Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 114

Thread: Concurs "Un nou look pentru ConsoleGames.ro"

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va recomand sa puneti "de proba" headerele create peste cele 2 poze de-aici: http://www.consolegames.ro/forum/f60...tyle/#post6016 sa vedeti cum arata. S-ar putea sa ramaneti socati

  2. #22 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    >>>
    Attached Images Attached Images cg3.png

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Max View Post
    >>>
    Exact. Ignorand poza cu Featured Video: Rise of The Argonauts (care oricum e tot timpul alta), nu are nici-o legatura cu restul. Parca e taiat de restul paginii... nu are flow-ul necesar. Sau cel putin asa mi se pare la ora 5:58

  4. #24 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    PS: Va zic de pe acum. Monky este incredibil de greu de multumit. Cand spun incredibil de greu ma refer ca este la fel de greu precum ii este Romaniei sa cucereasca Rusia. Trust me !!! I know it

  5. #25 SP
    Member alalalt's Avatar
    I see, I see, come forth my army of midgets!!

    Pe ce culori sa ne axam?

  6. #26 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    C'mon guys, trebuie sa le faceti in armonie cu site-ul...

  7. #27 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    am atasat si psd pentru modificari
    Attached Images Attached Images consolegames_forum.jpg consolegames_header.psd

  8. #28 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Here it is!
    Attached Images Attached Images 2008-08-22_001044.png

  9. #29 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    I see, I see, come forth my army of midgets!!

    Pe ce culori sa ne axam?
    Quote Originally Posted by Monky View Post
    Headerul trebuie neaparat sa se integreze cu culorile website-ului, prin urmare sa fie accentuat albastru, rosu, gri, negru, alb.
    Cam asta zicea monky sa folosim

  10. #30 SP
    is the man! trickz's Avatar
    si test screenurile mele.

    Personal, mi se pare ca se incadreaza amandoua... voi decideti So... bagati mare la comentarii, daca vreti altceva mai bun
    Attached Images Attached Images screen1.png screen2.png

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi s-au terminat thanks-urile pe ziua de azi... ca iar ploua.

    Cred ca problema mare este la margini... care se taie brusc, si cum nu avem border la header, parca sunt decupate din context. De aceea ma uit ca in al doilea exemplu al lui trickz unde nu sunt margini parca e mai ok (desi e spatiu prea mare in dreapta). Si al lui Uziwood e ok, dar cred ca cu un background transparent, si nu negru...

    Ideea lui ffocus e foarte buna... trebuie doar sa ma gandesc cum ar da mai bine delimitat... sau daca are ffocus alta idee...

    Bobby: daca ar fi fost usor, toata lumea in ziua de azi facea design, grafica si dtp...

    Anyway, keep them coming... e un inceput bun. Thx all !

  12. #32 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    A lui focus este ok,imi place si mie dar cred ca ar trebui sa aiba logoul CG intr-un colt ( sa se vada intreg), sa stearga numele consolelor din partea dreapta si sa foloseasca fontul CG.

  13. #33 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Cu invizibil:
    Attached Images Attached Images 2008-08-22_001044.png header2.psd header2-copy.png

  14. #34 SP
    Member EvilG's Avatar
    I'm back am facut si eu 3 headere care sper sa se potriveasca unu e animat hope you enjoy it (P.S. in 2 ore le-am facut pt ca nu am avut destul timp)
    Attached Images Attached Images banner.gif header_sun.jpg header_wind.jpg banner.psd header_sun.psd header_wind.psd

  15. #35 SP
    Member padawan's Avatar
    Avem voie sa facem animat in flash ?

  16. #36 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Inca niste variante. Enjoy and please comment.
    Toate pot fi adaptate usor la un alt nivel de transparenta/ alt background. Imi cer scuze ca nu am facut si preview cu pagina propriu-zisa.
    P.s. nu se poate face un randomizer? Sa nu fie doar una ca header, sa fie mai multe, pe rand.
    Attached Images Attached Images tricks3.psd tricks4.psd tricks5.psd screen3.png screen4.png screen5.png

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by padawan View Post
    Avem voie sa facem animat in flash ?
    Dificila partea asta cu flash. Am mai incercat sa pun un flash, si din pacate orice javascript (cum ar fi cel pt. vizualizarea de poze) punea poza pe ecran, cu flashul peste. So, nope... not a really good ideea. Poate daca este ceva senzational, exceptional, in exclusivitate (OTV style)

  18. #38 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nice one trickz, mai ales a 2-a! Insa nush daca avem voie sa folosim imagini/caractere din jocuri... Asa e?

  19. #39 SP
    Member padawan's Avatar
    OK...O sa incerc ceva senzational, exceptional, in exclusivitate...dar nu garantez

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, acum mi-am dat seama de ceva. Ca tot ati spus de personaje (sunt sigur ca le putem folosi, ca doar nu le punem in scop comercial, ba din contra, le facem reclama) mi-am adus aminte de cum am facut pe site-ul meu cu Action Figures. Poate va inspirati de headerul de-aici (ignore the text title): MonkY`s Place Ma gandesc ca am putea strecura un CG printre AF-urile alea (inlocuite cu personaje din jocuri)...

    M-as baga si eu acum la ceva editare... insa ma chinui sa fac un filmuletz...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Vine Mosul pe ConsoleGames" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 79 Last Post: 21-12-2009, 20:18
  2. Voting - Concurs "Halloween ConsoleGames.ro" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 56 Last Post: 16-11-2008, 12:56
  3. ConsoleGames.ro Concurs - "O luna de vis" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 61 Last Post: 02-09-2008, 10:29
  4. Voting - Concurs "ConsoleGames.ro Mania" By Dj Mo in forum Concursuri
    Replies: 123 Last Post: 29-08-2008, 17:26
  5. Concurs "ConsoleGames.ro Mania" By Dj Mo in forum Concursuri
    Replies: 176 Last Post: 25-08-2008, 03:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts