Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Decizie next-gen, X1 sau PS4

  1. #21 SP
    Member colossus's Avatar
    Sincer sa fiu in ultima vreme am descoperit o gramada de jocuri tari pe PSN (nu retail) de care nici n-am auzit ,sunt cu sutele si-ti ia ceva timp sa le termini ; Eu mai trag cat mai pot de PS3 si incerc sa joc cat mai mult ,ca de vandut tot l-oi vinde odata ( deh ,nu pot sta si cu PS3 si cu PS4 ca nu-mi permit).
    Si eu sunt topit dupa next-gen ,mai ales dupa ce l-am probat parca mai mare e tentatia ,insa in timpul asta mai strang si bani si cand mi-oi lua ,imi iau si 5-6 jocuri ''adevarate'' ,cel ma probabil in Noiembrie-Decembrie .
    *Nici asa sa-ti iei la 3 ani de la lansare nu merita .
    *Consider ca perioada ideala de a-ti lua next-gen e iarna 2014.
    Si cu asta Pause.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    L-ati zapacit de tot. Omul intreaba ce sa aleaga intre PS4 si X1 si voi ii spuneti despre cat de tare e PS3 si ce de jocuri bune sunt

    E ca si cand as deschide un thread in care as intreba: ce sa-mi iau intre BMW si WV? Si nu as vedea decat posturi despre cat de tare e Skoda.

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De-aia se vinde asa bine PS4 (si chiar si X1), pt. ca nu ai ce juca pe ele?
    Deja aici vb. de alta categorie de gameri. Sunt gameri care cumpara consola si daca are UN SINGUR JOC si sunt altii care asteapta sa apara jocuri (si probabil inca o reducere).

    Vezi, de aia nu merge treaba la noi (si in general in Europa). E ca si faza aia cu: eu nu merg la sala (arcade/de jocuri) ca am consola acasa.

    Mi-e dor de vremurile alea in care apareau "trei jocuri pe an" si toata lumea era ok/toata lumea avea ce juca.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Serios? Deci Infamous: Second Son, Killzone Shadow Fall, Dead Rising 3, Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome sunt jocuri pt. 5 ani si n-au decat strict grafica? Nasol atunci... inseamna ca DriveClub, The Order: 1886, Uncharted, Quantum Break, Fable Legends si ce o mai veni... vor fi pentru maxim 3 ani. Pfft...

    ---------- Post added 22-04-2014 at 22:28 ----------

    Dant3: eu zic sa-l impingi inspre alegerea majoritatii... daca te uiti pe forum, si in general in .ro, ai mai multe avantaje cu PS4. Lasand exclusivitatile deoparte, ai garantie oficiala, ai PS+ cu mai multe oferte, ai o consola mai rapida totusi, e HDD-ul upgradabil usor, e pretul mai mic. Pana si titlurile exclusive anuntate sunt mai multe... deci n-ar trebui sa-i para rau.
    Am mai trecut o data peste raspunsurile voastre, a trecut si E3 si cred ca amandoi vom merge pe PS4, sunt mai multe motive dar printre cele mai importante din punctul meu de vedere sunt urmatoarele:

    - urmeaza sa avem store in Romania
    - piata second hand pt jocuri PS4 e mult mai dezvoltata, jocurile sh de Xone parca nu exista.
    - cei mai multi de pe forum am vazut ca au PS4, deci mai multi amici pt Destiny

    PS: plus ca m-am indragostit de varianta Glacier White, am inteles ca va sosi si pe la noi la vreo 2000 de lei

    PPS: se poate inchide daca doriti, multumesc pt sfaturi, mai ales lui MonkY, mi-a adus niste argumente foarte bune.

  5. #25 SP
    Member colossus's Avatar
    E foarte bine ca v-ati hotarat ;Insa perioada cand o sa-l cumparati v-ati planificat? Ca de cand cu 1 iunie la Altex (ps4 la 1580 lei)mi-am schimbat si eu parerea si nu stiu daca sa mai astept pana la BlackFriday sau sa-l iau in septembrie (ca nu-l iau de-acuma).
    E si posibilitatea ca de BF sa nu fie nici-o oferta la PS4 (vezi anul trecut). Parca ma bate gandul sa astept inca o sarbatoare de-asta (cum a fost de ziua copilului) unde a fost oferta de 12 % .

  6. #26 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu astept luna septembrie, parca atunci apare versiunea Glacier White? El probabil il ia mai devreme. Fii pe faza de ziua Altex(nu mai stiu cand e ), atunci poate mai vezi o reducere de 10-15%

    LE: 14 noiembrie...cam tarziu ziua Altex-ului

  7. #27 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Merita atata asteptare pt 150-200 lei?...

  8. #28 SP
    Member colossus's Avatar
    Cat de putina ar fi reducerea, este binevenita din cauza garantiei ;Daca era vorba de pret luam simplu de pe bazar ,fara sa mai astept 4 luni, ps4 sigilat la 1500 ,dar fara nicio garantie , si poate peste o sapt. imi facea pobleme.
    Si mai e si chestia mult-discutata a jocurilor (majoritatea numai delay-uri prein 2015) .

  9. #29 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Vad din ce in ce mai multi membrii CG care au avut de-a face cu Xbox-ul ca trec pe PS4. Nu ma supara idea deoarece din anumite puncte de vedere consola Sony aduce cateva avantaje destul de importante: Store in Romania, piata SH mai dezvoltata, unele jocuri exclusive (Driveclub, Uncharted 4,...), mai multi romani in multiplayer...


    Ma supara cand vad ca unii oameni spun ca Xbox One e prost fara sa aduca argumente. Si consola Microsoft nu e slaba deloc: asa cum a spus MonkY e solid construita (racirea mult mai buna ca la variant trecuta, poate chiar mai buna decat la PS4, mult mai multe jocuri exclusive (Ryse, Forza 5, Horizon 2, Fable Legends, Sunset Overdrive, etc), are un gamepad mai ergonomic decat DS4 si mai rezistent ca baterie, accepta max. 16 Tb ca stocare externa si multe alte avantaje. Dar se pare ca Store nu vom avea in RO, din cauza Kinectului initial in pachet multi s-au ferit sa o cumpere deci install base mic in Ro -> putini gameri romani in multiplayer, piata Sh se ridica dar e mai slaba decat la PS4 si parerea generala despre consola mult mai proasta decat realitatea.


    Poate spre finalul anului se mai schimba ceva, altfel gamerii de Xbox One sunt sortiti sa se joace cu strainii pe LIVE.

  10. #30 SP
    Member Buyk's Avatar
    Care este treaba cu Store in Romania? ca am tot cautat si in zadar, pana la urma s-au gandit sa ne faca sau doar sunt zvonuri?

  11. #31 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Deocamdata sunt zvonuri care in timp se vor adeveri . Vom avea si noi PS Store in Ro.

  12. #32 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    mult mai multe jocuri exclusive
    .....
    Attached Images Attached Images szszsz.gif

  13. #33 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    PS4 estetic arată mai bine, controller-ul, îmi place opţiunea de game share, aici nu ştiu cum este la M$, jocuri vor fi pe ambele platforme, piaţa sh este mai mare la ps, mi-a plăcut mult ce au făcut la ps plus pt. PS3.

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Vad din ce in ce mai multi membrii CG care au avut de-a face cu Xbox-ul ca trec pe PS4. Nu ma supara idea deoarece din anumite puncte de vedere consola Sony aduce cateva avantaje destul de importante: Store in Romania, piata SH mai dezvoltata, unele jocuri exclusive (Driveclub, Uncharted 4,...), mai multi romani in multiplayer...


    Ma supara cand vad ca unii oameni spun ca Xbox One e prost fara sa aduca argumente. Si consola Microsoft nu e slaba deloc: asa cum a spus MonkY e solid construita (racirea mult mai buna ca la variant trecuta, poate chiar mai buna decat la PS4, mult mai multe jocuri exclusive (Ryse, Forza 5, Horizon 2, Fable Legends, Sunset Overdrive, etc), are un gamepad mai ergonomic decat DS4 si mai rezistent ca baterie, accepta max. 16 Tb ca stocare externa si multe alte avantaje. Dar se pare ca Store nu vom avea in RO, din cauza Kinectului initial in pachet multi s-au ferit sa o cumpere deci install base mic in Ro -> putini gameri romani in multiplayer, piata Sh se ridica dar e mai slaba decat la PS4 si parerea generala despre consola mult mai proasta decat realitatea.


    Poate spre finalul anului se mai schimba ceva, altfel gamerii de Xbox One sunt sortiti sa se joace cu strainii pe LIVE.
    Cine a spus ca e prost? Am rugat sa posteze cei care au console next-gen, cei care pot aduce argumente, eu am stat, ”ascultat”, analizat si apoi chiar mi s-a parut simplu. Piata sh pt jocuri Xone e aproape inexistenta. Nu stiu de ce trebuie mereu sa vina cate un avocat ofuscat care sa apere o firma sau alta...Inchideti va rog topicul, nu isi mai are rostu'

  15. #35 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Gata, l-am inchis pt a evita viitoare flame-uri.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce om rau OEE asta... cand imi pregatisem si eu popcornu'...
    Attached Images Attached Images popcorn_time.gif

  17. #37 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bine mah... Playstation sucks, xbox is ****, nintendo who si Ouya rulz!
    Happy now?

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tell me more of this... please
    Attached Images Attached Images popcorn_seinfeld.gif

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 10-03-2015, 20:23
  2. Replies: 8 Last Post: 08-10-2014, 11:15
  3. Next Gen Engines By nurv in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 17-12-2013, 20:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts