Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 193 of 364 FirstFirst ... 93 143 183 191 192 193 194 195 203 243 293 ... LastLast
Results 3,841 to 3,860 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3841 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by micul_ View Post
    Nu inteleg ceva man...cablul acela crossover face legatura intre pc si ps3 dar cablul de la internet unde il bag? Imi trebuiesc doua placi de retea sau cum?
    Man scrie clar :
    Nu trebuie sa fiti logati in profilul dvs, trebuie doar sa fie din setarile PS3 conexiunea internet pe enable.
    Trebuie sa conectezi consola la PC prin cablu CrossOver si sa faci setarile de retea manual.

    NU scrie nicaieri ca trebuie sa fi conectat la net cu PS3-ul prin cablu sau altcumva


    ---------- Post added 23-12-2010 at 03:51 PM ----------

    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    LT+ 1.1 nu se leaga de niciun bug existent, ci adauga o facilitate si imbunatateste suportul pentru PFI.

    - Supports Benq and Liteon Drives (74850, 83850V1, 83850V2, 93450)
    - xbox 1 backup support (iXtreme compatible, DVD9 only)
    - improved pfi support

    PFI, care este:

    PFI Sector (Physical Format Information):
    This sector is contained within the lead-in and contains information about its physical format. Disc book type, start PSN and end PSN and Layer-break are contained here. Currently all Xbox360 and Xbox1 games have the same PFI information, but that may change.
    On Writeable media (our backups), this also contains media specific information such as Media Code/Manufacturer ID and Media Product Revision number.
    Any requests for this information is now redirected to the the PFI sector now at $04FB1D (for Xbox 360 backups) or $0605FD (Xbox 1 backups), if it exists. If it does not exist (pre V3 backup) a separate embedded PFI is used for Xbox 360 and Xbox 1.
    Comandante, eu le iau ca mici "bug-uri", carente in programare fw-ului hack. Daca faceai un search vedeai ca am scris asta de mai multe ori ce aduce in plus LT+1.1 dar m-am plictisit si eu sa tot explic mereu. Scrie si pe prima pagina a thread-ului ce aduce in plus.
    Official release of C4E's iXtreme LT+ 1.1

    - Supports Benq and Liteon Drives (74850, 83850V1, 83850V2, 93450) - LT+ for slim 9504 is next followed by LT+ for slim 0225

    - Optimized PFI code to accommodate AP25 SS data
    - Defeats current AP25 protection
    - Protects console from logging AP25 violation
    - Full disc stealth used by default
    - Waveless booting, disc images are assumed to be correct!
    - Split-Vid used as default

    - xbox 1 backup support (iXtreme compatible, DVD9 only)
    - improved pfi support


    ---------- Post added 23-12-2010 at 03:52 PM ----------

    Quote Originally Posted by arsham01 View Post
    am modat vinerea trecuta un ps3 si am facut upgrafe la hdd de la ps3 si toul merge perfect . recomand tuturor
    cel mai bun
    Multam mult !

  2. #3842 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post

    [/COLOR]
    Comandante, eu le iau ca mici "bug-uri", carente in programare fw-ului hack. Daca faceai un search vedeai ca am scris asta de mai multe ori ce aduce in plus LT+1.1 dar m-am plictisit si eu sa tot explic mereu. Scrie si pe prima pagina a thread-ului ce aduce in plus.
    Official release of C4E's iXtreme LT+ 1.1

    - Supports Benq and Liteon Drives (74850, 83850V1, 83850V2, 93450) - LT+ for slim 9504 is next followed by LT+ for slim 0225

    - Optimized PFI code to accommodate AP25 SS data
    - Defeats current AP25 protection
    - Protects console from logging AP25 violation
    - Full disc stealth used by default
    - Waveless booting, disc images are assumed to be correct!
    - Split-Vid used as default

    - xbox 1 backup support (iXtreme compatible, DVD9 only)
    - improved pfi support
    LT+ 1.1, aduce nou doar:
    - xbox 1 backup support (iXtreme compatible, DVD9 only)
    - improved pfi support

    In changelog-ul pus de tine mai sus sunt modificarile LT+ si LT+ 1.1. Eu m-am referit STRICT la LT+ 1.1.

  3. #3843 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    LT+ 1.1, aduce nou doar:
    - xbox 1 backup support (iXtreme compatible, DVD9 only)
    - improved pfi support

    In changelog-ul pus de tine mai sus sunt modificarile LT+ si LT+ 1.1. Eu m-am referit STRICT la LT+ 1.1.
    Da comandante mersi oricum pentru suport !

  4. #3844 SP
    Junior Member octavg106's Avatar
    Salut!
    Am modat la tine un xbox 360 prin primavara-vara...am fost plecat si nu m-am mai jucat pe consola, insa acum as vrea sa vin sa fac un update la modare, probabil ca te voi deranja dupa craciun sau dupa anul nou...pana atunci nu voi rula nici un joc nou. Intrebarea mea este daca inainte sa vin la tine pt. upgrade cu LT+ 1.1 ar trebui sa intru pe LIVE sa imi fac update la consola, si daca este safe cu vechiul mod.
    Craciun fericit!

  5. #3845 SP
    Junior Member vlad77's Avatar
    Am pus PS3/UPDATE si am pus patchu in el dar tot nu il vede, am reusit sa bag poze cu el dar updateu nu merge.

  6. #3846 SP
    Junior Member boywnder's Avatar
    daca am un ps3 modat cu stik se poate reveni la starea initiala dinainte de modare pentru a juca pe psn? (daca se poate "de-moda")

  7. #3847 SP
    Junior Member florandy's Avatar

    ce consola wii e buna de modat?

    am si eu o mica problema. ce consola wii sa cumpar pentru a o moda acum? modelul nou sau cel mai vechi? si daca stiti unde gasesc mai ieftin. merci

  8. #3848 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Quote Originally Posted by boywnder View Post
    daca am un ps3 modat cu stik se poate reveni la starea initiala dinainte de modare pentru a juca pe psn? (daca se poate "de-moda")

    pai stergi tot
    sa nu mai existe nimic pe hard sa o iei cu totul de la zero
    bagi ultimul FW
    eu zic ca nu este nici-o problema,nu cred ca ai putea lua ban
    nu vad cum sa se intample acest lucru

  9. #3849 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by octavg106 View Post
    Salut!
    Am modat la tine un xbox 360 prin primavara-vara...am fost plecat si nu m-am mai jucat pe consola, insa acum as vrea sa vin sa fac un update la modare, probabil ca te voi deranja dupa craciun sau dupa anul nou...pana atunci nu voi rula nici un joc nou. Intrebarea mea este daca inainte sa vin la tine pt. upgrade cu LT+ 1.1 ar trebui sa intru pe LIVE sa imi fac update la consola, si daca este safe cu vechiul mod.
    Craciun fericit!
    Mersi mult, ne auzim

    ---------- Post added 24-12-2010 at 09:08 AM ----------

    Quote Originally Posted by vlad77 View Post
    Am pus PS3/UPDATE si am pus patchu in el dar tot nu il vede, am reusit sa bag poze cu el dar updateu nu merge.
    Insista comandante. Ceva nu faci bine

    ---------- Post added 24-12-2010 at 09:08 AM ----------

    Quote Originally Posted by boywnder View Post
    daca am un ps3 modat cu stik se poate reveni la starea initiala dinainte de modare pentru a juca pe psn? (daca se poate "de-moda")
    Ca sa joci pe PSN trebuie sa faci update la 3.55 si adio modare deocamdata. NU mai poti face diwngrade de la 3.55

    ---------- Post added 24-12-2010 at 09:09 AM ----------

    Quote Originally Posted by florandy View Post
    am si eu o mica problema. ce consola wii sa cumpar pentru a o moda acum? modelul nou sau cel mai vechi? si daca stiti unde gasesc mai ieftin. merci
    Orice varianta se poate moda numai ca difera metoda de modare, de rulare a jocurilor si costul modarii.

    ---------- Post added 24-12-2010 at 09:11 AM ----------

    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    pai stergi tot
    sa nu mai existe nimic pe hard sa o iei cu totul de la zero
    bagi ultimul FW
    eu zic ca nu este nici-o problema,nu cred ca ai putea lua ban
    nu vad cum sa se intample acest lucru
    Atentie la ce am scris mai sus. NU are nici o legatura fw-ul cu ce ai tu pe HDD. Poti sa stergi, sa formatezi, sa inlocuiesti HDD-ul si tot nu scapi de fw care il ai.

  10. #3850 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    multiMAN 01.11.05 Updated - Experimental PS2 Backup Support Added

    Deanrr, continues to deliver for his popular multiMAN manager software. Currently the app does PS3 backups, FTP, file managing, images, HEX reading, MP3′s and now he has added PS2 backup support. The feature is still in the experimental phase and may still need some work. However, this is a very impressive feat and something many of us have been waiting for.

    * Fixed mount points reset on launch
    * Added experimental support for PS2 game backups
    * Other minor fixes

    For those of you who wish to experiment with PS2 backups:

    1) Proper category_game_tool2.xml required to enable PS2 disc icon in XMB/GAME column in jailbreak mode
    2) Original PS2 game required
    3) Original PS3 game required
    4) PS2 backup extracted in one of the folders where multiMAN looks for games (usually with your PS3 backups)

    1) Reboot your PS3 in JB mode
    2) Put original PS3 disc
    3) Launch multiMAN and mount your PS2 game backup
    4) Replace the PS3 disc with original PS2 disc
    5) PS2 disc icon should appear in GAMES column. Try to launch it.

    Download: multiMAN ver 1.11.05 BASE [20101223_162200].rar
    Attached Images Attached Images multiman_ps2_2-600x450.jpg

  11. #3851 SP
    Member micul_'s Avatar
    Hardul extern la ce capacitate imi recomanzi sa mi-l cumpar? Precizez ca am un PS3 la 320GB

  12. #3852 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by micul_ View Post
    Hardul extern la ce capacitate imi recomanzi sa mi-l cumpar? Precizez ca am un PS3 la 320GB
    Pana in 300 Gb, este super OK

  13. #3853 SP
    Member micul_'s Avatar
    Mersi, eu credeam ca imi trebuie de minim 500 GB...atunci e super ca trebuie sa-mi iau si un cablu HDMI Mersi mult!

  14. #3854 SP
    Junior Member boywnder's Avatar
    va multumesc mult pt. raspunsuri si happy holidays

  15. #3855 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    la multi ani si sarbatori fericite, membrilor consolegames !!
    Attached Images Attached Images merry-christmas.jpg tree-lights.gif

  16. #3856 SP
    Junior Member AlexOmbladon's Avatar
    Mulţumim la fel comandante!

  17. #3857 SP
    Junior Member EDYBOSS's Avatar
    sal la toata lume si un craciun fericit in primul rand sa fim sanatosi si as avea si eu o intrebare in legatura cu
    PS3Key Firmware 4.5 Released ce este si cu ce ne ajuta daca stie cineva

  18. #3858 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Craciun Fericit, Don.

  19. #3859 SP
    Junior Member sirdarky's Avatar
    Quote Originally Posted by Nightfly View Post
    Am facut astazi un update la Donely, profesionist ca intotdeauna.
    Am cumparat un E3 Card Reader de la Donely, merge tot super

  20. #3860 SP
    Junior Member vlad77's Avatar
    Quote Originally Posted by EDYBOSS View Post
    sal la toata lume si un craciun fericit in primul rand sa fim sanatosi si as avea si eu o intrebare in legatura cu
    PS3Key Firmware 4.5 Released ce este si cu ce ne ajuta daca stie cineva
    PS3key-ul acela e inutil iti face fw de 3.55 dar nu poti juca online si nici nu poti juca jocuri care cer 3.55 ,e doar un spoofer.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts