Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Controller Xbox pe PC

  1. #1 SP
    Junior Member abcdef's Avatar

    Controller Xbox pe PC

    Salut. As vrea sa imi cumpar un controller de xbox 360 pentru PC. Merita? Merge la fel de bine ca pe console? Merci!

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Merita, e cel mai bun, sau daca nu, printre cele mai bune gamepad-uri pentru PC.

  3. #3 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Plus ca majoritatea jocurilor au suport nativ pt controllerul XBOX360 ! Si mergi pe cel wireless daca poti.

  4. #4 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Gasesc unul wireless pana intr-un milion? La altex e doua milioane, nu prea vreau sa dau atatia bani.

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu cred sa gasesti wireless pt PC la banii aia. Gasesti sub 100 RON dar wired si second hand.

  6. #6 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Vreau si SH, dar sa fie wireless. Poate sa fie si peste 1 milion, dar nu exagerat ca nu stiu daca o sa imi placa.

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    O sa'ti placa,deoarece controlerul de xbox are un feeling mult mai natural si comod fata de alte controlere chiar si de playstation.

  8. #8 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    eu m-am jucat foarte rar pe controller cateva minute asa, pe unde apucam si de-aia mi-e cam frica sa cumpar unul. am inteles ca la FPS-uri nu e bun. doar la racinguri, sports si eventual TPS-uri.

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Merg si FPS-urile cu el. Pe PC am jucat cu el : Bioshock 2, Crysis 2, Mass Effect .... dupa ce te obisnuiesti nu mai pui mana pe mouse... radea un prieten de mine ca shooterele inclusiv Counter Strike GO il joc cu controllerul de xbox
    Recomandare : ia wired ca sa nu iti faci griji de baterii. In plus pentru cel wireless iti trebuie separat wireless receiver for Windows !

  10. #10 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Aha, zi-mi te rog, dupa cat timp te-ai obisnuit cu controllerul? Mie mi se pare imposibil sa renunt la tastatura si mouse!

  11. #11 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    In jocurile de driving si hack&slash foarte repede (aproape instant) m-am obisnuit cu el. Il plus la jocurile cu masini faptul ca acceleratia este crescatoare / descrescatoare in fuctie de cat de tare apesi iti da un feedbback excelent, ajungand sa conduci masina mult mai bine decat pe tastatura. La shootere, hmmm, hai sa-ti zic ..... un pic de ambitie, si poate intr-un weekend ajungi sa te obisnuiesti. Sau cel mult o luna dar daca nu reusesti, nu da cu el de pamant, pune-ti ambitie si joaca in continuare. Daca il arunci din mana, e la revedere, nu te mai intorci la gamepad din ambitie si pierzi mult !
    Parerea mea !

  12. #12 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Vreau sa stiu, daca iau un controller de la xbox-ul unui prieten si eu imi cumpar un receiver, merge perfect? Adica se potrivesc toate intre ele? Nu trebuie cumparate la pachet (controller+receiver)? Sau orice controller merge conectat la un receiver oarecare?

  13. #13 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by abcdef View Post
    Vreau sa stiu, daca iau un controller de la xbox-ul unui prieten si eu imi cumpar un receiver, merge perfect? Adica se potrivesc toate intre ele? Nu trebuie cumparate la pachet (controller+receiver)? Sau orice controller merge conectat la un receiver oarecare?
    Gamepad-ul are buton de sincronizare (cu consola sau receiver). De asemenea si receiver-ul are buton de sincronzare. Se apasa ambele butoane de sincronizare, led-urile clipesc de cateva ori si....gata !

  14. #14 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Receiver se poate gasi in Romania ? (ca sa stiu ca sa nu caut degeaba)

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Doar pe okazii sau forumuri. In magazine nu-l gasesti separat. Pe ebay insa gasesti orice!

  16. #16 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Da, stiu ca pe site-uri gen eBay si Amazon gasesti orice dar vroiam sa vad daca este vreun site "oficial" unde poti gasi. Voi cauta pe forumuri. Multumesc pentru raspuns!

  17. #17 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Gamepad-ul are buton de sincronizare (cu consola sau receiver). De asemenea si receiver-ul are buton de sincronzare. Se apasa ambele butoane de sincronizare, led-urile clipesc de cateva ori si....gata !
    Bine, deci merge. Merci!

  18. #18 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    receiver gasesti chiar aici pe forum : http://www.consolegames.ro/forum/f92...box-360-la-pc/

    Am si eu unul dar nu il vand, il tin poate ma mai joc pe PC cu gamepad-ul. Momentan doar pe consola ma mai joc...

  19. #19 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Am vazut dar mai astept sa aduca pe stoc

  20. #20 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Salu am un controller Genius Maxfire Grandias 12 cu fir, dar nu merge cum trebuie in jocuri, sunt amestecate comenzile si merg si gresit. Cum il setez sa mearga controalele? Imi trebuie preset-uri pentru fiecare joc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts