Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Defectul Xbox 360: Microsoft history

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Defectul Xbox 360: Microsoft history

    Un prieten mi-a dat pe mess următorul link:

    Xbox 360 defects: an inside history of Microsoft’s video game console woes VentureBeat

    ...spor la citit!

  2. #2 SP
    Member mihaif27's Avatar
    "A 40-year-old photographer, Szarek was a hardcore Microsoft fan who spent more than $1,000 on his games."

    Mi se pare mult prea putin ca sa se laude. Cred ca sunt aici foarte multi care au chultuit in total mai mult de 25 de mil pe jocuri. Pai 25 de mil in 3 luni poti sa-i cheltuuiesti numai pe jocuri.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu confunda un hardcore gamer cu un colecționar. Primul joacă cum știe mai bine (doar c�teva jocuri - sau c�teaodată doar unul! de fiecare dată p�nă la epuizare) iar cel din urmă...colecționează de plăcere, chair dacă nu s-a jucat niciodată pe anumite jocuri din colecție.

    E ca și diferența dintre Life-Style și Hobby...

  4. #4 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Eu zic de cei undeva la mijloc intre hardcore si colectionar. Care joaca tot ce-si cumpara, insa nu-l termina pe toate dificultatile sau 100% (jocuri gen GTA) decat daca l-a impresionat foooarte foarte tare jocul .

  5. #5 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Sorry că apar ca un negativist, dar nu văd rostul acestui thread. Niște boșorogi de patruj de ani care au suferit cele mai mari drame din viețile lor c�nd le-au crăpat consolele. Jesus! Sunt niște jucării, at�t și nimic mai mult! Nu vindecă nici cancerul și nu achită nici facturile și datoriile la stat, dec�t dacă ești expertul care le repară.
    Dacă tot e cineva de pe-aici �n mare nevoie să citească despre drame cauzate de produse scoase pe piață cu defecte cunoscute de producători, sfatul meu este să caute informații despre avioanele Concorde, nu despre prostii de genul ăsta.
    �n plus, everybody knows this!
    Mă șochează superficialitatea unora...

  6. #6 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Dacă tot e cineva de pe-aici �n mare nevoie să citească despre drame cauzate de produse scoase pe piață cu defecte cunoscute de producători, sfatul meu este să caute informații despre avioanele Concorde, nu despre prostii de genul ăsta.
    �n plus, everybody knows this!
    Mă șochează superficialitatea unora...
    Man poate nu toti cei care intra pe acest thread cunosc multe aspecte despre X360. Sunt si unii care sunt mai putini informati. Sa nu fim rautaciosi.

  7. #7 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Man poate nu toti cei care intra pe acest thread cunosc multe aspecte despre X360. Sunt si unii care sunt mai putini informati. Sa nu fim rautaciosi.
    Mi-am luat ca măsură de siguranță acel "sorry" și așa este, am fost cam răutăcios față de gamerii longevivi. Dar sincer mi se pare exagerare și superficialitate prezentarea unui RROD, fie el și multiplu, ca o dramă personală, doar ca să mai scrii un articol și să mai faci un ban. De-asta i-am și catalogat drept superficiali pe acești oameni.
    Nu cei dornici de informare sunt superficiali, ci cei care prezintă aceste lucruri �ntr-o lumină mult mai importantă dec�t este �n realitate.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adevarul e ca dramatic nu este. Nu pentru cei cu salarii serioase, pentru cei din "vest" unde la cat a ajuns sa coste un Xbox 360 (199 USD), sa fim seriosi, isi permit sa cumpere cate unul pe luna... Dramatic este pentru cei care fac eforturi serioase sa achizitioneze asa ceva. Si care iau si fara garantie pentru a iesi mai ieftin si se trezesc la un moment dat ca e useless.

    Eu de exp. sunt la a 4a (un Elite) din care au picat 3. Am facut eu un pic de drama pe vechiul forum... dar, odata ce inca am Xbox 360, presupun ca nu a fost atat de rau, nu ? Sau poate ca a meritat. La urma urmei mi-au picat placi video si procesoare mult mai scumpe si nu a fost o drama... Asta este jucaria numita Xbox 360. Take it or leave it

  9. #9 SP
    Member Plavs's Avatar
    sunut perfect de acord una e sa iti cumperi o consola dintrun salariu de 800 ron si alta e sa iti iei o consola din salariu de 800 euro asta fiind una dar mai e si chestia ca la noi culmea sunt si mai scumpe.....ca afara

  10. #10 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Realizezi ca tocmai ai fost de acord cu un post din 2008?

  11. #11 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Realizezi ca tocmai ai fost de acord cu un post din 2008?
    poate de 4 ani sustine ideea asta dar numa acum a avut curajul de a-si spune parerea

  12. #12 SP
    Member alysefu's Avatar
    Quote Originally Posted by tudoran View Post
    poate de 4 ani sustine ideea asta dar numa acum a avut curajul de a-si spune parerea
    tare asta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 35 Last Post: 29-10-2012, 10:07
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 19:44
  3. Microsoft acopera prin garantie defectul E74 By cloud in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 21-04-2009, 18:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts