Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 364 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... LastLast
Results 541 to 560 of 7262

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #541 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Cu noul update de dashboard de la Xbox360 riscam sa luam ban sau rrod?
    Check this: N4G.com : New Xbox Experience brings RRoD
    1. Nu are man legatura noul dasboard cu RROD. RROD dupa cum se stie este un defect MS. Proasta calitate a materialelor si nu in ultimul rand linia de asamblare din China lasa de dorit. Practic consola se supraincalzeste si GPU-ul (procul video) se dezlipeste de placa de baza.
    2. Cat despre faptul ca ai consola modata si pui noul dashboard, DA! este sigur ca primesti ban daca joci pe live cu jocuri backup.

  2. #542 SP
    Junior Member pantzer's Avatar
    Salut
    Am modat si eu 2 console Xbox360 la donely azi.
    Mersi mult Donely...Esti tare....in 20 min le-a facut si am fugit spre casa...

    Mersi si la mai multe.
    Apelati cu incredere!!!!!

  3. #543 SP
    Junior Member costel7's Avatar
    donely un netowork adapter pt ps2 ai?daca da ce pret

  4. #544 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by costel7 View Post
    donely un netowork adapter pt ps2 ai?daca da ce pret
    sorry dar nu mai am asa ceva.

  5. #545 SP
    Junior Member alinush81's Avatar
    salut Donely
    Urmeaza sa mi cumpar un 360 elite .Doresc sa l modez si sa l pregatesc pentru evitare rrod. Cat ma vor costa aceste lucruri? Mai trebuie facut si altceva inafara de cele mentionate? Multumesc

  6. #546 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Un elite nou are nevoie de anti rrod pt ca vine cu tot ce trebuie din fabrica.

  7. #547 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by pantzer View Post
    Salut
    Am modat si eu 2 console Xbox360 la donely azi.
    Mersi mult Donely...Esti tare....in 20 min le-a facut si am fugit spre casa...

    Mersi si la mai multe.
    Apelati cu incredere!!!!!
    Multumesc mult !!

    Quote Originally Posted by alinush81 View Post
    salut Donely
    Urmeaza sa mi cumpar un 360 elite .Doresc sa l modez si sa l pregatesc pentru evitare rrod. Cat ma vor costa aceste lucruri? Mai trebuie facut si altceva inafara de cele mentionate? Multumesc
    300 Ron modarea si 200 Ron schimbat pasta termica + fix X - clamps la ambele procesoare.

    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Un elite nou are nevoie de anti rrod pt ca vine cu tot ce trebuie din fabrica.
    Din pacate cele noi, nu au nimic in plus fata de modelel mai vechi contra RROD . Aceeasi pasta termica proasta, acelasi x clamps, aceleasi radiatoare !!!!!!!!
    Prostia aia de rasina si amaratul ala de heat pipe nu le socotesc nimic in plus contra RROD.

  8. #548 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Adevaru asta e dar nu pierde garantia daca ii face fixul la tine,nu?

  9. #549 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Adevaru asta e dar nu pierde garantia daca ii face fixul la tine,nu?
    NU

  10. #550 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    1. Nu are man legatura noul dasboard cu RROD. RROD dupa cum se stie este un defect MS.
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Din pacate cele noi, nu au nimic in plus fata de modelel mai vechi contra PROD . Aceeasi pasta termica proasta, acelasi x clamps, aceleasi radiatoare !!!!!!!!
    Prostia aia de rasina si amaratul ala de heat pipe nu le socotesc nimic in plus contra PROD.
    Donely, vad ca tot vorbesti de RROD. Ce Dzeu este RROD ala ? E altceva decat RROD (Red Ring of Death): Xbox 360 technical problems - Wikipedia, the free encyclopedia ?

  11. #551 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Donely, vad ca tot vorbesti de RROD. Ce Dzeu este RROD ala ? E altceva decat RROD (Red Ring of Death): Xbox 360 technical problems - Wikipedia, the free encyclopedia ?
    Da despre el este vorba !!

  12. #552 SP
    Junior Member LiVE's Avatar
    Salut Donely. Am luat nr tau de telefon. O sa te sun zilele astea pentru o programare. Am un xbox arcade fabricat prin mai 2008.

  13. #553 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    @donely : am schimbat pasta termica acum 8 luni , dupa cat timp se schimba iar ? daca se schimba

  14. #554 SP
    Junior Member alinush81's Avatar
    Multumesc Donely.
    Saptamana viitoare voi cumpara elitul si o sa sun pentru o programare. O zi buna

  15. #555 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @LiVE
    Ok

    @ciypriyan
    O data pe an

    @alinush81
    Ok multa bafta

  16. #556 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    ceva noutati de cand cu update-ul ? a devenit mai usoara modarea sau tot cu schimb de dvd-rom se face ?
    Nu de alta dar sa schimb dvd-romul pare cam extrem si un pic cam scump pt. mine din pacate. Oricum ceea ce faci merita toata lauda !
    Keep up the good work !

  17. #557 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    ceva noutati de cand cu update-ul ? a devenit mai usoara modarea sau tot cu schimb de dvd-rom se face ?
    Nu de alta dar sa schimb dvd-romul pare cam extrem si un pic cam scump pt. mine din pacate. Oricum ceea ce faci merita toata lauda !
    Keep up the good work !
    NU are legatura noul dashboard cu modarea. Ea ramane aceeasi, adica se schimba dvd-rom.
    Thx !

  18. #558 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Salut inca o data maestro. Saptamana asta sunt in Bucuresti "in vacanta" si am luat cu mine si Xbox-ul ala Crystal de care iti spuneam. Zi-mi te rog daca ma ajuti cu o modare in una din zilele astea cand ai timp. Thx man! Have a nice day!

  19. #559 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Salut inca o data maestro. Saptamana asta sunt in Bucuresti "in vacanta" si am luat cu mine si Xbox-ul ala Crystal de care iti spuneam. Zi-mi te rog daca ma ajuti cu o modare in una din zilele astea cand ai timp. Thx man! Have a nice day!
    0722 766149. Suna-ma sa facem o programare. Thx !!!

  20. #560 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    thanx , am sa te caut prin februarie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 364 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts