Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 364 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast
Results 521 to 540 of 7262

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #521 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tripl3xxx View Post
    salut donely am si eu o intrebare ... am un PS2 SLIM SCPH-7004 V12 MODAT MODBO 760 ...vroiam sa te intreb dak pot sa ii pun HDD pt a juca jocurile direct de pe hdd.. in caz ca se poate explica si mie cam ce tre sa cumpar si cum sa fac ,avantaje ,dezavantaje s.a ... multumesc anticipat si scuze pt deranj
    Trebuie sa iti cumperi un kit adapter pentru a monta un HDD pe 70004 dar nu am asa ceva.

  2. #522 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    e original microsoft,sau e de alta firma facut ?
    Original made in China unde se fac toate accesoriile acum.

  3. #523 SP
    Junior Member tripl3xxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Trebuie sa iti cumperi un kit adapter pentru a monta un HDD pe 70004 dar nu am asa ceva.
    si nu poti s afaci rost de asa ceva ... ca mar interesa sa cumpar unul ... a si dak mai ai coolere pe usb pt slim cat mai costa ?

  4. #524 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tripl3xxx View Post
    si nu poti s afaci rost de asa ceva ... ca mar interesa sa cumpar unul ... a si dak mai ai coolere pe usb pt slim cat mai costa ?
    NU am de unde sa fac rost. Cooler este pe stoc = 50 Ron

  5. #525 SP
    Junior Member tripl3xxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Trebuie sa iti cumperi un kit adapter pentru a monta un HDD pe 70004 dar nu am asa ceva.
    spunemi exact cum s enumeste kit adptorul asta pentru scph 7004 poate gasesc pe net pe undeva sa cumpar

  6. #526 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    aaa,nu ma intereseaza unde e fabricat,ma gandeam poate e facut de alta firma aftermarket.Daca e de micro**** atunci vreau si eu o bucata.Iti trimit detaliile pe PM.

    nu am primit nici un raspuns inca ...

  7. #527 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    aaa,nu ma intereseaza unde e fabricat,ma gandeam poate e facut de alta firma aftermarket.Daca e de micro**** atunci vreau si eu o bucata.Iti trimit detaliile pe PM.

    nu am primit nici un raspuns inca ...
    Luni il trimit cu Fan curier.

  8. #528 SP
    Junior Member tavikil's Avatar
    Trimis xbox 360 ,ps2 si psp toate merg impecabil ce sa mai zic recomand la toata lumea un om care lucreza impecabil

  9. #529 SP
    Junior Member unbody's Avatar
    am o intrebare

    in ce oras modezi?

  10. #530 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tripl3xxx View Post
    spunemi exact cum s enumeste kit adptorul asta pentru scph 7004 poate gasesc pe net pe undeva sa cumpar
    XCM HDConnect Hard Drive Connection Tool
    http://www.modchipstore.com/XCM-HD-C...PS2-16272.html

    Quote Originally Posted by tavikil View Post
    Trimis xbox 360 ,ps2 si psp toate merg impecabil ce sa mai zic recomand la toata lumea un om care lucreza impecabil
    Multam mult.

    Quote Originally Posted by unbody View Post
    am o intrebare

    in ce oras modezi?
    Bucuresti !!

  11. #531 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Luni il trimit cu Fan curier.
    ms mult.Il astept.

  12. #532 SP
    Junior Member kellooz's Avatar
    pentru inceput vreau sa ii multumesc si eu lui donely pentru ca mi-a modat ps 2 acum vreo 3 sau 4 ani, nu ma retin exact, cu matrix infinity si nu am avut nicio problema.
    astazi insa am vrut si eu sa curat consola de praf (pentru prima oara) fapt pentru care i-am dat carcasa jos, iar cand am montat-o la loc nu au mai mers jocurile.
    il rog mult pe donely sa imi spuna daca ma poate ajuta sau sa imi spuna daca are vreo legatura ca nu mai merg jocurile cu datul jos al carcasei din metal.

  13. #533 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kellooz View Post
    pentru inceput vreau sa ii multumesc si eu lui donely pentru ca mi-a modat ps 2 acum vreo 3 sau 4 ani, nu ma retin exact, cu matrix infinity si nu am avut nicio problema.
    astazi insa am vrut si eu sa curat consola de praf (pentru prima oara) fapt pentru care i-am dat carcasa jos, iar cand am montat-o la loc nu au mai mers jocurile.
    il rog mult pe donely sa imi spuna daca ma poate ajuta sau sa imi spuna daca are vreo legatura ca nu mai merg jocurile cu datul jos al carcasei din metal.
    Suna-ma la 0722 766149 si facem o programare sa vedem ce sa inatamplat !

  14. #534 SP
    Junior Member onizuka_ffx's Avatar
    ms man, nu am ce zice super de incredere... am pus X360 marti si vineri a ajuns... recomand cu incredere!@!@!@!

  15. #535 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by onizuka_ffx View Post
    ms man, nu am ce zice super de incredere... am pus X360 marti si vineri a ajuns... recomand cu incredere!@!@!@!
    Multumesc pentru increderea acordata.

  16. #536 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Mersi domnule Donely mi-a ajuns cablu de xbox.La primit cineva de acasa acum 2 ore.
    Totusi cred ca m-a furat la plata transportului caci mi-a luat 36.5 ron pe transport si ramburs,ceea ce mi se pare mult.

  17. #537 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Mersi domnule Donely mi-a ajuns cablu de xbox.La primit cineva de acasa acum 2 ore.
    Totusi cred ca m-a furat la plata transportului caci mi-a luat 36.5 ron pe transport si ramburs,ceea ce mi se pare mult.
    Hmm.....si mie mi se pare cam mult! Asta este. Oricum a ajuns ultra rapid.

  18. #538 SP
    Member G@by's Avatar
    Salut Donely.
    Mi-am comandat un Wii din Germania si pana vine as pregati terenul pentru modare.
    E tare naspa ca eu ajung vineri in Bucuresti si nu cred ca o sa ajunga coletul pana atunci. Impuscam doi iepuri dintr-o ... cursa.
    Vad eu cum o sa fac in final, ori vin cu ea in dinti la tine ori o trimit prin curierat.
    Deoarece nu a venit, nu-ti pot spune ce tip de cip are, dar poate imi poti spune preturile la variantele de modare pentru un Wii cumparat in perioada asta. ... sa pregatesc banii.
    Numai bine.

  19. #539 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by G@by View Post
    Salut Donely.
    Mi-am comandat un Wii din Germania si pana vine as pregati terenul pentru modare.
    E tare naspa ca eu ajung vineri in Bucuresti si nu cred ca o sa ajunga coletul pana atunci. Impuscam doi iepuri dintr-o ... cursa.
    Vad eu cum o sa fac in final, ori vin cu ea in dinti la tine ori o trimit prin curierat.
    Deoarece nu a venit, nu-ti pot spune ce tip de cip are, dar poate imi poti spune preturile la variantele de modare pentru un Wii cumparat in perioada asta. ... sa pregatesc banii.
    Numai bine.
    Costa 300 ron cu manopera cu tot !!

  20. #540 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Cu noul update de dashboard de la Xbox360 riscam sa luam ban sau rrod?
    Check this: N4G.com : New Xbox Experience brings RRoD

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 364 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts