Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 364 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 178 ... LastLast
Results 1,541 to 1,560 of 7262

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #1541 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Cat timp oferi garantie pentru RROD,adica cat timp tine reparatia ?
    NU ofer nici un fel de garantie. Reparatia este temporara si nu iti poate garanta nimeni cat te va tine.

    ---------- Post added at 06:55 PM ---------- Previous post was at 06:54 PM ----------

    Quote Originally Posted by fluber View Post
    Salut am si eu o intrebare am luat un PSP 3004 /FW4.21/ 8D; din cate am inteles modarea nu este definitiva la acest model... in acest caz cum se face, se modeaza oridecate ori revine la setarile initiale sau care ar fi posibilitatea? cu multumiri anticipate...
    Ia datele mele de contact si am sa iti explic.

  2. #1542 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Donely, am un 360 PAL pe care nu-l folosesc. Poți să-i schimbi regiunea din PAL �n NTSC-J? (nu mă interesează celelalte regiuni, doar NTSC-J să ruleze).

    �mi spui c�t mă costă și plătesc tot!

    Mulțumesc

  3. #1543 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Donely, am un 360 PAL pe care nu-l folosesc. Poți să-i schimbi regiunea din PAL �n NTSC-J? (nu mă interesează celelalte regiuni, doar NTSC-J să ruleze).

    �mi spui c�t mă costă și plătesc tot!

    Mulțumesc
    Comandante pana nu comand acel Infectus sa incercam sa schimbam regiunea, nu am nici o posibilitate. Partea proasta este ca ma pune sa comand mai multe bucati, nu trimit numai una.

  4. #1544 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oki, mulțumesc de lămuriri - ce oameni și ăia...

  5. #1545 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: De ce nu-ti cumperi tu Infectus-ul ala de care zice Donely de-afara ? Si ti-l monteaza el... Acum, ca e cu 10 EUR in plus sau in minus...

  6. #1546 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RonanN1: De ce nu-ti cumperi tu Infectus-ul ala de care zice Donely de-afara ? Si ti-l monteaza el... Acum, ca e cu 10 EUR in plus sau in minus...
    M-am tot uitat și at�tea modele sunt acolo - eu vreau nu-i problemă

    Donely, te rog spune-mi ce model e cel bun și cumpăr, mulțumesc.

    Din lisata aia de reselleri tot găsesc unul

  7. #1547 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    intrebare

    pistol pt ps 2 la ce pret ar fi?

  8. #1548 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    M-am tot uitat și at�tea modele sunt acolo - eu vreau nu-i problemă

    Donely, te rog spune-mi ce model e cel bun și cumpăr, mulțumesc.

    Din lisata aia de reselleri tot găsesc unul
    Iti trebuie :

    INFECTUS2 WITH EXTERNAL PCB
    InFeCtuS is the first versatile modchip ever released in the market, created to work with many different console.

    We developed this modchip with an OPEN concept, we use a CORE reprogrammable, a 512kb flash on board and an USB interface for the PC communication.

    The hardware has a very HIGH QUALITY component design

    Suggested retail price: 45.00 EUR

    Am citit tutorialul si este destul de complicat, dar daca nu avem acest INFECTUS2 WITH EXTERNAL PCB nu putem incerca. Acum vezi si tu unde il gasesti si la ce pret si mai ales daca iti livreaza o singura bucata. Bafta si sa ma ti la curent

  9. #1549 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Dark Wadder View Post
    pistol pt ps 2 la ce pret ar fi?
    Sorry nu am asa ceva.

  10. #1550 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Modare facuta astazi la un PS2 v10, cu modchip-ul clientului si anume cu Modbo 745 !
    Attached Images Attached Images modbo-745.jpg

  11. #1551 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    imi poti spune te rog ce fel de cablu imi trebuie pentru xbox 360 ca se se vada cat mai bine...inafara de hdmi..si la ce pret ai

    ---------- Post added at 03:37 PM ---------- Previous post was at 03:17 PM ----------

    sau daca cumpar un cablu hdmi se vede bine pe un lcd normal..?...la fel de bine ca pe unu full hd sau hd ready...?...

  12. #1552 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Claudiu View Post
    imi poti spune te rog ce fel de cablu imi trebuie pentru xbox 360 ca se se vada cat mai bine...inafara de hdmi..si la ce pret ai

    ---------- Post added at 03:37 PM ---------- Previous post was at 03:17 PM ----------

    sau daca cumpar un cablu hdmi se vede bine pe un lcd normal..?...la fel de bine ca pe unu full hd sau hd ready...?...
    Cablu HDMI este super Ok. Mai poti pune si component care cred ca il ai deja in pachet cu consola.

  13. #1553 SP
    Junior Member 360fan's Avatar
    donely,am si eu o intrebare,daca tot nu e voie sa vorbim despre modat...torente..blablabla..dc exista topicu asta atunci?doar si asta e piraterie

  14. #1554 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar
    @Donely

    Poti face un WII din state sa ruleze jocuri din Europa?

  15. #1555 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by 360fan View Post
    donely,am si eu o intrebare,daca tot nu e voie sa vorbim despre modat...torente..blablabla..dc exista topicu asta atunci?doar si asta e piraterie
    Sorry dar nu mai am nici nervi si nici timp sa mai explic de ce exista threadul asta. Cred ca am facut-o de zeci de ori. Modatul unei console este una si discutii despre torente si jocuri backup este alta. Citeste bine regulamentul CG. Consider subiectul incheiat. Daca te intereseaza discutii despre Warez, atunci exista mii de site-uri care te asteapta.

    ---------- Post added at 08:29 AM ---------- Previous post was at 08:21 AM ----------

    Quote Originally Posted by g.g View Post
    @Donely

    Poti face un WII din state sa ruleze jocuri din Europa?
    Da, dar nu or sa fie chiar toate compatibile.

  16. #1556 SP
    Banned tryagain007007's Avatar
    Quote Originally Posted by 360fan View Post
    donely,am si eu o intrebare,daca tot nu e voie sa vorbim despre modat...torente..blablabla..dc exista topicu asta atunci?doar si asta e piraterie
    Fa distinctie intre o oferta de servicii si o discutie publica pe forum despre warez care contravine regulilor forumului. Omul a spus ca modeaza console pentru un pret, depune o munca pentru asta [oferta de servicii], nicidecum nu a aruncat in stanga si dreapta cu vorbe gen cat de bine vor merge jocurile pirat pe noul firmware [discutii despre warez]...

    Donely isi ofera serviciile pe thread ca orice alt user care are ceva la vanzare. Daca DON promoveaza pirateria modand console la fel de bine pot spune ca promoveaza pirateria si cei care vand console modate... ar trebui sterse si threadurile lor de la aria de Bazar?

    Daca aveai mai mult bun simti ii dadeai lui DON un PM sau il rugai iti accepte o discutie privata pe messenger si sunt sigur ca ti-ar fi explicat tehnic din experienta lui si nelamuririle tale legate de warez. Si mai retine un lucru, toti cei care au o anumita legatura directa sau indirecta cu lumea warez [modatorii de console, crackerii, hackerii de imagini ISO, cei care sparg protectiile jocurilor pe PC, etc] sunt de regula oameni foarte inteligenti si experimentati - nu toti sunt in stare sa faca lucrurile astea - si pentru motivul asta merita putin respect, chiar daca ce fac e mai mult sau mai putin bine. Invata prima data sa apreciezi si sa respecti munca unui om si sa o judeci dupa...

  17. #1557 SP
    Junior Member dabigbom's Avatar
    HDD de 20gb pt un Xbox360 vinzi?

  18. #1558 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dabigbom View Post
    HDD de 20gb pt un Xbox360 vinzi?
    Nu se mai fabrica. Am numai de 120 Gb la 400 ron

  19. #1559 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Casti pentru PSP?

  20. #1560 SP
    Junior Member arde85's Avatar
    Un Wii Remote m-ar interesa si pe mine daca se poate si la ce pret. Mersi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 364 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 178 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts