Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Results 1 to 8 of 8

Thread: Stick controller defect ?

  1. #1 SP
    Junior Member gehaste's Avatar

    Stick controller defect ?

    Salutari.
    Am un xbox de aproximativ un an,folosit zilnic.
    Toate bune si frumoase pana inainte de weekend cand am lasat colegii de apartament singuri cu xbox-ul.

    M-am intors si m-am trezit cand jucam COD ca nu mai reactioneaza cand apas thumbstick-ul stang(sprint in Call of Duty) decat daca il apas foarte tare.El inca functioneaza insa daca il apas si face click-ul nu reactioneaza,trebuie sa il apas mai tare pentru a lua comanda.

    Nu stiu daca mai am garantie la controller,vinovatul care o fi nu mai conteaza insa am vazut ca pe youtube si pe net in general sunt multe ghiduri de reparare a controller-ului.Ma gandesc ca asta nu ar trebui sa fie o problema prea mare...

    A incercat asadar vreo cineva sa repare o problema similara ?
    Si daca nu,nu stiti unde l-as putea duce pentru a fi reparat in afara de garantie ?
    Multumesc anticipat !

  2. #2 SP
    Member Dasani's Avatar
    Gasesti la media galaxy controller nou la 159 de lei.
    MEDIA GALAXY | Xbox - Accesorii gaming - Gaming

  3. #3 SP
    Junior Member gehaste's Avatar
    Da,s-au ieftinis insa e o defectiune minora,nu de ajuns incat sa iau un controller nou avand in vedere ca am doua.Doar ca este enervant..

  4. #4 SP
    Member Dasani's Avatar
    Pai incearca sa-l vinzi insa specifica in anunt defectul si mai pui o diferenta si iti cumperi altul nou.Sau vorbeste cu donely,poate t-il rezolva el.Bafta!

  5. #5 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Cumperi un controller chinezesc de pe ebay, le desfaci pe amabdoua si schimbi partea mecanica a stick-ului. O vei vedea imediat ce desfaci maneta.
    Pretul unu controller chinezesc e pe la 12 -13 Dolari.

  6. #6 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Sau poti comanda doar joystick-ul analog si rogi pe cineva sa ti-l inlocuiasca. Nu-i mare lucru, cu un ciocan de lipit si o pompa de fludor in 10 minute e gata treaba.
    Una peste alta, cu 15 lei iti rezolvi problema si dai si o bere amicului care te ajuta.
    Replacement Analog Stick for Microsoft Xbox 360 - Tmart.com

  7. #7 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Analogul ala de schimb este de prosta calitate, am inlocuit pana acum la cateva controlere. Nu mai are aceasi precizie controlerul.

  8. #8 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    La mine vad ca se comporta onorabil pina acum. Or fi semireglabilele alea de proasta calitate. Tot de pe tmart.com l-ai luat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts