Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 261 of 364 FirstFirst ... 161 211 251 259 260 261 262 263 271 311 361 ... LastLast
Results 5,201 to 5,220 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5201 SP
    Junior Member XPlayer's Avatar
    Salut,

    Cand crezi ca va fi disponibila modarea cu modchip pentru JTAG Reset Glitch Hack (RGH) ?

  2. #5202 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by XPlayer View Post
    Salut,

    Cand crezi ca va fi disponibila modarea cu modchip pentru JTAG Reset Glitch Hack (RGH) ?
    O saptamana maxim doua, o sa am modchip-urile pentru RGH. Sa speram ca o sa iasa curand si freeboot pentru JTAG

  3. #5203 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Donely, mai revin cu o intrebare. Ai idee cum pot scoate un cd dintr-un PS3 phat de 60GB cu YLOD?

    Pe asta al meu nu merge fan test-ul, am citit ca asa era o metoda.
    O merge cu un cleste cu varf din ala subtire?
    Nu ma pricep sa o deschid asa ca nu m-as baga. Alternativ, cat ar costa la tine o recuperare de disc dintr-un PS3 brick-uit?

  4. #5204 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Donely, mai revin cu o intrebare. Ai idee cum pot scoate un cd dintr-un PS3 phat de 60GB cu YLOD?

    Pe asta al meu nu merge fan test-ul, am citit ca asa era o metoda.
    O merge cu un cleste cu varf din ala subtire?
    Nu ma pricep sa o deschid asa ca nu m-as baga. Alternativ, cat ar costa la tine o recuperare de disc dintr-un PS3 brick-uit?
    50 ron

  5. #5205 SP
    Junior Member bertzanu's Avatar
    Salut. Am un xbox 360 cu dvd lite on modat cu iextreme 1.6 este banata , vreau sa te intreb daca cu jtag facut merge orice fel de joc orice wave , daca pot pune jocurile direct pe hard si cat m-ar costa toata treaba ?

  6. #5206 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bertzanu View Post
    Salut. Am un xbox 360 cu dvd lite on modat cu iextreme 1.6 este banata , vreau sa te intreb daca cu jtag facut merge orice fel de joc orice wave , daca pot pune jocurile direct pe hard si cat m-ar costa toata treaba ?
    Daca este falcon deocamdata nici o sansa pentru JTAG dar probabiul va apare si pentru el. Restul o sa iti explic pe PM, cand o sa fie disponibil modchipul.

  7. #5207 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Good times coming soon for PS3 users: http://www.ps3hax.net/2011/09/full-3...-by-johnaaron/

  8. #5208 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ma lasa rece chestia cu downgrade, atat timp cat jocurile noi nu se mai pot juca. Pana nu o sa iasa modchip intern cu dual boot fw scena PS3 este cu cortina trasa. Dar este un inceput !!!

  9. #5209 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu e vorba de downgrade acolo ci CFW 3.60 sau chiar 3.70

  10. #5210 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Nu e vorba de downgrade acolo ci CFW 3.60 sau chiar 3.70
    Asta numai daca se implementeaza intr-un modchip. Nu se va putea face cfw soft, cum se facea pana acum.

  11. #5211 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Dupa tine modarea la PS3 e cam moarta si ingropata? XBOX360 all the way?

  12. #5212 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Dupa tine modarea la PS3 e cam moarta si ingropata? XBOX360 all the way?
    Nici vorba, numai ca pana nu o sa iasa un modchip cu dual boot fw nu prea o sa mai avem ce juca pe PS3 cu o consola modata la 3.55

  13. #5213 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Cred ca asta cautam atunci:

  14. #5214 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @mark

    Da, numai sa iasa oficial si sa nu fie numai vorbe.

  15. #5215 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    Salutare Donely, am o consola elite modata cu LT.
    1.Ce am vrut sa stiu este daca imi merge orice joc care va aparea in viitor cu Lt.(de ex pes 2012)
    2.Trebuie sa astept pt un nou LT ca sa imi mearga jocurile noi ?
    Multumesc!

  16. #5216 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    @mark

    Da, numai sa iasa oficial si sa nu fie numai vorbe.
    Va iesi pe 12 septembrie, problema e ca se vor produce doar 3000 de bucati...

  17. #5217 SP
    Junior Member bertzanu's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Daca este falcon deocamdata nici o sansa pentru JTAG dar probabiul va apare si pentru el. Restul o sa iti explic pe PM, cand o sa fie disponibil modchipul.
    Am inteles ms . Dar pN una alta un upgrade la LT la consola mea ca sa ma pot juca jocurile aste noi cat face?

  18. #5218 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by nebunu1 View Post
    Salutare Donely, am o consola elite modata cu LT.
    1.Ce am vrut sa stiu este daca imi merge orice joc care va aparea in viitor cu Lt.(de ex pes 2012)
    2.Trebuie sa astept pt un nou LT ca sa imi mearga jocurile noi ?
    Multumesc!
    Sunt intrebari de warez si nu avem voie pe forum. Suna-ma si am sa iti raspund la intrebari

    ---------- Post added 08-09-2011 at 07:24 PM ----------

    Quote Originally Posted by mark View Post
    Va iesi pe 12 septembrie, problema e ca se vor produce doar 3000 de bucati...
    Da hai ca asta este tare numai 3000 bucati Asta ca sa se inghesuie toti nebunii sa isi ia primii, pentru ca nu or sa iasa decat 3000 de bucati. Hai sa fim seriosi. Or sa faca si altii si le este frica sa nu ramana cu ele nevandute asta este altceva.

    ---------- Post added 08-09-2011 at 07:25 PM ----------

    Quote Originally Posted by bertzanu View Post
    Am inteles ms . Dar pN una alta un upgrade la LT la consola mea ca sa ma pot juca jocurile aste noi cat face?
    50 ron daca a fost facuta la mine 80 ron daca a fost facuta in alta parte.

  19. #5219 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu doar am scris ce au declarat. Totusi cam scump.

  20. #5220 SP
    Junior Member Ilsambras's Avatar
    Recomand!Un tip serios si rapid.Multumesc pentru treaba facuta la PS2!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts