:59
  3. Mercenaries 2 Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 17 Last Post: 11-09-2008, 08:32
  4. Mercenaries 2 : 7.9 review IGN By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 01-09-2008, 00:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts