Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: ConsoleGames.ro new style

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Question ConsoleGames.ro new style

    Well, multi au cerut un style (template) mai deschis pt. ConsoleGames.ro . Sincer, eu m-am obisnuit atat de mult cu stilul acesta inchis si odihnitor incat ma obosesc deja site-urile pe alb or something.

    Dar, daca se cere, se cere. Therefore, am inceput lucrul la ceva mai deschis. Avand in vedere ca NewsFlash si FeaturedVideo nu pot avea o thema diferita, am optat la a mai deschide un pic culorile si nu la a crea un contrast.

    So, aveti mai jos doua screenshot-uri, unul cu style-ul actual, si unul cu work in progress, mai deschis la culoare. Astept opinii, idei, suturi...

    P.S. Pregatiti-va pentru ca va urma si un concurs pe tema asta... luati Photoshopul si stergeti-l de praf
    Attached Images Attached Images 2008-08-22_001157.png 2008-08-22_001044.png

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    of of, toate se intampla fix cand plec eu . not fair.

    ps: arata mai bine cel nou, dupa parerea mea. un pic mai deschis nu strica , dar dupa sa nu devina nici prea deschis.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Unde pleci Mika ? Si pt. cat timp ? We will definatelly miss you... dar lasa ca vii cu idei si forte proaspete

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    si s-a facut lumina.... super

  5. #5 SP
    Member alalalt's Avatar
    Mie unul mi se pare mai placut cel vechi. Incercati sa adaugati posibilitatea de a le schimba intre ele.

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Unde pleci Mika ? Si pt. cat timp ? We will definatelly miss you... dar lasa ca vii cu idei si forte proaspete
    mai multe locuri printe care si o verificare de rutina a locului meu de veci . and i will see you back pe 10 Septembrie de abea .

    /offtopic

    ontopic: presupun ca sus nu o sa ramana asa in varianta light? (ma refer la banner)

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    alalalt: da, noul style va fi optional, doar cei care-l doresc si-l pot activa

    Mika: long journey that is. Cat despre "banner" care de fapt e header/logo, well... tocmai ai ghicit despre ce va fi concursul

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    parca arata mai bine cel nou, dar cum ai zis si tu, m-am obisnuit cu cel vechi si nu prea simt nevoia sa-l schimb.

  9. #9 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Oh Mika...lucky bastard .Imi place la nebunie mitologia egipteana,mi-ar fi placut si mie o calatorie pe acolo...Baga mare!
    @ ontopic : mie mi se par ok ambele,oricum si eu sunt mai obisnuit cu cel vechi,dar totusi ar fi bine sa se dea posibilitatea de alegere direct din profilul fiecarui membru.Astfel fiecare sta pe ce skin vrea si nu ar mai fi nici o problema.La multe site-uri si forumuri am vazut ca au astfel de optiuni.Ramane de vazut daca poti implementa ideea Monky...

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    alalalt: da, noul style va fi optional, doar cei care-l doresc si-l pot activa

    Mika: long journey that is. Cat despre "banner" care de fapt e header/logo, well... tocmai ai ghicit despre ce va fi concursul
    sunt prezicator, ce mai? cat despre "banner" nu stiam cum sa ii zic altcumva .

  11. #11 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Mie mi-ar placea putin mai deschis,dupa un timp ma cam dor ochii si trebuie sa intru pe google 5 minute sa ma revigorez dupa care revin in scorbura.

  12. #12 SP
    Member EvilG's Avatar
    eu m-am obisnuit cu asta vechi...nu imi oboseste ochi deloc si e chiar ok ehhh o sa vedem cum o sa fie si cu cel nou

  13. #13 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    alalalt: da, noul style va fi optional, doar cei care-l doresc si-l pot activa
    Cand il bagam bro pe cel nou ???

  14. #14 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    I like it i like it i like it

  15. #15 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Sper sa se poata alege intre style-uri, ca personal, il prefer pe asta actual.

  16. #16 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Da, se va putea alege. Frumos la USER CP fiecare isi va alege stilul pe care si-l doreste. Acum nu ne ramane decat sa asteptam sa ii dea drumu Monky.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fac si eu ca cei de la Blizzard si spun "va fi gata cand va fi gata"
    Serios, nu e chiar atat de easy, mai ales ca trebuie luat la puricat fiecare functie si icon in parte (incerc sa fac in asa fel incat sa re-folosim pe cele din acest style, sa nu schimbam prea multe)... si in plus, vreau sa refac headerul sa fie la fel pe ambele. Iar acolo... cred ca o sa am nevoie si de ajutorul vostru sa decidem care arata mai bine. And let the console comunity decide

  18. #18 SP
    Designer crisstine's Avatar
    Mie imi place mai mult cel vechi si m-am obisnuit atat de mult cu el incat nu simt nevoia de schimbare.
    Oricum e bine ca pentru doritori va exista si o alta optiune...
    Asa ca spor la treaba !

  19. #19 SP
    Member alalalt's Avatar
    O sugestie: de ce nu faceti un header dinamic? Practic, scriptul php face un random si alege un header. Am putea contribui fiecare cu cate un header care sa contina sigla cg si utilizatorii le pot vota pe cele mai bune pentru a fi folosite. Ar aduce siteul si comunitatea mai aproape. Just my 2 cents

  20. #20 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    sa-nteleg ca in cel nou ramine numai logo-ul CG fara poza ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Gangnam Style vine in Just Dance 4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 27-10-2012, 09:24
  2. Replies: 0 Last Post: 26-04-2012, 11:43
  3. Replies: 0 Last Post: 22-12-2011, 09:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts