Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Kinect Zoom Lens NYKO

  1. #1 SP
    Junior Member yoyy's Avatar

    Smile Kinect Zoom Lens NYKO

    Salut.Am citit pe net despre kinect zoom lens NYKO nu prea am inteles eu bine despre ce e vorba da din cate am inteles reduce spatiul pentru joaca la senzorul kinect sau nu am inteles prea bine,ma poate lamuri cineva?Va rog

  2. #2 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Exact ce ai inteles este. Nu iti mai trebuie o camera foarte mare de joaca, e destul de bun pt camarutele noastre romanesti. Nu e nici foarte scump, dar nu pot sa zic cat ajuta, pt ca eu nu am nevoie.

  3. #3 SP
    Junior Member yoyy's Avatar
    nici eu nu am nevoie ca il tin in camera de zi si este foarte mare dar de curiozitate este un alt senzor ala?sau sunt niste lentile care trebuiesc atasate la senzorul kinect original?

  4. #4 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Cu un google se rezolva atatea....Lentile care trebuie atasate...

  5. #5 SP
    Junior Member yoyy's Avatar
    Ok ms mult ptr rasp.Cred ca o sa imi cumpar pana la urma

  6. #6 SP
    Junior Member specyal's Avatar
    salut,

    si-a cumparat cineva ? vroiam o parere de la cineva care s-a jucat , testat.
    cum este ? merita? sau e cam chinezarie ?

    mersi

  7. #7 SP
    Junior Member nana's Avatar
    Si-a cumparat careva acest device? Chiar sunt interesat pentru ca nu dispun de o camera foarte mare pentru senzor.

    Va multumesc !!

  8. #8 SP
    Junior Member FASAR's Avatar
    eram si eu curios de lentilele astea si am citit despre elepe niste forumuri de dincolo. multi si-au zgariat lentilele kinectului la montarea/demontarea nyko zoom. si AFECTEAZA gameplayul la multe jocuri, la care conteaza acuratetea kinectului..acuratete afectata de nyko zoom. personal, nu recomand.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, aveti grija cum le instalati. Cei care au zgariat lentilele au facut-o pentru ca nu au citit manualul... sau cei care au montat/demontat Zoom Lens-urile de n ori pe zi. Ele sunt gandite sa le pui... si acolo sa ramana. Acuratetea nu ar trebui sa scada... insa, cine poate avea incredere in CTC-ul chinezilor pt. o astfel de jucarie? Nu de alta, dar totusi nu sunt lentile de sute/mii de dolari... La cat costa, pentru cei care nu au cum sa foloseasca deloc Kinect-ul in camere mici... eu zic ca merita! Sau, preferati sa fi aruncat banii degeaba pe Kinect?

  10. #10 SP
    Member solaru's Avatar
    Totusi, foloseste cineva Nyko Zoom? Daca da, care e distanta minima de la care pot juca decent 2 jucatori? e necesara amplasarea Kinectului la o inaltime mai mica decat inainte de montarea Zoom-ului (acum sta pe televizor la aprox 2m inaltime).
    F. important:
    - este afectat serios gameplayul in 2 jucatori atunci cand acestia sunt de inaltimi semnificativ diferite (un adult si un copil)?
    - in ce jocuri ati constatat o scadere a calitatii gameplayului...? Nu va retineti in a le enumera...

    Va rog as dori pareri avizate ale celor care poseda acest device si il folosesc intr-o locuinta de bloc(comunist) din Romania.
    Multumesc anticipat.

  11. #11 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Explicat aici in detaliu ce face si ce nu face bine: Nyko Zoom for Kinect Review (X360 Kinect) . Nu e prea recomandat.

  12. #12 SP
    Member solaru's Avatar
    Am citit mai multe review-uri, pintre care si cel mentionat, si sincer ma lasa rece.
    Toti acesti "formatori de opinie" din industrie primesc spre testare toate prostiile de pe lume, se joaca cu ele 2-3-4 ore si apoi scriu un articol/blog/whatever ca asta le e jobul. daca revista/blogul/intreprinderea unde lucreaza expertul primeste si o sponsorizare, un contract de reclama sau altceva... si reviewurile vor fi pe masura... Si uite asa mai toate jocurile care se lanseaza si au parte de ceva reclama... au parte de note de peste 7,5 sau 75 sau 75% etc... adica ar trebui sa fie jocuri care sunt mai mult decat bune si care ar trebui sa placa la aproape toti gamerii... Parerea acestora nu ma intereseaza cu atat mai mult cu cat sunt convins ca toti acesti "experti" de prin State/UK nu au problema pe care o am eu si probabil multi dintre cei din Ro... trebuie sa mut mobila ca sa ma pot juca impreuna cu cel mic sau la dublu.

    De aceea as fi dorit parea cuiva care il foloseste si l-a testat in mai multe jocuri...cineva care face asta de placere si nu pentru ca e platit sa scrie despre asta.

    multumesc!

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    solaru: daca ai rabdare, o sa-mi achizitionez eu in cateva saptamani (sorry, am bugetul distrus in perioada asta)... Si eu vreau sa iau pt. ca am aceeasi problema, si de jucat in diagonala m-am saturat (mai ales la party-uri).

    Eu mai astept si un discount de la TheHut (unde l-am gasit cu 22.95 Lire)

    P.S. Eu tot nu pot sa cred ca nu si l-a achizitionat nimeni inca de pe forum...

  14. #14 SP
    Member ViBy's Avatar
    Mie trebuie sa-mi ajunga in vreo 3 saptamani. Nyko - Zoom for Kinect - ZOOM

  15. #15 SP
    Junior Member RosuD's Avatar
    Mie imi ajunge kinect + nyko zoom pe 30 adica in 2 zile. in secunda in care testez revin cu un comment

  16. #16 SP
    Member adicodlea's Avatar
    Asteptam review-ul , daca a primit cineva lentilele

  17. #17 SP
    Junior Member RosuD's Avatar
    Le-am primit cu ceva zile intarziere din cauza vremii. Si sincer sa va zic am incercat kinect-u si cu si fara zoom. Am ales sa il folosesc fara zoom. Dar doar ce am primit si kinect`u si inca nu prea ii stiu secretele si am doar jocu care a venit cu el prostia aia de adventures. Poate la alte jocuri ma va avantaja...dar asa ca prima idee nu ma incanta foarte tare. Tin sa zic ca spatiul disponibil pentru kinect e undeva la 1.80-2.30m max. Astept intrebari daca aveti

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De ce ai ales sa folosesti Kinect-ul fara Zoom? 2.3m max in mod normal nici nu te lasa sa-ti termini kinect tune-up-ul...

  19. #19 SP
    Junior Member RosuD's Avatar
    chiar nu a fost nevoie, si am ales sa il folosesc fara zoom deoarece am observat anumite bug-uri cand era zoom`u bagat. in sensul ca la inceput unde iti face tune-up-ul fara lentile se vedea normal cu lentile se vedea de parca era un bug la fifa cu picioarele peste cap stand in cur si cu mainile aiurea...si am zis ca il voi folosi DOAR cand nu voi putea juca un joc. pana atunci ma descurc fara

  20. #20 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Un verdict in privinta acestui produs?
    Reduce semnificativ distanta minima necesara utilizarii jocurilor kinnect?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Kinect invata sa faca Zoom By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 07-09-2011, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts