Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 364 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 223 273 ... LastLast
Results 3,441 to 3,460 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3441 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Oare o iesi LT+ pana de craciun? Sa am ce face si eu in concediu .

  2. #3442 SP
    Junior Member arkelly2578's Avatar
    don..am o rugaminte..nu pot sa accesez situl oficial de la ps3key..nu poti sa urci tu ultimul update v4.3??..mersi mult

  3. #3443 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by arkelly2578 View Post
    don..am o rugaminte..nu pot sa accesez situl oficial de la ps3key..nu poti sa urci tu ultimul update v4.3??..mersi mult
    Uite aici
    Attached Files

  4. #3444 SP
    Junior Member arkelly2578's Avatar
    mersi mult de tot..bafta in continuare

  5. #3445 SP
    Junior Member Spany's Avatar
    Salut! Donely, am si eu o problema... mi-am luat un stick PIC18FUSB cu procesor PIC18F4550... si din greseala cred ca am stricat bootloaderu de pe el. Intrebarea mea este: ai vreun kit pt a repune bootloaderul pe asa un stick??? astept raspuns. ms anticipat. Bafta!!1

  6. #3446 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Eu astept sa vina Craciunul sa modez xbox360

  7. #3447 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    @jorjica-Ne bucuram toti pentru tine!
    Don-Ps Jailbreak(oficial)aduci,daca da la ce pret?

  8. #3448 SP
    Junior Member manivellicu's Avatar
    Domnule Donely, am o mare problema. Aseara in timp ce ma jucam God of War 3 mi-a freezuit ps3-ul.A stat vreo 3-4 secunde asa, apoi a facut un beep si in timp ce a facut beep-ul a aparut temuta luminita galbena. Am cautat pe net, si se pare ca ps3-ul mi-a dat YLOD (yellow light of death). Mentionez ca ps3-ul este varianta de 60 de gb prima versiune, cea care are si chip de ps2. Sunt un client fidel al dumneavoastra, am adus cam tot cunoscutii mei sa-si modeze xbox-urile . Credeti ca se poate face ceva si pentru YLOD. Daca da, la ce pret ? Va multumesc.

  9. #3449 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Dl donely e foarte experimentat din cate am auzit si am prins incredere in servicile sale
    Abea astept sa ma joc pe consola.

  10. #3450 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Spany View Post
    Salut! Donely, am si eu o problema... mi-am luat un stick PIC18FUSB cu procesor PIC18F4550... si din greseala cred ca am stricat bootloaderu de pe el. Intrebarea mea este: ai vreun kit pt a repune bootloaderul pe asa un stick??? astept raspuns. ms anticipat. Bafta!!1
    NU

    ---------- Post added 21-11-2010 at 10:41 AM ----------

    Quote Originally Posted by FormableTube View Post
    @jorjica-Ne bucuram toti pentru tine!
    Don-Ps Jailbreak(oficial)aduci,daca da la ce pret?
    Nu ma intereseaza aia cu preturile lor aberante. O sa iasa curand si metodata de downgrade implementata pentru majoritatea jailbreak de pe piata si custom FW

    ---------- Post added 21-11-2010 at 10:43 AM ----------

    Quote Originally Posted by manivellicu View Post
    Domnule Donely, am o mare problema. Aseara in timp ce ma jucam God of War 3 mi-a freezuit ps3-ul.A stat vreo 3-4 secunde asa, apoi a facut un beep si in timp ce a facut beep-ul a aparut temuta luminita galbena. Am cautat pe net, si se pare ca ps3-ul mi-a dat YLOD (yellow light of death). Mentionez ca ps3-ul este varianta de 60 de gb prima versiune, cea care are si chip de ps2. Sunt un client fidel al dumneavoastra, am adus cam tot cunoscutii mei sa-si modeze xbox-urile . Credeti ca se poate face ceva si pentru YLOD. Daca da, la ce pret ? Va multumesc.
    Sincer numai service autorizat sau incearca aici: Reballing website

    ---------- Post added 21-11-2010 at 10:43 AM ----------

    Quote Originally Posted by jorjica View Post
    Dl donely e foarte experimentat din cate am auzit si am prins incredere in servicile sale
    Abea astept sa ma joc pe consola.
    Thx

  11. #3451 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Poate mai scurtez timpul de asteptare pana la Craciun.

  12. #3452 SP
    Junior Member manivellicu's Avatar
    Stiti cumva cam cat ar putea costa o reparatie de YLOD la tipii de la Reballig? Am vazut ca sunt profesionisti si ca dau si garantie lucrarii.

  13. #3453 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by manivellicu View Post
    Stiti cumva cam cat ar putea costa o reparatie de YLOD la tipii de la Reballig? Am vazut ca sunt profesionisti si ca dau si garantie lucrarii.
    Nu cunosc detalii ia legatura cu ei. Bafta si astept sa imi spui cum a decurs reparatia.

  14. #3454 SP
    Member toto's Avatar
    Un PS2 modat accepta si jocuri NTSC ?.....multumesc , stima .

  15. #3455 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    Un PS2 modat accepta si jocuri NTSC ?.....multumesc , stima .
    DA

  16. #3456 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    Daca consola are software poate da RROD mai repede?

  17. #3457 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    acel lt+ mult asteptat este valabil si ptr ps3 sau numai ptr xbox ?
    cand se vor putea moda si ps3-urile fara acel stick, numai prin soft ?
    ms

  18. #3458 SP
    Member flightcrank's Avatar
    o carcasa pt DS3 gasesc la tine sau ai idee unde as putea gasii?

    ms

  19. #3459 SP
    Junior Member jorjica's Avatar
    alexdante da,va fi si pentru xbox360.

  20. #3460 SP
    Junior Member AlexOmbladon's Avatar
    LT+ e pentru 360, nu ps3..
    Iar jorjica, RROD n-are legătură cu modarea prin soft sau cu chip, ci tipul consolei. Dacă e Falcon e posibil să-ţi dea RROD, dacă e Jasper sunt şanse foarte mici să se �nt�mple asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts